www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pojam grijeha
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
---X---GIRL
[●Sancta ஐ Sapientia●]
<b>[●Sancta ஐ Sapientia●]</b>



Godine: 31

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 16644

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 3:25 pm    Naslov poruke: . Na vrh strane Na dno strane

Ipak nije svaki greh toliko strasan i los. Postoji i mali sladak greh koji nije naneo neko zlo nekome ali vas je ispunio. Opet nije opravdavajuce ali je blaze...


_________________
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 19, 2008 12:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Greh je po meni kad cinimo lose drugima.....
jer ono sto radimo sebi to zelimo,na to imamo pravo i to je ok....
a neki gresi su bas slatki...kao npr. slatkisi,sex itd....Smile)

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
23012008
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Jan 2008
Poruke: 20
Mesto: 9 feet under

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 19, 2008 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

carmen90 je napisao/la sledeće:
Greh je po meni kad cinimo lose drugima.....
jer ono sto radimo sebi to zelimo,na to imamo pravo i to je ok....
a neki gresi su bas slatki...kao npr. slatkisi,sex itd....Smile)


naravno, a ovi gresi su bas, bas slatki
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 19, 2008 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Često nailazim na tekstove vezane uz grijeh, pa bih voljela čuti mišljenja o tome zašto bi nešto konkretno bilo grijeh, i u čemu je, po vama, logika oprosta nakon ispovjedanja istog?


joj,bre,kako je ovo tesko pitanje. bacila sam se u razmisljanje o istom, zapitala se..i zakljucak nisam izvela.
greh je sve ono lose sto cinis sebi i drugima. greh je...
koja je logika oprosta istog nakog ispovedanja? valjda se podrazumeva da kad pricas o tome i kad spoznas svoj greh, da shvatas da gresis,da zelis oprost, ne samo da ti on dat,nego da ga ti zelis.
valjda se Bog,nada da necemo stalno ponavljati iste greske i ciniti iste grehe, pa nam prosto oprasta neke stvari u najavi,racunajuci na ono dobro u nama.
Cool
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 12:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudski je gresiti, a demonski grehe opravdavati...

Greh nije neko delo, nesto sto smo ucinili sebi ili drugome. Greh je ono sto se u nasoj glavi dogadja pre nego sto sam cin bude izvrsen. Ljubomora je greh, pozuda je greh, halapljivost je greh. A sve ono sto iz toga proizilazi je sam plod greha ili lose delo...

Traziti oprost za grehe je put ka oslobadjanju od istih. Biti svestan toga, prihvatiti da to u nama postoji i pokusaj oslobodjenja od njih...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A Borislav Pekić kaže:

'Ako je bilo pisano, dakle i nužno, da se prvorodni, praroditeljski greh iskupi patnjama koje će za sve ljude podneti Spasitelj, zašto je bilo potrebno da se očišćenje od jednog greha plaća drugim – nezahvalnošću i raspinjanjem Spasitelja?

Tek što je spaseno, u času spasavanja, kroz sam čin spasenja, pada čovečanstvo u nov greh.

Greh se iskupljuje – grehom. Jedan se greh zamenjuje drugim. Hristova nadčovečanska žrtva postaje tako a priori uzaludna ...'

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

greh se iskupljuje grehom?


ici iz jednog greha u drugi? malo li je za napacene duse...... Neutral

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Greh je sve ono sto je po sveopstim pravilima ljudskoga roda nemoralno, nelegalno i nelegitimno....

U principu na to se svodi Smile
 
afibamarih
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 104

Datum registracije: 29 Feb 2008
Poruke: 80
Mesto: Arcadia

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 01, 2008 9:27 pm    Naslov poruke: Re: Pojam grijeha Na vrh strane Na dno strane

slatka_sanerka je napisao/la sledeće:
Često nailazim na tekstove vezane uz grijeh, pa bih voljela čuti mišljenja o tome zašto bi nešto konkretno bilo grijeh, i u čemu je, po vama, logika oprosta nakon ispovjedanja istog?
Ako ima Boga, onda ima i greha i morala, te je greh sve sto je u suprotnosti sa Bozijim zapovestima, a moralno sve sto je u skladu sa tim Zapovestima. Ako, pak, Boga nema, onda je bespredmetno pricati o pojmu GREHA i MORALA. Bez Boga, kao apsoluta, nista nije greh i nista nije moral! Bez Boga sve je dozvoljeno!

_________________
ET IN ARCADIA EGO!
Una salas victis, nullam sperare salutem!
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 02, 2008 10:10 am    Naslov poruke: Re: Pojam grijeha Na vrh strane Na dno strane

afibamarih je napisao/la sledeće:
Ako, pak, Boga nema, onda je bespredmetno pricati o pojmu GREHA i MORALA. Bez Boga, kao apsoluta, nista nije greh i nista nije moral! Bez Boga sve je dozvoljeno!


Ne bih se slozio s ovim nikako...

OK, pojam greha se vezuje za Hriscanstvo i mozda bez Hriscanstva ne bi bilo ni tog pojma. Al' moral je uvek bio prisutan i uvek je postojao, i uvek mora postojati. Pa i stari Grci su jako drzali do morala, a nisu znali za Hriscanstvo i za greh. Njihovi bogovi im nisu nista zabranjivali a opet su ziveli normalno i moralno...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
afibamarih
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 104

Datum registracije: 29 Feb 2008
Poruke: 80
Mesto: Arcadia

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 02, 2008 11:03 am    Naslov poruke: Re: Pojam grijeha Na vrh strane Na dno strane

trriper je napisao/la sledeće:

Ne bih se slozio s ovim nikako...

OK, pojam greha se vezuje za Hriscanstvo i mozda bez Hriscanstva ne bi bilo ni tog pojma. Al' moral je uvek bio prisutan i uvek je postojao, i uvek mora postojati. Pa i stari Grci su jako drzali do morala, a nisu znali za Hriscanstvo i za greh. Njihovi bogovi im nisu nista zabranjivali a opet su ziveli normalno i moralno...
Ko kaze da im nisu nista zabranjivali? Ko kaze da su ziveli moralno? Dovoditi u vezu moralno i normalno je nemoguce. Nemaju ta dva pojma nikakve dodirne tacke! Kao sto ni pojam greha nije iskljuciva privilegija hriscanstva!

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
A Borislav Pekić kaže:

'Ako je bilo pisano, dakle i nužno, da se prvorodni, praroditeljski greh iskupi patnjama koje će za sve ljude podneti Spasitelj, zašto je bilo potrebno da se očišćenje od jednog greha plaća drugim - nezahvalnošću i raspinjanjem Spasitelja?

Tek što je spaseno, u času spasavanja, kroz sam čin spasenja, pada čovečanstvo u nov greh.

Greh se iskupljuje - grehom. Jedan se greh zamenjuje drugim. Hristova nadčovečanska žrtva postaje tako a priori uzaludna ...'
a Pekic je ovim a priori, bez da se razmatraju njegovi stavovi o drugim aspektima zivota, pokazao da je glup i teoloski diletant. Ovaj njegov komentar moze da potpadne pod onu narodnu: "Zbor'te, usta, da ne budete pusta." P.S. Ja znam da u pravilima foruma pise da ce se pisanje dva uzastopna komentara u istom topicu smatrati za spam, ali neka mi neko odgovori kako da ja odgovorim na dva razlicita posta, ako ne sa druga dva razlicita posta!? Na kraju krajeva, vi kaznjavajte ako tako treba i tako mora, ali ja mislim da je glupo pravilo! Very Happy



[Edit by aureliano: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

EDIT by aureliano: Pravilo NIJE glupo. Postoji opcija EDIT, ako već nisi vidio. Samo se treba malo potruditi i obavijestiti se, tj. čitati!

_________________
ET IN ARCADIA EGO!
Una salas victis, nullam sperare salutem!
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 02, 2008 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da li moze normalno da se zivi u svetu bez morala? Kako nesto nemoralno moze da bude normalno? Moral mora postojati. Nije to izmesljeno sa dolaskom Hriscanstva. Jos je Sokrat pokusavao da utemelji granicu izmedju moralnog i tradicionalnog...

Sto se tice starih Grka, pa njihovi mislioci su prvi koji su pisali o moralu. Pokusali da ga definisu. OK, ni tada nisu svi ljudi ziveli moralno. Al' takvih ima u svim kulturama i narodima, ne bitno o kom vremenskom razdoblju se govori...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Pojam grijeha Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon