www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Psovanje
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 11:57 am    Naslov poruke: kada je psovka.... Na vrh strane Na dno strane

...kada je psovka psovka a kada stilsko sredstvo? razdvajate li to? psujete li cesto? kada? svesno, ili i ne primetite da ste opsovali? koga? druge? sebe? misha? ili ...?

ovako, ja opsujem i volim da opsujem kada zelim da dam znacaj necemu o cemu govorim, a ne vidim drugaciji nacin da ce oni sa kojima govorim to cuti, ili razumeti na nacin na koji ja zelim ...srpski jezik..i varijacije.

niko na svetu nema takav fond psovki kao nas jezik..i ne koriste ga tako raznoliko kao mi.i u drugim jezicima su psovke na neki nacin deo kulturne bastine jezika, ali mi ? mi smo svetski prvaci...



_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 7:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne psujem; na srpskom pogotovo. ponekad mi se desi da mi izadje neka psovka na engleskom (sto se ne broji, jer nije na maternjem Wink ), ali to se desi jednom u pola godine. ne znam--ne volim te psovke. mislim da se sve moze docarati na lijep nacin, bez ikakvih pskovki. ljudi koji mnogo psuju me odbijaju. jednostavno, ne mogu da nadjem zajednicki jezik sa njima. nisu moje drustvo.
ne zelim nikoga da uvrijedim. ovo je samo moje misljenje. Very Happy

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 10:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda cete mi reci da sam filozof, ali smatram da ljudi koriste psovke u svadjama kada im ponestane argumenata.

Prvo, postoje:
a) psovke sa imenicama [uglavnom KPGS] ili glagolima [j..., s... itd.], koje bas nisu za decje usi, ali ih opet cuju
b) malo pristojnije psovke tipa "sto mu gromova!", "boktetvoj", "u vrazju mater" i slicne koje su "izasle iz mode"

Vise volim ovaj drugi tip jer lepse zvuce. One prve retko koristim, ali koristim.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izleti mi tu i tamo neka 'blaža' psovka, a nikad ne spominjem Boga i mater. To nikad neće izaći iz mojih usta [-X

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Maxi89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2006
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, umem ja da opsujem, ali ne volim jer je to tako... prostacko...
 
klinka
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 27 Apr 2005
Poruke: 1120

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smatram da je cesto psovanje znak bedastoce.Za mene je seljacina onaj tko vazda psuje.Em nije fino,em nije potrebno.

Riga mi se kad neku curu cujem da prostaci,ili cak kune Boga.

Eto,toliko od mene...

_________________
Lutka od krvi bez trunke ideje...
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi od kulture i od sredine. Ali ipak mislim da ne treba korstiti psovke da bi izrazili nesto sto moze i obicnim recima.
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 17, 2006 2:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi kazu psovke ovo, psovke ono... Rolling Eyes Ali vecina ih i koristi. Licno, nemam nista protiv psovki, skroz su i OK i ne shvatam ih licno kad mi neko nesto opsuje. Sto bih? Confused
Po meni, savrseno je normalno da se psuje. Ne smatram da je nego gluplji, prostiji ili sl. kad opsuje...

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
la_descarada
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 204

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 17, 2006 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne volim da psujem...a kada zelim nekoga uvrediti,to uvek uradim na kol`ko tol`ko fin nacin ne koristeci psovke!
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

posto sam ja odrasla u inostranstvu, ne koristim ih mnogo, medjutim razlikujem uvek kada je psovka, stvarno psovka a kada je to samo "stilsko sredstvo"...

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

psujem "kad treba" Laughing , ali ne pretrano. Nemam nista protiv psovki, kad se koriste u prigodnim situacijama (ne pred decom, ne pred roditeljima, ne pred starijima....) Ne volim one masne srpske psovke, od kojih mi se nakozi jeza kad ih cujem, ali mi ni ne smetaju preterano! Ne sablaznjavam se kad ih cujem. Niti smatram da su ljudi koji ih koriste "glupaci" ili "prostaci" ili ne znam ni ja sta! Jedino od cega mi se kosa na glavi podize je kad neko psuje Boga, Sunce, hleb i crkvu! Rolling Eyes To bi ih preko usta tacno!!! Rolling Eyes I ne volim kad neko psuje nekome blizu i dalju familiju (mamu, sestru, tatu.....)!

_________________


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
psujem "kad treba" Laughing , ali ne pretrano. Nemam nista protiv psovki, kad se koriste u prigodnim situacijama (ne pred decom, ne pred roditeljima, ne pred starijima....) Ne volim one masne srpske psovke, od kojih mi se nakozi jeza kad ih cujem, ali mi ni ne smetaju preterano! Ne sablaznjavam se kad ih cujem. Niti smatram da su ljudi koji ih koriste "glupaci" ili "prostaci" ili ne znam ni ja sta! Jedino od cega mi se kosa na glavi podize je kad neko psuje Boga, Sunce, hleb i crkvu! Rolling Eyes To bi ih preko usta tacno!!! Rolling Eyes I ne volim kad neko psuje nekome blizu i dalju familiju (mamu, sestru, tatu.....)!


Pa koleginice kad bi se izbacile psovke u kojima se pominje sve to sto si rekla sta bi ostalo od psovki? Smile Ja licno psujem, ali u principu u drustvu ortaka (redje kad je to neko pola pola drustvo). Ne psujem kad sam u drustvu starijih ili zaista male dece. Svako ko zivi u Srbiji ceo zivot moze da razlikuje "stilske" od onih .... namerno-provocirajucih psovki Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Psovanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon