www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako procijeniti čovjeka?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja veoma lose procenjujem osobe, jer smatram da su svi ljudi pozitivni.

 
sivigruja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 27 Dec 2004
Poruke: 204

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 16, 2007 10:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Coveka mozes proceniti samo kad prodjes kroz sve zivotne situacije s njim, kad pojedes dzak soli sa njim Rolling Eyes
 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 17, 2007 11:53 pm    Naslov poruke: Re: Kako procijeniti čovjeka? Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
Kada se ljudi upoznaju, na što prvo gledamo? Kamo ga uvrstati? Prema kojim kriterijima; među bolje, zadovoljavajuće, lude ili neprihvatljive...? Rolling Eyes Mene uglavnom na prvi pogled svrstavaju među lude i zanimljive, ali kad malo bolje me upoznaju shvate da sam ja ipak malo više od toga. Ne sudi knjigu po koricama Exclamation
A ja druge ljude prvo svrstam u prihvatljive, i na temelju njihovog odnosa prema meni oni se penju polako prema vrhu ili padaju na dno.... Wink


Osobno nemam nekakvu ljestvicu prema kojoj svrstavam ljude na nekakve liste (ne)prihvatljivih. Moji kriteriji za procjenu ljudi uglavnom se svode na to kakav dojam ostavi osoba, je li nezainteresiran za razgovor, gleda li sa strane, sluša li dobro, gleda li me u oči, gdje drži ruke, drži li se arogantno, pokušava li se napraviti pametan, smije li se (da, to mi je važno, smije li se kad priča)... To su stvari na koje obraćam pažnju kad nekoga prvi put procjenjujem.
Moram priznat da sam se znala prevarit do sada u nekim ljudima. Tako da nastojim ne vjerovat svom prvom dojmu, nego se oslanjat na stečena iskustva i tek onda stvarat pozitivnu ili negativnu sliku o nekoj osobi.

A kasnije? Ljudi se procjenjuju prema tome koliko su ti spremni pomoći kad ti je pomoć zaista potrebna, ali i prema tome hoće li se iskreno razveseliti ako ti se dogodi nešto lijepo. Ali o tome sam već pisala na nekoj drugoj temi...

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 20, 2007 1:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo gledam kako je obučen(a), posle šta odgovara na postavljena pitanja, kako priča i još puno čega. Znam u početku odmah kakav je čovek(odnosim ih prema: normalan, biće bolje, preterivač, pametan, glup ima ih dista), za sad nisam grešio, osećam da li će mo se dobro družiti ili nešto više od toga, znam i kad će me zvati da se vidimo opet ili nešto tako Laughing

_________________

 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 20, 2007 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Anđela je napisao/la sledeće:
Nikad se čovjek ne upozna dovoljno. Zato postoji cijeli život pred nama - vrijedan procene je samo onaj ko će taj cijeli život sa nama i podjeliti. Wink



Nemam sta da dodam. Slazem se u potpunosti!

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 15, 2007 10:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma dovoljno mi je samo par recenica sa tom osobom i odmah znam sa kime imam posla,retko kada se zeznem

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvi utisak je po meni najvazniji...
Sama covekova pojava meni dosta govori... privih nekoliko sekundi mi je vazna ta neverbalna komunikacija. Kasnije ton glasa, prve reci, sloboda govora...
Stvorim neku povrsnu sliku o toj licnosti... i znam kako da nastavim komunikaciju...
Kroz posao koji radim sam stekao taj vid intuicije... retko gresim u proracunima...
Nekada mi je dovoljno da od nekoga cujem nesto vezano za neku osobu i da odmah mogu da previdim dalji tok dogadjaja...
U prvom kontaktu i nekoliko narednih iskljucivo koristim zdrav razum... kasnije kada se upoznamo srce krene samo da prati situaciju...
Par puta mi se i desilo da srce samo krene u akciju... Smile
Koliko god ga ispraksovao ono tera po svome.... Daje se u ogromnoj meri i posle... se zali razumu Smile ... A razum kaze... "Jesam li ti rekao, koliko god si veliko... nikad neces znati da procenjujes ljude kao ja... No, svaki put kada zatrazis slobode... ja cu ti dati" Smile

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
emmi
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 36

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 2041

italy.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 27, 2007 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bonžita je napisao/la sledeće:
Ne znam, u poslednje vreme grešim u proceni. Svi su mi bili dobri. dok se ne dokaže drugačije, a na žalost, skoro uvek se u teškim situacijama dokaže. :sneg:



Potpuno se slazem sa ovim, svi su dobri na pocetku a posle dokazu kakvi su u stvarnosti,osim izuzetaka.

_________________
 
black_panthera
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 03 Mar 2007
Poruke: 761

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 27, 2007 5:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa moglo bi se reci da me svrstavaju medju lude jer volim gluposti izvoditi i saliti se, blize bi bilo reci blesirati se. A poslije kad me upoznaju vide da je sasvim nesto drugo u pitanju.

A ja svrstavam sve ljude kao dobre, dosta sam naivna, meni je sve igra, dosta cesto ne prodjem dobro zbog toga, ali polako ucim se s vremenom....

_________________
 
vale40
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2006
Poruke: 35

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 27, 2007 6:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lazemo se ako kazemo da se covek moze oceniti na prvi pogled.Svaki covek ima posedjuje nekoliko lica-maske.Potrebno e vremena i razlicitih situacija za da ga bolje upoznas.Ne znaci ako je neko slatkoreciv da je dobar covek,on recima prekriva svoja ponasanja,ili neki namargodjeni da je los.Najvaznija su covjekova djela. Idea
 
Ogi_20
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 26

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 10, 2008 1:58 am    Naslov poruke: .,.. Na vrh strane Na dno strane

Cinjenica je da svi prvo gledaju spoljasnji izgled osobe, ne samo osobe, nego sto god da biramo,i procenjujemo, uvek se hvatamo za spoljasnji izgled...
A sto se tice procene unutrasnjosti, zavisi mnogo, i od nase same licnosti, kakvu mi licnost trazimo... Cesto nam se misljenja razilaze...
 
Bikikiriki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Maj 2008
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 17, 2008 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene je do sad uvek ali nas uvek prevario prvi utisak.... Rolling Eyes
ipak treba vremena i vremena za procenu nekoga
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kako procijeniti čovjeka? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon