www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

~ Mitovi i legende ~ Vasi komentari i diskusije
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> ~ Mitovi i legende ~
::  
Autor Poruka
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 6:33 pm    Naslov poruke: ~ Mitovi i legende ~ Vasi komentari i diskusije Na vrh strane Na dno strane

Da se ne bi sada za svaki mit/legendu o kojoj biste želeli da diskutujete ponaosob otvarale teme, ovde mozete komentarisati o njima i voditi diskusije, na pravom ste mestu Wink

Pa, izvolite.............



_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!


Poslednja prepravka: Charmed on Pet Dec 01, 2006 7:49 pm; ukupno izmenjena 2 puta
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitah ovo :

Prihvatanje Hriščanstva

Po legendi, Car Konstantin Veliki je prihvatio hrišćanstvo 8iako nikada nije postao hrišćanin) i izdao Milanski edikt 313. godine zbog jednog događaja.
Naime, njemu se, navodno, noć prije bitke kod Melivanskog mosta 313. godine, u snu javio anđeo koji mu je prikazao simbol krsta sa famoznim riječima ''In hoc signo vinces.'' (Sa ovim pobjeđuj), i reko mu da stavi te oznake na zastave i štitove svojih vojnika. Kada se probudio, Konstantin je to i učinio, i pobjedio je mnogo nadmoćnijeg protivnika. Takođe, rečeno je da se u toku bitke na nebu ukazao još jedan simbol, čijem su pojavljivanju svjedoci bili 40.000 vojnika. Sad sa vremenom je nastalo par legendi o izgledu tog simbola.
Po jednom, na nebu se pojavio krst prošaran svjetlosnim zrakama.
Po drugom, u četiri ugla krsta su se nalazila po dva slova IC XC NI KA, čije je značenje na Grčkom ''Isus Hristos pobjednik''.
Po trećem, smatra se da su se u četiri strane krsta nalazila četiri ocila, koji su izgledali kao četiri slova beta (B). Kasnije su Srbi prepravili B u C. Taj simbol je bio i zvanično grab Vizantije u doba Paleologa, i njegovo značenje bi bilo: ''Βασιλευς Βασιλεον Βασιλευον Βασιλευσιν'' (Car careva caruje nad carevima.)
I po četvrtom, ukazao se simbol Hi-Ro (u zapadnjačkoj kulturi nazvan Labarum), koji predstavlja dva početna slova Hristovog imena, naravno na Grčkom.

Samtrate li da se ovo zaista desilo, ili da je to jednostavno bio trik, kojim bi se opravdalo priznavanje hrišćanstva...

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
daliborvucetic
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Dec 2006
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 10:06 am    Naslov poruke: odgovor Na vrh strane Na dno strane

mitovi i legende su verovanja koja nas čine duhovno prosvecenim i humanim osobama. tako je bar u mom slučaju mene oni čine zadovoljim srećnim i ispnjavaju me toplotom.
 
thalia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jan 2007
Poruke: 2
Mesto: Velika Plana

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 10, 2007 11:01 pm    Naslov poruke: Mitovi i legende Na vrh strane Na dno strane

Sto vise mitova i legenda znamo nasa opsta kultura je sve bogatija.
 
Dianita
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 27 Nov 2004
Poruke: 92

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam da li treba vjerovati u legende i mitove
 
Moon Fairy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 12 Jan 2007
Poruke: 23

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni i nije bitna istinitost tih prica. Jednostavno, uzivam citajuci ih, a ponesto iskoristim za moje pricice Smile

_________________
On and on the rain will fall
Like tears from a star, like tears from a star.
On and on the rain will say
How fragile we are, how fragile we are.
 
Artois
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Avg 2006
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 9:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a sta vi svi mislite o coprnicama
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Artois je napisao/la sledeće:
a sta vi svi mislite o coprnicama

Da li mozes da objasnis ukratko sta je to,ja bar nisam nikada cula za njih.
Hvala

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Dementia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 27

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam vala ni ja:)
mada..ovde mogu i mitovi?
ili samo uporedjujemo mitologije medjusobno..da tako kazem

_________________
Quoth the raven:~Nevermore~
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa kolko ja znam, al nisam bas sigurna u to svoje znanje coprnice su nesto kao vracare.one koje te ureknu...tako nesto...tako se za njih kaze u hrvatskoj ne znam kod vas...onda npr. netko kaze da ce se dogodit nesto lose npr. : nemoj pit i vozit, slupat ces se a ovaj drugi kaze daj nemoj coprat.onda coprat znaci navuc losu srecu, urec, tako nesto.pa si vi sad izvedite neki zakljucak iz toga svega Mr. Green

_________________
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Dementia,ono sto nema nigde gde bi se moglo postaviti,a kratka je mit ili legenda moze i ovde ,ako je zanimljiva za komentare,zasto da ne pa zato je i otvorena ovakva tema Wink

@poison hvala na objasnjenju,sad znam sta je,ali ne znam kako se kaze kod nas na vrh mi je jezika ali se ne mogu setiti trenutno.Seticu se kasnije.Hvala

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 8:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Charmed je napisao/la sledeće:


@poison hvala na objasnjenju,sad znam sta je,ali ne znam kako se kaze kod nas na vrh mi je jezika ali se ne mogu setiti trenutno.Seticu se kasnije.Hvala


Pa zar nisu to vještice? Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> ~ Mitovi i legende ~ -> ~ Mitovi i legende ~ Vasi komentari i diskusije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon