www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dogovoreni brak
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
vedran21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 28 Nov 2006
Poruke: 39
Mesto: LABIN

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 6:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto ne, nije to nista cudno i loše ako imas povijerenja u partnera


_________________
svi za jednog, jedan za sve KLOŠARI LABIN
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Imam u bliskom okruzenju, vrlo dobru prijateljicu, koja je eto, MORALA da se uda za papire. Znaci-dogovorila je (!!!!!!) brak sa jednim deckom, nije ga lagala i prodavala mu sarene laze, da ga voli i bla, bla, bla, vec su se dogovorili, da ce se vencati, kako bi ona dobila pravo da radi, a kasnije i papire, bez ikakvih "bracnih obaveza" i bez ikakvih "sakrivenih karti". Da li smem da joj sudim-nikako. Ko sam ja, da joj sudim?! Rolling Eyes Sta vise, podrzavam to sto je uradila. Nikoga nije slagala, uradila je nesto sto je morala, uradila je nesto, sto ce joj itekako pomoci da svom sinu pruzi koliko-toliko, normalan zivot, za koji nije imala teoretske sanse sama u Srbiji! Nije sedela skrstenih ruku i cekala samilost od bilo koga. Nije sedela i kukala kako nema, nije sedela i zalila se na bivseg muza budalu, koji ne preuzima odgovornost za svoje dete. Vec je ucinila nesto, sto bi svaka pozrtvovana majka ucinila! A opet, nije ovog coveka lagala da ga voli, vec mu direktno rekla sta joj treba I zbog toga joj svaka cast! A ko se usudi da "baci kamen" na nju-svaka cast i njemu! Rolling Eyes
Ugovoreni brakovi medju roditeljima, tipa, da ti mama i tata odrede za koga ces da se udas/koga ces da zenis-po meni je bolest nekih proslih vremena ili bolest nekih necivilizovanih plemena! Za to bih dala zatvorsku kaznu. Zato sto se u tom slucaju, mladenci "prodaju" kao roblje, kao stoka na stocnoj pijaci. Jer....obicno su to vec ugovorene cifre, poslovi, nadoknade......u zamenu za mladu/mladozenju. Uzas. Mada, mislim da je, na svu srecu, ta praksa odavno izumrla u civilizovanim drustvima, tako da nemamo bar tih glavobolja! Wink


apsolutno se slazem kiki....ma svaka ti se pozlatila....... Wink

samo bih da dodam, da na zalost nije praksa roditeljski ugovorenih brakova izumrla u svim civilizovanim drustvima......dapace......u USA medju manjinama koji su arapskog porekla, i medju jos par manjina, to je jos uvek aktivna praksa......isto kao i kod umobolnih poligamista iz Utah (FLDS).......tako da u ovom civilizovanom drustvu ne da nije izumrla, vec se u zadnje vreme pojacala praksa ugovorenih brakova...... Rolling Eyes

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PlavaRuzica je napisao/la sledeće:
Pa dobro kiki, ali razmisljam da je ta tvoja drugarica mlada kao ti i da joj je dete mlado, znaci ona je udana za coveka za kojeg se udala cisto iz interesa, a njeno dete ce verovatno da se veze za tog coveka...i sta sad? Mislim, to mi nikako nije ok...bez dece ajde i nekako, ali sa detetom nikad...


ne slazem se sa ovim......ako je dobar covek, onda je ok da se dete veze za njega, isto kao sto bi se vezalo za bilo kog muskarca koji je prijatelj ili rodjak toj majci......isto kao sto je iskrena sa njim, verujem da je iskrena i pazljiva prema detetu, i u takvoj situaciji deca, koja su danas jako pametna, nikada ne mesaju prave vrednosti i prave adekvatne razlike izmedju vezansti za nekog ko predstavlja roditelja i nekog ko je samo prisutan ili cak prolaznik kroz zivot........ 8)

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
shepherd.d
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Brak zbog papira je totalno OK. Nema lazi nema prevare cist posao!, A uz to dobro delo i medjuljudska i bratska pomoc na koju smo mi srbi malo zaboravili!!!
A ko govori da to nikad nebi uradio neka poseti malo nas balkan, na malo duze vreme!, neka proba da zivi i radi,... Verujem da ce promeniti misljenje.
...pa devojke sa zapada, javite se! hehe
 
PlavaRuzica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 1036
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje...i zavrsava

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

thorn je napisao/la sledeće:
PlavaRuzica je napisao/la sledeće:
Pa dobro kiki, ali razmisljam da je ta tvoja drugarica mlada kao ti i da joj je dete mlado, znaci ona je udana za coveka za kojeg se udala cisto iz interesa, a njeno dete ce verovatno da se veze za tog coveka...i sta sad? Mislim, to mi nikako nije ok...bez dece ajde i nekako, ali sa detetom nikad...


ne slazem se sa ovim......ako je dobar covek, onda je ok da se dete veze za njega, isto kao sto bi se vezalo za bilo kog muskarca koji je prijatelj ili rodjak toj majci......isto kao sto je iskrena sa njim, verujem da je iskrena i pazljiva prema detetu, i u takvoj situaciji deca, koja su danas jako pametna, nikada ne mesaju prave vrednosti i prave adekvatne razlike izmedju vezansti za nekog ko predstavlja roditelja i nekog ko je samo prisutan ili cak prolaznik kroz zivot........ 8)



pa ona ce da se veze za tog coveka kao za oca, a ne kao za rodjaka, ili ujaka...

_________________
Nebo za tebe sprema darove,
novu ljubav nudi ti.
Meni ostaju zime i mrazevi
da me na te sjecaju.
Da te nemam, vise nemam,
a trebam te...

 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 5:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PlavaRuzica je napisao/la sledeće:

pa ona ce da se veze za tog coveka kao za oca, a ne kao za rodjaka, ili ujaka...


mislim da nisi razumela opis tog "braka".....niti je taj brak pravi niti ce to dete ikada imati razloga da popostupcima i njega i nje dobije bilo kakvu ideju da je veza roditeljska......i pitanje je dali uopste zive zajedno.....ima puno samohranih majki koje zive ili sa prijateljima, ili sa rodjacima,itd......i u takvim situacijama se ne podrazumeva roditeljska ljubav prema detetu od strane tih muskaraca......taj par o kome je kiki pricala ocigledno nije u dogovorenom braku......vec u "dogovorenom braku".....prema tome apsolutno verujem da je ta majka dobro povela racuna da osecaji njenog deteta ne budu povredjeni ako je ju vec zivot naterao na takav potez..... 8)

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 10:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ruzice, prvo mislim da nisi razumela kako izgleda taj brak! Drugo, bez ikakve zelje da zvucim mozda grubo-suvise si mlada, ali suvise, da bi mogla te i takve stvari da razumes, a pogotovo da im "sudis". Lako je pricati nesto, kada imas 21, kada nemas odgovornost (punu i potpunu) za jos jedan zivot, kada ti je jedina odgovornost u zivotu, da zivis punim plucima, eventualno studiras i ponasas se kao dete svojih roditelja-tj. zavisis od njih, pa makar i samo stambeno!
Mi ovde pricamo o osobi, koja je svoj zivot, a povrh toga, jos i zivot njenog deteta, morala da uzme u svoje ruke! Ne ocekujem od tebe da to shvatis, jer je to NEMOGUCE! Ne samo zbog tvojih godina i nivoa zrelosti, vec jednostavno-te stvari ne znas, dok ti se ne dese! Prvo: u takvim, DOGOVORENIM brakovima, uglavnom ti "supruznici" ne zive zajedno. I ako zive, tom detetu se taj covek, predstavlja kao prijatelj! Ne kao tata. Dete ne vidi nikakvu specijalnu bliskost te zene sa tom osobom, jer je nema. Znaci-dozivljava tog coveka, kao prijatelja njegove mame i osobu koja eventualno deli stan sa njima. Vezao se za njega, isto koliko i za ostale prijatelje i prijateljice, koji ulaze redovno u njihovu kucu! Poznaje i njegovu visegodisnju devojku, koja ih zajedno sa njim posecuje! Znaci-on ih vise gleda kao na ujku i ujnu, nego li na sta drugo! Prema tome, toj zeni, ne da nema pravo da se sudi, nego nemam reci. Ona je svoj zivot sredila SAMA i svom detetu dala daleko prijatniji i normalniji zivot, nego neke druge mame, koje su imale 10000000 puta vecih mogucnosti i potencijala, koje naravno-zbog nezrelosti, gluposti i idiotluka, nisu iskoristile! Tako da, pre nego sto neko moze cak i da pojmi samo sta znaci ovo o cemu sam pricala, malo je bezveze da tako nesto i osudjuje! Rolling Eyes
Jos nesto: humanost nije bas toliko selektivna, koliko je neki kao takvu prodaju! I uvrstavaju sebe u "humaniste" i "borce za ljude" i sta ti znam koje sve sarme!!!!
Imam samo 28 godina, ali....ukoliko sutra nekome mogu da pomognem na taj nacin, sto cu sa njim uci u neki "fiktivni" brak, da bi pomogla tom nekom, da dobije papire i time sebi, a mozda cak i svojoj porodici, detetu,. deci, obezbedi zivot-ne vidim ni jedan razlog, da tako nesto ne uradim! Ako mogu da pomognem nekome na taj nacin-naravno da cu to uraditi. Naravno, ukoliko ta osoba, dodje kao pravi covek i pita me iskreno za takvu uslugu! Svako ko to ne bi mogao da uradi, treba da se zapita malo, nad samim sobom, o svojim delima, o svojoj humanosti i o svojoj dobroti, a nadasve das e zapita o svojoj sebicnosti, pragmaticnosti i dvolicnosti(ovamo glumi humanistu i se*e ne znam ni ja sta, a ovamo nece da pomogne coveku, bez da izgubi bilo sta)! Rolling Eyes

_________________


 
shepherd.d
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 10:20 pm    Naslov poruke: Prave reci! Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
ruzice, prvo mislim da nisi razumela kako izgleda taj brak! Drugo, bez ikakve zelje da zvucim mozda grubo-suvise si mlada, ali suvise, da bi mogla te i takve stvari da razumes, a pogotovo da im "sudis". Lako je pricati nesto, kada imas 21, kada nemas odgovornost (punu i potpunu) za jos jedan zivot, kada ti je jedina odgovornost u zivotu, da zivis punim plucima, eventualno studiras i ponasas se kao dete svojih roditelja-tj. zavisis od njih, pa makar i samo stambeno!
Mi ovde pricamo o osobi, koja je svoj zivot, a povrh toga, jos i zivot njenog deteta, morala da uzme u svoje ruke! Ne ocekujem od tebe da to shvatis, jer je to NEMOGUCE! Ne samo zbog tvojih godina i nivoa zrelosti, vec jednostavno-te stvari ne znas, dok ti se ne dese! Prvo: u takvim, DOGOVORENIM brakovima, uglavnom ti "supruznici" ne zive zajedno. I ako zive, tom detetu se taj covek, predstavlja kao prijatelj! Ne kao tata. Dete ne vidi nikakvu specijalnu bliskost te zene sa tom osobom, jer je nema. Znaci-dozivljava tog coveka, kao prijatelja njegove mame i osobu koja eventualno deli stan sa njima. Vezao se za njega, isto koliko i za ostale prijatelje i prijateljice, koji ulaze redovno u njihovu kucu! Poznaje i njegovu visegodisnju devojku, koja ih zajedno sa njim posecuje! Znaci-on ih vise gleda kao na ujku i ujnu, nego li na sta drugo! Prema tome, toj zeni, ne da nema pravo da se sudi, nego nemam reci. Ona je svoj zivot sredila SAMA i svom detetu dala daleko prijatniji i normalniji zivot, nego neke druge mame, koje su imale 10000000 puta vecih mogucnosti i potencijala, koje naravno-zbog nezrelosti, gluposti i idiotluka, nisu iskoristile! Tako da, pre nego sto neko moze cak i da pojmi samo sta znaci ovo o cemu sam pricala, malo je bezveze da tako nesto i osudjuje! Rolling Eyes
Jos nesto: humanost nije bas toliko selektivna, koliko je neki kao takvu prodaju! I uvrstavaju sebe u "humaniste" i "borce za ljude" i sta ti znam koje sve sarme!!!!
Imam samo 28 godina, ali....ukoliko sutra nekome mogu da pomognem na taj nacin, sto cu sa njim uci u neki "fiktivni" brak, da bi pomogla tom nekom, da dobije papire i time sebi, a mozda cak i svojoj porodici, detetu,. deci, obezbedi zivot-ne vidim ni jedan razlog, da tako nesto ne uradim! Ako mogu da pomognem nekome na taj nacin-naravno da cu to uraditi. Naravno, ukoliko ta osoba, dodje kao pravi covek i pita me iskreno za takvu uslugu! Svako ko to ne bi mogao da uradi, treba da se zapita malo, nad samim sobom, o svojim delima, o svojoj humanosti i o svojoj dobroti, a nadasve das e zapita o svojoj sebicnosti, pragmaticnosti i dvolicnosti(ovamo glumi humanistu i se*e ne znam ni ja sta, a ovamo nece da pomogne coveku, bez da izgubi bilo sta)! Rolling Eyes


Svaka cast!!!! Iskreno nisam ocekivao ovakve misli na ovom mestu. Vec mi se ucinilo da sam pogresio adresu! Ljudi slusajte ove mudre reci i pokusajte da budete bolji!
Pozdrav!
 
sandricicak
*mama 2 andjela*
*mama 2 andjela*



Godine: 36

Datum registracije: 22 Okt 2006
Poruke: 7174
Mesto: pod sjajem ruzicastih zvezda

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 05, 2007 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma nema sanse!mislim,to mi je tako glupo! Mad

_________________
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 08, 2007 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedino brak i priznajem kada je zbog papira. Najjednostavniji dogovor dvoje ljudi da sebi/svom detetu omoguce bolji zivot. super! treba imati hrabrosti i pameti za tako nesto! Potpisivanje papira nije i ne treba da znaci ljubav. oni koji to shvate i iskoriste su najveci carevi.
Sto se tice braka koji roditelji sklapaju, znam da toga ima i kod nas...pogotovo kod Roma koji zive u manjim mestima. Upoznala sam jednog momka koji je lep, pametan, studira medicinu, ima devojku ali joj je objasnio da je to sve zezanje sa njom jer je njemu vec ugovoren brak i ceka se samo da zavrsi faks... Confused

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
Ivan015
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Okt 2006
Poruke: 44
Mesto: Sabac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 6:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj juce ja sa calom u kolima i on meni prica "E, kako su pre bili brakovi, roditelji se sve dogovore i deci u 3-4. godini kazu e sa ovom ces se ozeniti/udati i onda se dete psiholoski priprema na to ceo zivot Shocked i tako oni budu pripremljeni i manje razvoda i svega. Oni se onda slazu i budu kao drugovi ceo zivot ..." i tako on meni prica nekih 20min... Shocked

Moj komentar jer bio: "Cale, jel ti to pokusavas meni nesto da saopstis?" Laughing
 
black_panthera
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 03 Mar 2007
Poruke: 761

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada, to je totalna glupost

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Dogovoreni brak Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon