www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ambicioznost - vrlina ili mana?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 2:18 pm    Naslov poruke: Ambicioznost - vrlina ili mana? Na vrh strane Na dno strane

Značenje riječi ambcija Milanu Vujakliji:
ambicija (lat.ambitio) - častoljublje, slavoljublje, težnja za nečim, stremljenje čemu

Iz prijevoda riječi se moze zaključiti, kako ambiciznost većinom subjektivno može biti protumačena kao vrlina ili mana.
Mislim da je ambicioznost vrlina sve dok je u okvirima normal. Kad predjes prag i postanes "pokondirena tikva", onda je definitivno mana... :76:



_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 7:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, može se reći da je vrlina sve dok ambicija ne postane takva da svojim djelovanjem nanosi štetu drugima... Rolling Eyes

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 8:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bi trebala biti ni jedno ni drugo ali ako bih bas morao izabrati onda bih rekao da je vrlina dok god ne postane bolesna ambicioznost.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slažem se s navedenim, lijepo je biti ambiciozan ali u granicama normale. I na diskretan način Wink

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 10:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ambicionizam je definitivno mana.Ok u granicama normale...Al ljudi zbog ambicionizma ne zasnivaju porodice i nemaju drustveni zivot...itd
Sta ce vam diploma pre roka ili u roku ili ne znam ti ja kakav poslovni uspeh ili sta li vec ako to nemate s kim da podelite i proslavite...
Da ne pricam dalje...Mislim da sam sve rekao...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
HAMI_LOLIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 1148
Mesto: BGD,Zvezdara

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno vrlina !! pa razmislite malo kad ne bi ste bili ambiciozni sta bi ste postigli - NISTA!!! mislim da gresis rizmal moze neko da bude ambiciozan i u osnivanju porodice zar ne?? Very Happy

_________________
hami lolic je jedno stvorenje koje zivi u prasumi i napada bubasvabe koje jede da bi preziveo i... ma lazem to je samo covek od krvi i mesa isto kao i vi i doso je ovde da se zeza Very Happy
:l: Surprised: :l: :i: :c:
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

HAMI_LOLIC je napisao/la sledeće:
definitivno vrlina !! pa razmislite malo kad ne bi ste bili ambiciozni sta bi ste postigli - NISTA!!! mislim da gresis rizmal moze neko da bude ambiciozan i u osnivanju porodice zar ne?? Very Happy
Vrlina jeste da budes ambicionalan al ne preko odredjene granice.Sto porodicnog ambicionizma to stoji al onda gubis prijatelje i posao i skolovanje tako da svakako kad imas prevelike ambicije moras nesto da gubis tako da...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
HAMI_LOLIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 1148
Mesto: BGD,Zvezdara

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

upravu si al moras da ih kontrolises Very Happy mislim ne da se uvatis za nesto i drzis se toga to ne sigurno al nesto mora da ti bude ispred svega bar malo zar ne Very Happy jer kad bi ziveo sve potaman sto je ne moguce ne bi imao cemo da se radujes Very Happy

_________________
hami lolic je jedno stvorenje koje zivi u prasumi i napada bubasvabe koje jede da bi preziveo i... ma lazem to je samo covek od krvi i mesa isto kao i vi i doso je ovde da se zeza Very Happy
:l: Surprised: :l: :i: :c:
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

HAMI_LOLIC je napisao/la sledeće:
upravu si al moras da ih kontrolises Very Happy mislim ne da se uvatis za nesto i drzis se toga to ne sigurno al nesto mora da ti bude ispred svega bar malo zar ne Very Happy jer kad bi ziveo sve potaman sto je ne moguce ne bi imao cemo da se radujes Very Happy
tu se slazemo,bolje je kad imas umeren ambicionizam pomocu kog postavljas cilj.Al ne da ti to bude jedino u zivotu,...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrlina, ali do odredjene granice. Ne treba biti bolesno amibiciozan.
 
Pados63
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 25 Jul 2006
Poruke: 16

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: Kako kad Na vrh strane Na dno strane

Dokle god ne gazimo ljude pored nas i oko nas, i dokle god na posteno se borimo, ambicioznost je vrlina.cim pocnemo gaziti sve pred sobom zarad uspeha, u vecini slucajeva materijalnog, e to je vec mana.

dokle niko ne pati zbog nase ambicije ok je

_________________
Pomoz bog junaci
 
damir_tz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jan 2006
Poruke: 85

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja se slazem sa vecinom clanova znaci da je to vrlina sve dok je u nekim granicama normale ali cim pocne izlaziti iz toga tj. da pocinjemo radi nekih svojih ciljeva i ambicija unistavati druge
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ambicioznost - vrlina ili mana? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon