www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Strucna pomoc?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Female Toxic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2006
Poruke: 169
Mesto: Bjelovar

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 8:18 pm    Naslov poruke: Strucna pomoc? Na vrh strane Na dno strane

Jedna meni jako draga osoba imala je prilicno tesko djetinjstvo (otac ju je maltretirao, a kada je otisao od kuce, ta je osoba ostala sama s djedom.) Dakle, odrasla je prakticki sama, bez ikoga da ju odgaja.

Iako cijenim tu osobu i jako mi je draga, u zadnje vrijeme sam cula da ona pokazuje znakove nasilja. I sama sam primjetila da povremeno ne moze kontrolirati bijes, a iz nekih izvora cujem i da je jednom jednu osobu tako i udarila.

Neki mi kazu da je najbolje maknuti se od takve osobe, da je to bolesno ponasanje kojem nema lijeka, i da ce takvi ljudi jednom biti pravi zlostavljaci i nasilnici.

No ta osoba mi je zaista draga i simpaticna, i pomogla mi je u nekim situacijama... I zato se pitam neke stvati. Ima li, naime, pomoci?

Je li moguce da sve to potjece iz njenog djetinjstva?

Treba li ostati uz tu osobu?

Moze li joj psiholog pomoci?



_________________
Dacu ti gram po gram, ti samo reci am, tvoja sam od cokolade
devojka, pod rukom lepim se, topim u ustima, to sam ja...


.
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 9:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uffffffffffffffff ne znam sta bi ti rekao...
Mislim da bi trebala posto ti je stalo do nje da vidis da je nagovoris da ode do psihologa da se vidi zbog cega je nasilna...Mislim najverovatnije je to zbog trauma iz detinjstva.I mislim da tu ima pomoci ako se to spreci odma dok je sveze,...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 7:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh. Ajd da iznesem svoje misljenje.

Deca koja su maltreirana, obicno (kaze obicno, ali ne i 100%) imaju sklonosti da kasnije u maltretiraju. U njima je akumuliran bez zbog nemoci da se suprotstave fizickoj boli i bes zato sto ih niko nije spasio. A da i ne spominjem bes koji gaje prema osobi koja ih je maltretirala.
Deca koja su posmatrala kako otac maltretira majku takodje u vecini slucajeva, tako postupaju i u svojim brakovima. Postoji tu opet bes od nemoci da se pomogne onome koga volis. A i cinjenica da su tako odrasla, pa oni i ne znaju za druge odnose u porodici Sad

Obicno, kada odrastu, pocnu da projektuju svoje detinjstvo u vezi/braku. Posle fizickog ispada im bude zao i kaju se, ali opet ponavljaju takve stvari. Mozda bi psihijatar tu mogao da pomogne, ali ruku na srce, koliko njih ce stvarno otici istom. Jer, oni su uglavnom u ubedjenju da je sramota ici psihijatru. "Pa oni sluze samo za ludake."

Mozda ako bi ga nagovorila da poseti nekog, ali da budem iskrena, po pitanju ovakve situacije, vrlo sam pesimista.

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je volis i ako ti je stalo do nje razgovaraj s njom.
Reci joj svoje strahove.
Objasni joj u cemu grijesi, ali ne izreceno kao kritikovanje, vec joj objasni da zelis da joj pomognes i da je volis i da joj zbog toga sve i govoris.

Puno ljubavi i osoba na koju se moze osloniti, koja joj je pravi prijatelj, mogu uciniti cuda. Wink

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
Maychelle
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 06 Dec 2006
Poruke: 45

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 2:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa u svakom slucaju treba da trazi pomoc da vidi dal ce da joj pomogne, ovako nagadjanje nece nigde da je odvede...

_________________

Dodji, zaboravi
nudim ti noci carobne
i budjenje
u postelji punoj secera
 
HAMI_LOLIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 1148
Mesto: BGD,Zvezdara

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 11:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma bre ima leka!! samo lagano pridji joj pokusaj da razgovaras sa njom o tim temama ako ne uspe nagovori je da odete kod psihologa ako ti je dobra drugarica sigurno je neces ostaviti da bude onakva??

_________________
hami lolic je jedno stvorenje koje zivi u prasumi i napada bubasvabe koje jede da bi preziveo i... ma lazem to je samo covek od krvi i mesa isto kao i vi i doso je ovde da se zeza Very Happy
:l: Surprised: :l: :i: :c:
 
Alekssandra
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 31 Jul 2006
Poruke: 314
Mesto: Havaji

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da treba ostati uz takvu osobu jer ona nije imala nikog mozemo joj se sad mi naci tu kada treba!Postoji neko ko to odozgo gleda!Sve!
Potrebna joj je pomoc!Ne klasicni psihijatar neka prvo krene od psihologa!
to sve moze da se sredi ali to su traume,mozda jednostavno sada oseca veliki bes<mozda bi trebala da krene na neke borilacke vestina jer ce tako nauciti da kanalise bes!Srecen oi budi uz nju!

_________________
Umeo si da budes vest da srusis sve mi kule srece gradjene i ostavis me slomljenu da ljubim stope tvoje i da lako kao pero letim,
imedju sna i jave,vecno ziveci u strepnji,da
bih sve to ponovo mogla doziveti....
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

No ta osoba mi je zaista draga i simpaticna, i pomogla mi je u nekim situacijama... I zato se pitam neke stvati. Ima li, naime, pomoci?
Ako ti je ta osoba istinski draga i simpatična siguran sam da vjeruješ da ima pomoći.
Je li moguce da sve to potjece iz njenog djetinjstva?
Naravno,sve traume iz djetinjstava ostavlaju tragove.Žrtva u djetinjstvu kao odrastao čovjek traži žrtvu sebi.
Moze li joj psiholog pomoci?
Ja sam promjenio redoslijed pitanja.Smatram da takvu osobu treba uputiti psihologu i vidjeti da li se osoba mijenja na bolje uz stručnu pomoć.
Treba li ostati uz tu osobu?
Ako psiholog ne pomogne i utvrdi da takvoj osobi ne može pomoći,treba napustiti tu osobu i spasiti sebe.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Female Toxic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2006
Poruke: 169
Mesto: Bjelovar

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 7:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala svima na savjetima Smile

_________________
Dacu ti gram po gram, ti samo reci am, tvoja sam od cokolade
devojka, pod rukom lepim se, topim u ustima, to sam ja...


.
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 8:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

loše djetinjstvo itekako može utjecati na to..ali opet i nemora da to bude razlog... ne trebas se maknuti od nje..trebas joj pokusati pomoci,popricati sa njom o tome,savjetovati joj da posjeti doktora,biti u svemu uz nju..tako ce i njoj biti lakse

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
dabetics
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 65

Datum registracije: 04 Jan 2008
Poruke: 1232

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 18, 2008 6:22 pm    Naslov poruke: psihologija i problemi drustva Na vrh strane Na dno strane

Ovo nije odgovor ovo je jos jedna molba za pomoc (savet ) kako dokazati da si sposoban kad te kontrlisu nesposobni.
, oni koji su nadrugi nacin dosli do fotelja a ne znanjem i koji guse svakog ko iole zna vise od njih. Raditi s takvim saradnicima je pravi pakao, na poaso idem kao na streljanje ,a raditi moram jer sam jedini clan porodice koji je u radnom odnosu, znaci egzistencija mi zavisi od tog posla. U godinama sam kad je tesko naci drugi poso. Hvala.
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 7:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ti licno i ne mozes puno da pomognes, to sto toj osobi treba je par seansi kod psihologa..
naravno ti mozes toj osobi da pruzis podrsku, sto ne znaci da treba da mu okrenes ledja Wink

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Strucna pomoc? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon