www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Енглески језик
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 07, 2007 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Engleski jezik studiram već dvije godine,ide mi super jer jako volim ovaj jezik i svima koji ga uče i žele naučiti samo preporučujem - pričajte,pričajte i pričajte što više na ovom jeziku, gledajte filmove na engleskom i naravno - naučite vremena...

 
Rakelly
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 449
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 1:56 am    Naslov poruke: Engleski jezik Na vrh strane Na dno strane

Zaista je neverovatno, koliko se engleski jezik upotrebljava sirom sveta. U sustini je dobro da postoji globalni jezik koji razume ogroman broj ljudi. Pre mnogo godina pokusaj da se napravi globalni jezik pod nazivom "Esperanto" neslavno je zavrsio. U vecini zemalja koje sam do sada posetio znanje engleskog omogucilo mi je nesmetanu komunikaciju, mada sam u istocnoevropskim zemljama bolje prolazio sa poznavanjem ruskog jezika.
 
Adrienne
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jul 2006
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 30, 2007 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije mi jasno kada osoba koja govori srpski jezik kaze da engleski nema pravila. Vjerovatno niste svjesni tezine svog maternjeg jezika, pa tako pricate. Engleski je nesto sto se danas tesko izbjegava i drago mi je sto je tako. Veoma je jednostavan i lijep jezik, tako da onaj ko u 2007. godini (govorim o punoljetnim osobama) ne znam engleski, a isao je u skolu, stvarno treba da se zapita sta sa njom nije u redu.
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 04, 2007 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Engleski jezik mi je lep,veoma bitan o poslu u kojem radim zato cu morati vise da ga naucim i da se potrudim...
 
Jelena-hn
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 15 Avg 2006
Poruke: 82

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postalo je normalno da se engleski jezik zna, to se vise ni ne pita... Nije uopste tezak, samo da se ima volje dok se uci, kao i svaki drugi jezik Rolling Eyes
Ja sam zivjela u americi i trebalo mi je 2-3 mjeseca da ga savladam...
 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 09, 2007 5:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Odvratan jezik i prosto mi smesno kad neko kaze kako je to "pevljiv" jezik! Very Happy
Nikada mi nece biti jasno, iako sam procitala mnogo rasprava na tu temu, kojim vezetinama je engleski, kao jedan od najnekvalitetnijih i jedan od najnekompletnijih jezika, odabran da bude internacionalni?! Americki engleski zvuci i Boze pomozi! Britanski, a i ostali-kao polu-mutavi Tarzanski! Very Happy Uzas!
Sto kaze "danijelavu", da nije "globalni" jezik, ne verujem da bi se iko odlucio na svoju ruku da ga uci, jer prosto-nema ni jedan jedini kvalitet jezika: niti bogatstvo, niti kvalitetnu gramatiku, niti lakocu.......nista, sto jedan globalni jezik treba i mora da ima! Pa, 85% skolovanih engleza ne zna da pise na svom maternjem jeziku, moras da im spelujes kao onima koji pisu 3 godine na tom jeziku, a kamoli stranci! Uzas! Rolling Eyes


Naravno da svatko ima pravo na svoje mišljenje... ali kako studiram ovaj jezik i većinu svog (dosadašnjeg života) sam provela proučavajući ga i usavršavajući svoje znanje istog, nekako ne mogu proći pored ovog komentara bez vlastitog komentara.
Za engleski jezik se može reći da je 'pjevniji' od hrvatskog ili srpskog jezika jer ipak sadrži više samoglasnika nego navedeni jezici. Uzmimo za primjer riječ 'škrtost' - strancima koji uče naš jezik uopće nije lako izgovarati takve riječi.

Što se tiče 'vezetina' kojima je engleski jezik postao globalan, mislim da je jasno da se tu radi o spletu povijesnih okolnosti. Počevši od vladavine Tudora (namely Henry VII) koji je izgradio flotu i financirao istraživanje nepoznatih obala Canade i Newfoundlanda, učinivši je tako prvom engleskom kolonijom, preko vladavine kraljice Elizabete I koja je također bila svjesna važnosti trgovine u ono doba i poticala daljnja istraživanja dalekih krajeva, pronalaženje najkraćeg puta u Indiju, osvajanje kolonija i ono najbitnije - da se ne posjeduje zemlja samo silom, već i jezikom. Koja se god zemlja okupira, nije joj dovoljno nametnuti vlast silom, vojskom i pokrajinskim vladarima, već joj je nužno nametnuti i vlastiti jezik jer jezik sa sobom nosi norme, običaje, kulturu i povijest neke zemlje. Da sad ne duljim s povijesnim okolnostima, samo ću još navesti činjenicu da je britankska armada s kraja 18.st. nadmašivala bilo koju drugu na svijetu kako brojčano tako i u snazi i nesmetano osvajala i prisvajala kolonije diljem svijeta, svugdje osavljajući tragove svog jezika. Uzmemo li u obzir da su njihove kolonije bile Indija, djelovi sj.Amerike, Australija, djelovi Canade.... mislim da je više nego jasno zašto engleski jezik i danas dominira tim krajevima svijeta, gledano naravno isključivo iz povijesnog aspekta.
Nemojmo zaboraviti ni činjenicu da su s vremenom sve manje bili korišteni klasični jezici (grčki i latinski).

Ne bih se složila ni s činjenicom da ovaj jezik nije kvalitetan. Što to jedan jezik čini kvalitetnijim od drugog? Bitno je da se njime može pokriti gotovo svaka misao, a engleskim se to može. Dakle prenošenje informacije (što je bit svakog jezika), je engleskim u potpunosti moguće. On nije odabran da bude internacionalan, on je (pomalo nametnuto doduše) prihvaćen da bude takav. A što se tiče komentara da zvuči 'tarzanski', mislim da je to čisto stvar ukusa.... Meni zvuči prekrasno.

Sigurno bih se odlučila na učenje ovog jezika i da nije globalan, kao što sam se odlučila za učenje talijanskog jezika i njemačkog (neuspješno doduše...) ali odlučila sam se. Vjerujem da samo na ovom forumu ima još zaljubljenika u ovaj jezik, koji bi se odlučili na isto, a kamoli da se obratimo širem pučanstvu.
Dalje, da engleski jezik nema niti jedan kvalitet jezika, ne bi se zvao jezik. I koje su to kvalitete koje neki drugi jezik ima u potpunosti, a engleski nema? Gramatika je složena i komplicirana u svakom jeziku na svijetu. I svaka ima svoje nedostatke i odstupanja od pravila. Engleski jezik zaista nije toliko kompliciran ni težak. Talijanski je možda lakši i jednostavniji u tom pogledu, ali Italija nije osvojila sj. Ameriku i Australiju kad je trebala. Wink

I nije baš da ni spelling engleskog jezika nema neka pravila... ali to je za neku sasvim drugu temu.
Nadam se da sam barem malo rasvijetlila misteriju oko 'vezetina' kojima je engleski jezik postao i ostao dominantan. Very Happy

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
Yanna88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 07 Jun 2007
Poruke: 9
Mesto: Kragujevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 07, 2007 8:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Nije mi jasno kada osoba koja govori srpski jezik kaze da engleski nema pravila.

Ima mnogo pravila, a onda na ta pravila ima duplo vise odstupanja :/ To je jedina stvar koju mrzim kod engleskog jezika... Taman pomislis da si skontao neku banalnu stvar, tipa upotreba clanova, onda - bam! skontas da pola toga moze, a i NE MORA da bude tako ...ccc...

I najvise volim kad me ubedjuju da je "pravilo" da se ee UVEK izgovara kao I, odnosno oo uvek kao U! ... Aman ljudi, u izgovoru pravila nema (bar 90%) ...jednostvano moras da pamtis izgovor reci... mada je to toliko prosta stvar, jer ako imas dobru osnovu, lako ces da skontas i izgovor novih reci... sve se ugl vrti u krug
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

http://www.nonstopenglish.com/lang/sh/allexercises/grammar/grammar-spelling.asp

evo dobar sajt na kojem se jako dobro moze vjezbati i provjeriti poznavanje engleskog jezika

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
isssy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jun 2006
Poruke: 59

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 23, 2007 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zamrzjela sam engleski zbog profesorice koja mi je predavala i profesora koji mi sad predaje... Rolling Eyes
 
e2e4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2007
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 08, 2007 9:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

For me English is not easy but accurate and delicate language.
As I learn more I see more and more high seas.

uh
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 09, 2007 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"more and more high seas"? hm... Confused

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Енглески језик Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon