www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Krediti
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 4:43 pm    Naslov poruke: Krediti Na vrh strane Na dno strane

Svi me pitaju dali sam se konkurisala za kredit...
zanima me vasa misljenje zasto uzeti kredit? dali neko od vas to uzima? koliko u proseku dobijate mesecno? na sta ga najcesce trosite?


 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni kredit nije neophodan buduci da sam na budzetu, a studiram i zivim u istom gradu. U mom drustvu niko ga nije uzeo jer vecina banaka koje nude kredit te uslovljavaju da ga trosis na skolarinu koju mi svi vec imamo placenu.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Aleksa024
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 5
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 04, 2005 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konkurs za kredit je zavrsen.Rata kredita sada iznosi 5.100.00 din. mesecno:)Vraca se kad zavrsite studiranje tacnije kada se zaposlite...slucajno znam sve ove informacije jer radim na fakultetu:) Laughing
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 07, 2005 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

POVEĆANI STUDENTSKI KREDITI I STIPENDIJE

(preuzeto iz Dnevnika od 03.11.2005.)



Isplata studentskih kredita i stipendija za septembar i oktobar počeće 8. novembra. Iznos ove dve rate biće 10.200 dinara, jer je, zbog poskupljenja smeštaja i ishrane u studentskim domovima i restoranima, Ministarstvo prosvete odlučilo da poveća kredite i stipendije, pa je tako sada mesečna rata 5.100 dinara. Konkurs Ministarstva prosvete za
studentske kredite i stipendije za školsku 2005/2006. godinu, završen je 31. oktobra, a do 10. novembra fakulteti i više škole sačiniće kontrolne spiskove sudenata koji su konkurisali. Konkursom za studentske kredite predviđeno je da se u ovoj školskoj godini može odobriti do 18.000 kredita studentima svih godina studija na fakultetima i višim školama u Srbiji. dok za stipendije nisu mogli da konkurišu brucoši već samo budžetski studenti osnovnih poslediplomskih studija prosečnom ocenom 8,5 i višom. Nadležna komisija Ministarstva, u roku od 60 dan, od završetka konkursa, doneće konačnu odluku o dodeli kredita i stipendija za 2005/2006., a njihova isplata počeće od januara.

V. Č

(preuzeto sa www.infostud.com)

2 godine sam primala kredit u iznosu od 3,750 din. Za studente-vajdica, i te kakva!!! To je svojevrsna plata!!!

Imam prosek 8,3 tako da tju (kada se zaposlim) vratjati samo polovinu, shto se i ne oseti, a dok se studira puuuno znachi! A tek oni s prosekom vetjim od 8,5...za njih je to (bespovratna) finansija & nagrada!

Mada, sudetji po gore prilozenoj vesti, od ove godine pravila su se pooshtrila, a iznos kredita povetjao.

Edit by Jugovic:
Spojio sam ti poruke.

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
stankowsky
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 460
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2005 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da se isplati studirati sa kreditom jer se kredit ionako ne vraca. to je postala javna tajna. kada je moja koleginica pozvala banku i pitala kada moze da pocne da otplacuje kredit, rekli su joj da je ona prva osoba koja zeli da vrati kredit i da do tada niko u zivotu nije vratio kredit. kredit su povecali, ali su se kasno setili.

u svakom slucaju, sto je dzabe, i srcu je drago.

_________________
happy now?
 
XpucTuHa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 64
Mesto: FL

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 22, 2006 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja primam kredit i iznosi 5100din. Ali posto su kasnili sa isplatom, stignu dva odjednom, pa je to 10200din. To je super stvar. A sto se vracanja tice, vratices ga kad-tad, samo zavisi da li 100% ili 50%. A naravno, ako imas prosek preko 8.5 onda ga ne vracas.
 
Milena Carica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 11 Avg 2005
Poruke: 676
Mesto: Cik pogodi?! :-)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 1:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je kredit velika zamka. Lepo je ovako kada stize, ali kada treba da ga vratis...
Sto se tice stipendije to je vec druga stvar, mada je mnogo teze nju da dobijes.
Treba prosek preko 8,5 i ociscena godina.

_________________
Mozes da kupis:
postelju ali ne i san,
sat ali ne i vreme,
lek ali ne i zdravlje,
seks ali ne i ljubav.
Para vrti, ali sreca moze vise!!
Gde ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere vec pakuje!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 6:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije mi potreban kredit

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
ivaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Avg 2006
Poruke: 192

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne valja kredit..uvalis se u dugove do guse..
 
dzonisa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2006
Poruke: 654

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 11, 2007 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

krediti su ok stvar na zapadu ali kod nas je to sve jos uvek jako nepovoljno i ne treba preterivati sa njima
 
misidjudja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 13 Dec 2007
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 10, 2008 9:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stankowsky je napisao/la sledeće:
naravno da se isplati studirati sa kreditom jer se kredit ionako ne vraca. to je postala javna tajna. kada je moja koleginica pozvala banku i pitala kada moze da pocne da otplacuje kredit, rekli su joj da je ona prva osoba koja zeli da vrati kredit i da do tada niko u zivotu nije vratio kredit. kredit su povecali, ali su se kasno setili.

u svakom slucaju, sto je dzabe, i srcu je drago.


Ja imam totalno drugacije iskustvo. Prosle godine negde u aprilu dobila sam obavestenje od banke da moram da otplacujem kredit (koji sam primala tri godine,jer sam trecu obnovila i izgubila pravo na isti) a u to vreme jos nisam zavrsila fakultet (mada se to kod mene nesto razvuklo). Tako da se kredit OTPLACUJE, a to da ga vracas posto zavrsis faks vazi samo u slucaju da si sve zavrsio u roku.
Ako neko ima drugacije iskustvo, neka napise, jer bas me zanima koliko su tacne neke price da "kao, ti njima uplatis par rata i prestanes da placas, a oni na tebe zaborave i vise te ne cimaju". Rizik je ogroman, jer u ugovoru pise da ako kasnis sa placanjem 6 meseci, moraces da otplatis ceo iznos u celini, naravno sa kamatom.
Pozdrav!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> Krediti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon