www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pojam grijeha
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:30 pm    Naslov poruke: Pojam grijeha Na vrh strane Na dno strane

Često nailazim na tekstove vezane uz grijeh, pa bih voljela čuti mišljenja o tome zašto bi nešto konkretno bilo grijeh, i u čemu je, po vama, logika oprosta nakon ispovjedanja istog?

 
HAMI_LOLIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 1148
Mesto: BGD,Zvezdara

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 1:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo mene..
greh je cin kako da kazem koji je svako uradio!! svi smo gresni nema nam sta Very Happy
i za greh nema opravdanja ima samo pokajanja Very Happy
"u ljubavi svi su gresni prezivece samo vecniii Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy"

_________________
hami lolic je jedno stvorenje koje zivi u prasumi i napada bubasvabe koje jede da bi preziveo i... ma lazem to je samo covek od krvi i mesa isto kao i vi i doso je ovde da se zeza Very Happy
:l: Surprised: :l: :i: :c:
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grijeh je sve zbog čega noću ne možeš mirno da spavaš jer si nešto učinila.Znači smo smo griejšnici,svi smo bili u toj situaciji.Slažem se da za grijeh nema oprosta već samo pokajanje.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 11:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma greh su izmislili siromasni robovi da bi se tesili da su zato robovi jer su ucinili nestio lose u prethodnom zivotu ili tako neko slivcno glupo verovanje,....Kad skupimo sve vere i relgije itj ono sto one smatraju za greh u jedan kos.Videcemo da je greh ziveti tako da smo onda po tome svi gresnici.....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nesto zbog cega coveka grize savest posle ucinjenog...

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, logika ispovedanja greha... misli da je u tome da izgovoris ono sto si zgresio/la. Da shvatas sta je ucinjeno!!! Ponekad nam je lakse da se suocimo sa grehom kad kazemo nekom sta smo uradiliu. A sama svesnost greha ce nam pomoci da ga ne nacinimo opet.

E, sad, zasto bi nesto bilo greh.... Koliko ljudi toliko cudi. Svako ima neko svoje shvatanje greha Wink (Tu ne ubrajam 10 zapovedi - mislim da su ti one jsne Wink )

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
portoroz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Okt 2006
Poruke: 41
Mesto: orlic_dusan@yahoo.com

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 1:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

toga nema !!!!!

_________________
Dusan_Bg
 
toledo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 28 Dec 2004
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 8:11 pm    Naslov poruke: Re: Pojam grijeha Na vrh strane Na dno strane

slatka_sanerka je napisao/la sledeće:
Često nailazim na tekstove vezane uz grijeh, pa bih voljela čuti mišljenja o tome zašto bi nešto konkretno bilo grijeh, i u čemu je, po vama, logika oprosta nakon ispovjedanja istog?
Greh znaci: greska. Uradis nesto sto ili znas da je pogresno ili naknadno shvatis da je pogresno. Znaci, ako imas neki cilj u zivotu, ako zelis srecu, dobro ili bilo sta pozitivno, pa pogresis na tom putu, to je greh. Ovde treba naglasiti da se greh ovako ne posmatra samo iz tvoje licne perspektive, tj. ne da neko samom sebi sudi, da samom sebi oprasta grehove, ili naprotiv, da samog sebe nepravedno optuzuje. Nego se greh dozivljava u odnosu na autoritete, na duhovnike koje smo prihvatili kao autoritete za moralnost i duhovnost. Znaci, postoje neki 'objektivni standardi' za to sta je greh. Greh je skretanje sa pravog puta. Oprost greha je razresenje konflikta u tvojoj podsvesti, mirenje tebe sa svetom. Postoje i dublja tumacenja, ali i ovo moze da posluzi u neteoloske svrhe.
 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 29, 2006 7:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crkvene grehove svi znamo onih 10 koji su glavni a gde su sporedni to znaju svestenici. Inace po njima mnogo je gresnih ljudi a po meni to nije tacno. Smatram da je greh stvari kojih se gorko kajemo kao i stvari za koje su nas ljudi osudjivali a mi nismo mogli da se izborimo sa tim. Nadam se da znate sta sam hteo reci.
Inace nema coveka koji je med i mleko.
 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 1:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

grijeh je za mene ono zbog čega će me mučiti savjest, a što ću ispravit ako se to može, primjerice ispričat ću se ako sam namjerno ili nenamjerno nekoga povrijedila

pri tome uopće ne mislim na crkvene grijehove, možda su dobro osmišljeni za doba u kojem su napisani, ali danas onda svatko od nas je 200 000 puta ogriješio se u njih

a u ispovjed ne vjerujem, jer u prošlosti ubojice ubiju ne znam koliko stotina ljudi i onda se on ispovjedi i dobi oprost, ma da, a svi ubijeni, sjeti li se tko njih


Poslednja prepravka: sjena23 datum Sub Mar 24, 2007 6:14 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Moon Fairy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 12 Jan 2007
Poruke: 23

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 23, 2007 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Greh je, po meni, definitivno ono sto mi nocu ne da zaspati. Da i ja sam gresila i pokajala se.
Medjutim u ispovedanje grehova i oproste (mislim crkvene) definitivno ne verujem. Smatram da je Bog u srcu svakog coveka i jedino ako se sam sebi ispovedis i nikad vise ne pocinis takav greh (sto je po meni najbitnije), moze ti biti oprosteno.

_________________
On and on the rain will fall
Like tears from a star, like tears from a star.
On and on the rain will say
How fragile we are, how fragile we are.
 
crna_opasna_maca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 02 Sep 2006
Poruke: 136
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 25, 2007 1:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Greh je nesto sto lose uradimo drugima.. Nekad sbog toga nas pece savest, a nekad i ne zelimo to da vidimo..

_________________
..jer usne su mi trnje i ranice te znaj, a oci su mi crne ni pakao ni raj..
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Pojam grijeha Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon