www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Енглески језик
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
danijelavu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 23 Maj 2005
Poruke: 233
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 3:09 pm    Naslov poruke: :) Na vrh strane Na dno strane

ma svi mi ucimo engleski zato sto nam treba,ali verujem kad bi engleski jezik bio izborni, jako malo ljudi bi ga ucilo...

 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pricam engleski evo vec 7.5 godina otkako sam u Kanadi .. tako da mi je postao kao drugi maternji ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 4:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odvratan jezik i prosto mi smesno kad neko kaze kako je to "pevljiv" jezik! Very Happy
Nikada mi nece biti jasno, iako sam procitala mnogo rasprava na tu temu, kojim vezetinama je engleski, kao jedan od najnekvalitetnijih i jedan od najnekompletnijih jezika, odabran da bude internacionalni?! Americki engleski zvuci i Boze pomozi! Britanski, a i ostali-kao polu-mutavi Tarzanski! Very Happy Uzas!
Sto kaze "danijelavu", da nije "globalni" jezik, ne verujem da bi se iko odlucio na svoju ruku da ga uci, jer prosto-nema ni jedan jedini kvalitet jezika: niti bogatstvo, niti kvalitetnu gramatiku, niti lakocu.......nista, sto jedan globalni jezik treba i mora da ima! Pa, 85% skolovanih engleza ne zna da pise na svom maternjem jeziku, moras da im spelujes kao onima koji pisu 3 godine na tom jeziku, a kamoli stranci! Uzas! Rolling Eyes

_________________


 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 4:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Engleski jezik mi je xtra i kad bih birala da li cu ga ponovo uciti ili ne, 100% bih izabrala da bih.
Danas ko ne zna engleski jezik, ne zna pola stvari jer se danas bukvalno sve pise na engleskom.

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
bree
BabyG´s mezimica
BabyG´s mezimica



Godine: 33

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 3890
Mesto: daleko u mislima

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja Engleski moram da ucim.Nemogu da zivim u Americi bez Engleskog,a mrzim ga!Jezik je uzasan!Uopste nema pravila!!!Za svako pravilo postoji ono "Ali",i ono "osim"grrrrr New Evil

_________________
~People will always talk,I might as well give them something to talk about!!!~

Jedna je CECA i jedna je CRVENA ZVEZDA!
 
-*-Diva-*-
~mali djavolak~
~mali djavolak~



Godine: 33

Datum registracije: 10 Okt 2006
Poruke: 5070
Mesto: *~najlepse na svetu~*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 9:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

engleski mi je super jezik i bas mi je drago sto ga znam.. vrlo je lak da se nauci jer nema previse pravila
 
stojke_86
EGO!'s superhero
EGO!'s superhero



Godine: 37

Datum registracije: 27 Nov 2006
Poruke: 2334
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Engleski je i postao internacionalni jezik jer je jedan od najlaksih za ucenje. Ima dva padeza, jedan rod i to je to, dok recimo srpski ima 7 padeza i 3 roda. Jedino su clanovi mali problem...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 12:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ima dva padeza, jedan rod


1 rod?! Confused Osnovna podela klasa roda u engleskom jeziku je na čak 5 klasa.

2 padeža?! Confused Engleski jezik razlikuje 3 padeža.

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 12:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stojke_86 je napisao/la sledeće:
jedan rod


Odakle ti 1 rod? Sem "he" si zaboravio na "she" i ostalo... Kako si uspeo da izvušež jedan da mi je znati... Rolling Eyes

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
stojke_86
EGO!'s superhero
EGO!'s superhero



Godine: 37

Datum registracije: 27 Nov 2006
Poruke: 2334
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislio sam u glagolima. Lose sam se izrazio
Mi kazemo:
On je radio
Ona je radila
Ono je radilo

A oni
He worked
She worked
It worked

Sve je isto.
Ispadoh glup, a juce sam dobio 10 na kolokvijumu. Embarassed
Ko ce sad da mi poveruje? Crying or Very sad

Inace, voleo bih da mi kazes koji je treci padez, cisto da znam, da se ne blamiram vise, ucim jezik vec 11 godina, a ne znam o cemu se radi. Jel se cesto koristi?
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stojke_86 je napisao/la sledeće:
Mislio sam u glagolima. Lose sam se izrazio
Mi kazemo:
On je radio
Ona je radila
Ono je radilo

A oni
He worked
She worked
It worked

Sve je isto.
Ispadoh glup, a juce sam dobio 10 na kolokvijumu. Embarassed
Ko ce sad da mi poveruje? Crying or Very sad

Inace, voleo bih da mi kazes koji je treci padez, cisto da znam, da se ne blamiram vise, ucim jezik vec 11 godina, a ne znam o cemu se radi. Jel se cesto koristi?


Da, sve je isto, pa Rolling Eyes Very Happy ? To je princip građenja glagolskog vremena i to prostog prošlog (Simple Past Tense) Wink, deklinacija je ista kroz sva lica, ne samo da ne postoji razlika u oblicima za he/she/it, već se taj isti oblik koristi i za ostala lica - I/you/we/they Wink

Elem, ne znam na koja 2 padeža ti misliš, pa me pitaš da li se taj 3. često koristi Rolling Eyes Wink Kada ti budem objasnila koji su, znaćeš zašto ovo kažem Wink

1. neobeležen zajednički padež a) subjective case - padež subjekta
b) objective case - padež objekta

2. genitiv

3. analitički padež (predloška fraza koja nije OF fraza, npr. to Mary, in the garden, about democracy, at the door,...)

10 na kom fakultetu Very Happy ?

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
stojke_86
EGO!'s superhero
EGO!'s superhero



Godine: 37

Datum registracije: 27 Nov 2006
Poruke: 2334
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 11:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa na Ekonomskom!! Very Happy
Reci kako je opusten fax... 8)
Pa sta?!
Reci to nasem prestolonasledniku, koliko je lik u Srbiji i jos uvek prica:
"Moja porodica je imao veliki problemi."
Nema sanse da potrefi i lice i padez u istoj recenici, zbog toga je engleski jednostavniji, ne mozes da omasis... :snipersmile:

Ovo trece se racuna u zaseban padez?! Znas kako kazu, covek se uci dok je ziv... :1112:
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Енглески језик Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon