www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kontrolirate li loše osjećaje?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 25, 2007 9:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam ni ljubomorna ni posesivna. Protiv naleta depresije se uspesno branim osmehom. Prepoznajem negativne osecaje i ignorisem ih kada ustanovim da pocnu da uticu na moje rasudjivanje.


_________________
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 26, 2007 12:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trudim se, mada neko ko me poznaje, vidi to. Ovde je pitanje ljubomorna, posesivna... I nisam i jesam. Pogotovu kada mi je do nekoga stalo. Pokusavam da sakrijem to, ali ON uvek to primeti...

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 02, 2007 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne mogu da kazem da sam apsolutno siruran... ali mislim da mogu uspesno da kontrolisem svoja osecanja. trudim se da nista ne radim impulsivno... kombinujem razum i osecajnost... osecanja su hemijska reakcija, nagon u ljudskom telu (kako jedan broj naucnika kaze) inicirana nekim dogadjajem. Znamo da neke reakcije mogu da budu i lancane. Zamisli te da se vasim osecanjima nesto tako desi. Zivotinje sve rade nagonski i instiktivno. Zbog toga covek ima razum i koristi ga i u svrhe "kontrole osecanja". Umetnost je izbalansirati razum i osecajnost.
Ja najvise imam problem sa kontrolom tuge. Retko mi se desava ali kad se desi vreme mi je jedini spas. Daleko od toga da se bacim u depresiju. Nadjem ja nacina da povremeno skrenem paznju sa tuge ali mi je portebno mnogo vremena da se izlecim.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
svobodan
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Maj 2007
Poruke: 4203
Mesto: iz bgd jbt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 03, 2007 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trudim se ali ne ide Crying or Very sad

_________________
Volim Partizan kao oči svoje
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2011 9:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
Kontrolirate li loše osjećaje?
Da li ih možete prepoznati?
Da li vi to prepoznajete ili se prepuštate da vas loš osjećaj nosi krivim putem?



Tek od skoro uspevam u tome da se od skoro svega kontrolišem.
Dok sam bila mladja nisam to znala, mislila sam da moram živeti onako kako me život nosi i prepustiti se onim što samnom vlada, a sad je već drugačije.
Jako dobro se kontrolišem i 99,5% uspevam , onaj ostatak je baš onda kad je nemoguće ne zaplakati ili osećati se uvredjenim ili sl. a i čak tu imam kontrolu nad sobom ...
Nedopuštam takodje lošim mislima da utiču na mene.
Negativnim osobama,lošim i zlobnim ili nervoznim (ako baš moram da budem u njihovom prisustvu ili se slučajno zateknem) ne dozvoljavam da utiču na mene loše svojom energijom.
To treba vežbati, takvo nešto se uči vremenom . . .
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2011 9:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, kontrolišem loše osjećaje i mogu vam reći da to činim vrlo uspješno, neću reći da sam sama sve postigla, imala sam i pomoć ljudi bliskih i voljenih i stručnu pomoć, jer onakva kakva sam nekada bila nije vodilo ničemu. Više dnu nego površini. Tako da sam naučila da izbjegavam situacije za koje znam da će nekoga koštati čak više nego mene, prvo kroz roditeljski dom, porodicu, prijateljstvo, zatim i na kraju kroz sam posao. Malo truda, pomoći, samokontrole, čitanja knjiga koje vas mogu dovesti do dubokog razmišljanja o postupcima i posljedicama, ako naglo i ishitreno odreagujete na stvar koja vam se poslije čini potpuno nevažna. Život je kratak da bi ga tratili na takve stresove i lijepa riječ, ljubazan nastup...vjerujete manje ćete kroz život imati problema prd svakim vratima i ona će vam se sa lakoćom otvoriti.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2011 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ljubomora, posesivnost, krize godina, depresije i ostalo.
Da li ih možete prepoznati?
Mene ne love toliko ljubomore ali ih uspijevam prepoznati i neutralizirati.
Posesivnost također.
Sa depresijama zna biti teških bitaka ali uglavnom izlazim kao pobjednica.

Da li vi to prepoznajete ili se prepuštate da vas loš osjećaj nosi krivim putem?


pa ziv sam covjek... Laughing osjecam sve...naravno da cu biti ljubomoran...
ako volim osobu...i ako za to ima povoda... Rolling Eyes

hm...moje misljenje o depri... Rolling Eyes depresija je izmisljenja bolest...
u devedest posto slucajeva...i devedeset i deevet posto oblika depresije...
je cista umisljenost...neaktivnost...i svjesno predavanje...dizanje ruku ...u zrak...
predaju se a da nisu ni pokusali...da se otrgnu od toga...
ja licno sam izlijecio nekolicinu depresivnih...
jednim starim narodnim lijekom...cizmom u guza...

ne kazem i ja kao i svako... imam depresivnih dana...
ali ja ne kukam...i ne tonem...nego se trgnem i ne dam se... Rolling Eyes

osjecanja je tesko kontrolisati...i bas me zanima sta postene covjek koji kontrolise svako osjecanje...postene pukotina...praznina...
navikne se na to...i polako...prestane da osjeca i dobre vibre...
ja ne bih volio da mu budem u kozi ...kada navece legne da spava...
sve ja vidim i osjecam...i lose i dobro...
kada se lose osjecam...tako i izgledam...ne znam da glumim da mi je dobro ako nije...
s tim sto ako neko pokusa ( to uglavno i ostaje na pokusaju) da mi pokvari raspolozenje...uglavnom ja njemu pokvarim narednih par dana...
znaci na mene niko ne moze da prenese lose vibracije...
odbijam ih ...svojim stitom protiv budala... Laughing Laughing Laughing

krizu godina nemam...niti cu je ikada imati...sve sam radio na vreme... Wink
s tim sto sam uglavnom u sustini... jedno veliko dijete...koje nikada nece odrasti...
volim da se igram i zabavljam...i to cu raditi citav zivot...
sto ne znaci da ne znam...da se ponasam....odraslo... kada to situacija zahteva... Wink
a bespotrebe...da se nesto ozbiljim i glumim...nekog odraslog, namrgodjenog..kretena...
ne pada mi napamet...i kada sam imao sedamanaest... osamnaest godina...
nisam zurio sa odrastanjem... Wink znao sam i tada da cu imati vremena za sve... Wink

e....ja imam samo jedan odgovor.... na vise postavljenih pitanja... on glasi ovako....shock:
smijehom tjeram sve lose od sebe... Laughing Laughing Laughing
kad smijeh ne moze da lose otjera ....znam ja razne metode...Wink
i kako usreciti nekoga ...ali i kako nekome zagorcati zivot da pozali sto se rodio...Wink
vodim se onom starom izrekom...ne diram te...ne diraj me...
ako me diras...budi siguran da cu i ja tebe dirati...
samo sto ja nisam covjek ...koji zavrsava pos'o samo sa pipanjem...
s pipanja ja brzo prelazim na konkretno zavrsavanje posla....
i uvijek svaki posao svrsim...do kraja....kako treba... Laughing Laughing Laughing

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 10, 2011 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene ne nose loša osećanja. Sad ja nosim njih! Preteška su, al' se nekako držim... NIsam toliko težak drugima, koliko sebi...

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 11, 2011 2:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih zaista bila losa glumica, ne mogu sakriti svoja osecanja, bilo kakva da su.
Kada sam razocarana odmah se vidi, ne mogu se smejati kada se lose osecam i ako to uradim niko mi nece verovati.
Dobro znam sta je ljubomora ni nju ne mogu sakriti. Srecom moj muz me razume jer je i on ljubomoran. A da nije takavn onda bi bila opsta katastrofa.
Depresija ... Nazalost i to znam sta je, to je bio najgori period u mom zivotu.
 
denyx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Avg 2007
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 11, 2011 5:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikakko mi to ne uspeva..krajnje sam impulsivan Smile
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 07, 2011 1:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Da li vi to prepoznajete ili se prepuštate da vas loš osjećaj nosi krivim putem?


Mogu prepoznati, naravno. A kontrolirati... Teško. Kako se osećam to trenutno iskazujem, pa mi se ne može puno loših stvari ''skupiti'' i da me zadesi depresija. Ljubomorna nisam što se životnih stvari tiče jer iamm sve, pa nemam na koga i što bit ljubomorna, ne znam kakva bih bila da nemam sve što poželim. A u ljubavi umereno ispod granice normale, jer je to razarač veze-braka. Posesivna takođe nisam... A za ostalo... ma videćemo vremenom još sam mlada Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 
amanbre
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Mar 2009
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 01, 2011 9:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kontrolisem se sa kolegama i manje bliskim ljudima...ali sa dragim ljudima, e to nekako ne ide...znam bas da puknem u nekim situacijama New Evil
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kontrolirate li loše osjećaje? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon