www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Treba li tolerirati glupost?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
hana1302
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 12 Jan 2007
Poruke: 6
Mesto: tako blizu a tako daleko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 12, 2007 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ipak su to samo gluposti,mislim da ne treba trositi ni vreme ni energiju na takve komentare,,,LjUDI BUDITE TOLERANTNI.....

 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 12:36 pm    Naslov poruke: Re: Treba li tolerirati glupost? Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
Evo ovako, putujem ja ujutro smrdljivim autobusom i već pri kraju brzo požurim na prva vrata da što prije izađem. Bus se počeo zaustavljat, a djedica iza mene upita: "Silazite?" "Ne", odgovorim, "stanujem u autobusu", našto se ona dozlaboga nafrnji jer sam ja bezobrazna. Pa dobro, tko pita ljude na zadnjoj stanici silaze li???
Nije to ništa, idem u kiosk kupit Jutarnji list, pa sukladno tome i rekla vrlo jasno "Jutarnji". Exclamation Na to me žena upita:"Jedan?" Hm, inače je vrlo uobičajeno da ljudi jutrom na kiosku kupuju po sedamnaest Jutarnjih, pa samo kimnuh glavom osjećajuć se pritom užasno zakinuto jer joj nisam rekla ništa prigodno tipa da li je u drugom primjerku dopunjeno izdanje.

Pa mislim stvarno, mora li se čovjek suzdržavat od komentara pred takvim pitanjima ili djelovat pedagoški pa podvrgnut ljude javnome ruglu i podsmijehu?
Rolling Eyes


A što da ti kažem, ovo za kiosk je full normalno, mama mi je radila na jednom. Otkad su izašle nagradne igre, ljudi su kupovali i po 20 komada Jutarnjih, jednostavno se onda počelo tiskat toliko novina, da kad ljudi nisu osvojili nagrade sve se stišalo i ostali su ih kupovat ljudi koji su i prije kupovali, a oni koji su htjeli malo sreće u dobitku odustali su.

Meni je drugi problem uvijek , ali uvijek kad dečku ili mami odem uzet usput cigarete dok idem u grad, svi me traže osobunu, ono helou pa ja imam već otkad 18 i tako uvijek vadim osobnu čak i pred društvom s faksa, žena ne vjeruje i ne vjeruje i nikad mi se nitko nije ni ispričao za to što imam više od 18 godina. Ili kad ti neki stari pijanac gurne košaru pod rebra jer eto on se mora progurat i još viče kak si mu uzela red, a bila si tamo prije njega, međutim ne stigneš odgovorit koliko te je mlatnuo u rebra košarom da ti je ponestalo zraka, a kad si htjela odgovorit on je već otišao s blagajne. Ili još bolje kupuješ kondome a neki stari slinavi odozada ti viče, su to nove zvakace gospodjice.... ZEMLJO progutaj me, kako sam se suzdržala da ga ne opizdim,a i radije sam se ugrizla za jezik nego da odgovorim.

Hehe al onaj gore odgovor ti je legendaran,hehe, ma ne treba se obazirat na te neke ljude. Meni je neki čiča došao dok sam pred faksom s cimkom pila sok i počeo nam vikat kak pijemo rakiju , a ono sok od jabuke i onda je rekao da se došao našalit s nama, mislim...khmm... lijepa šala
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 6:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, u Ametistinom slucaju bi najbolje bilo ono: podignute obrve, prenerazen pogled i "Naravno!". Dovoljno je da ta osoba diskretno uklaviri da je ispala glupa.

Posle sarkazma obicno sledi nesto tipa: "Ala si bezobrazan/nevaspitan/nadrndan itd." sto se glasnije izgovara, pa umesto da ta osoba ispadne glupa - sarkasticna osoba ispadne nesto od gore navedenog. Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bi se trebala tolerirati... ali jednostavno nemamo izbora. Netko je rekao da je glupost neuništiva. Nije to rekao bezveze. Zato smo neke gluposti primorani tolerirati. A za neke druge imamo snage i moći suprotstaviti se. Svaki pojedinac će procijeniti što će moći tolerirati, a što ne i u kojem to trenutku.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

treba tolerisati glupost ako ne ide uz ruku sa bezobrazlukom. shvatiti ljude, objasniti im ili ignorisati...to cak nije ni tesko...
mada u nekim banalnim situacijama koje su navedene, ne vredi nista drugo ni uraditi osim istolerisati... i da se posvadjas-nista nisi dobila. to je poput trke invalida...i ako pobedis, i dalje si invalid i tako se i osecas. neces se osecati bolje ako nekome kazes da je glup.
druga stvar je ako necija glupost (i bezobrazluk) ogranicava tvoj rad, zivot ili nesto sto je tebi krucijalno...

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 12:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepo je Ajnstajn rekao: "Samo dve stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Mada, za ovo prvo nisam bas siguran"

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Nikola_BG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 96

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 18, 2007 4:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako vec hocemo da progutamo ponos i tolirisemo glupe ispade ljudi onda to trebamo da radimodo nekih granica,treba da znamo kada da prekinemo to da tolerisemo!

_________________
Volim narodnjake
 
cimlia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 61

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tolerantnost je lijepa osobina...
 
Moon Fairy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 12 Jan 2007
Poruke: 23

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 23, 2007 11:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda to nije glupost, vec pre automatizam (pogotovo sa prodavacicom u trafici) i, u principu se slazem da treba tolerisati.
Ali postoji nekoliko takvih, najblaze receno cudnih pitanja, koja je moja keva redovno imala na programu i koji su me dovodili do ludila, a to su:

-Ja, izbezumljeno trazim kljuceve i vec kasnim tamo gde sam krenula i kazem kevi da sam ih izgubila, a ona me genijalno pita: " Gde si ih izgubila?". E tu stvarno flipnem ](*,) Pazi, ne pita gde si ih zadnji put videla, nego gde si ih izgubila! Uzas Rolling Eyes
-Ja dolazim kuci iz grada, rana zora i jedva cekam da legnem u krevet, a moja majka, me onako bunovno pita: "Milice, jesi li to ti?" Strasno!

Ali mozda i ja postanem takva kad moje cice krenu u provod Very Happy

_________________
On and on the rain will fall
Like tears from a star, like tears from a star.
On and on the rain will say
How fragile we are, how fragile we are.
 
crna_opasna_maca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 02 Sep 2006
Poruke: 136
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 25, 2007 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nekad je bolje precutati i tolerisati neke stvari, neko uci u diskusiju zbog istih..

_________________
..jer usne su mi trnje i ranice te znaj, a oci su mi crne ni pakao ni raj..
 
~Tanja~
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 03 Dec 2006
Poruke: 6359

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 27, 2007 2:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A cemu bismo se smijali da nema gluposti?
Mada glupa pitanja znaju nekad da izlude, i ti se suzdrzavas da
ne odgovoris jos glupljim ili da ne dreknes ili sta vec.
Ipak na kraju se opet samo
slatko nasmijes i zahvalis se ko zna cemu ili kome sto imas
malo vise mozga od vecine ljudi.
 
mar4kos
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 09 Dec 2006
Poruke: 115

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 06, 2007 7:19 pm    Naslov poruke: 4 Na vrh strane Na dno strane

da ali do neke granice
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Treba li tolerirati glupost? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon