www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

domaci.de ili Facebook/MySpace?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Kojeg sajta biste se pre odrekli?
Odrekao/la bih se domaceg.de
42%
 42%  [ 11 ]
Odrekao/la bih se Facebook-a/MySpace-a
57%
 57%  [ 15 ]
Ukupno glasova : 26

Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 27, 2009 11:47 pm    Naslov poruke: domaci.de ili Facebook/MySpace? Na vrh strane Na dno strane

Kada biste morali da se odreknete jednog od ova dva sajta zauvek, za koji biste se odlucili?


_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 27, 2009 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

domaceg. Zashto? Kratko i jasno zato shto su na Face-u osobe koje ne samo da poznajem vec i zelim da cujem, makar jednom u godinu dana (one koje ne zelim ne dodajem).

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 27, 2009 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

facebook... što Question pobrisao sam 70% prijatelja... skoro leti i ostalih 30% Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________

 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 12:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
domaceg. Zashto? Kratko i jasno zato shto su na Face-u osobe koje ne samo da poznajem vec i zelim da cujem, makar jednom u godinu dana (one koje ne zelim ne dodajem).

Ali te osobe ne zive na Face-u. Ako obrises nalog tamo, nisi obrisao prijatelje iz svog zivota. Ti sa njima mozes da budes u kontaktu na milion drugih nacina.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 12:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, ali kad' su pojedine osobe u pitanju to je najjednostavniji nacin, zato shto se nalaze u drugim vremenskim zonama, i td. i td...


Uostalom, princip foruma i Face-a je isti, samo nijanse ih dele, e sad' shto su svi otishli tamo a ne ovde... Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednostavnije je poslati im mail, ali Face je interesantniji.
Ne bih se slozio da je princip foruma i Face-a isti. Ti tamo imas prava imena, prave slike, prijatelje iz pravog zivota. Forum je nesto sasvim drugo. Ovde nema imena, nema fotografija svakog clana, ali zato su tu njegove reci, misli, stavovi, pa cak i osecanja. To na Face-u nemas.
Tako dodjes u situaciju da ti prijatelji sa Fb-a vide milion tvojih fotografija, da znaju gde zivis, cime se bavis, sta volis a sta ne, jesi li u vezi ili ne; ali i pored svega toga, preko Fb-a manje saznaju o tebi od bilo kog clana domaceg koji je procitao bar 50 tvojih postova.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 12:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zapravo meni se par puta (ne znam kako) ali deshavalo da se mail jednostavno zagubi. Da l' ga proglasi server kao spam (a nije) il' neshto slicno no, vishe ne verujem mail-u. Cak i kad zelim neki fajl da poshaljem uploadujem na server i onda samo poshaljem link, sigurnije mi je.

Da, ali i tamo mozesh komunicirati sa osobama koje se lazno predstavljaju, kradu tudje slike i td... I tamo imash grupe, na kojima se moze raspravljati isto kao i ovde na forumu - one koje grupe ne zanimaju ne prikljucuju se u diskusiju u istim, isto kao shto je i sa temama na forumu, ne pishe svako svugde, zapravo imam utisak da odredjeni beze od odredjenih podforuma k'o djavo od krsta Laughing Laughing Laughing

I ne, ne stavljam nit' adresu, nit' broj fona tamo, cak mi je ja mislim i mail sakriven, no, 90% tih osoba to zna tako da... Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne pricam ja o tim osobama koje se lazno predstavljaju. Takvih ima i ovde i tamo. Ja pricam o prijateljima koje imas ovde i prijateljima koje imas na Face-u. Sigurno na Fejsu imas ljude koje si "sreo" ovde. E sad, kad sve saberes i oduzmes, da li si o njima vise saznao na domacem ili na Fejsbuku?

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na MSNu ^^ Mr. Green

edit: 1 more thing, nijednom nisam upotrebio izraz "prijatelj", da se odma' razumemo Wink Prijatelje sam upoznao face-to-face, i poznajem ih dugi niz godina. Poznajem.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 12:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pusti sad MSN, pitah te za domaci i Fejs.
Citat:
Prijatelje sam upoznao face-to-face, i poznajem ih dugi niz godina. Poznajem.

Da, ali poznajes i neke ljude sa domaceg, bez obzira sto ih nikad nisi video uzivo. Naravno da su prijatelji nesto sasvim drugo, ali oni nemaju veze ni sa Fb-om, ni sa forumom, cak i ako se nalaze tamo. Ovde prijateljima nazivam ljude koji nose taj status na Fejsu i one clanove domaceg sa kojima si u bilo kakvom kontaktu (msn, pp, kafana domaci.de...).

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 1:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, ja mislim da "poznajem" te osobe, ali u to nisam siguran, i taj osecaj, veruj mi, ne bih menjao sa RL osobama Razz

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 28, 2009 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Ne, ja mislim da "poznajem" te osobe, ali u to nisam siguran, i taj osecaj, veruj mi, ne bih menjao sa RL osobama Razz

Ma, nije ovde rec o RL osobama, pusti sad njih.
Evo ti primer: Sigurno ti se desilo da vidis da je odredjeni clan odgovorio na neku temu i ne pogledas da vidis sta je napisao jer vec znas sta bi otprilike mogao da napise. Ja znam barem 5 takvih clanova, a nisam tako cesto na forumu. Ako postoje takvi, otovri poneki njihov post i vidi jesi li u pravu. Ako jesi, znaci da ga/je poznajes.
Da ne spominjem to da za bar 10 clanova znas u kojim podforumima najcesce pisu, a u kojima nisu nikada, u kojim temama su najaktivniji, a koje ih ne interesuju, itd, itd.
Sad vidi koliko poznajes neke clanove, a da nisi ni svestan toga. Wink

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> domaci.de ili Facebook/MySpace? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon