www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Snaga Kreativnosti
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:32 pm    Naslov poruke: Snaga Kreativnosti Na vrh strane Na dno strane

Mislite li da ste kreativna osoba? Ako jeste, na koji način?

Većina ljudi bi odgovorila da su kreativni jer znaju pisati priče ili pjesme, slikati, fotografirati, pjevati, skladati, programirati, stvarati kompjuterske igrice, raditi dobar suši ili neku drugu klopu, ili nešto već treće. Ali pored stvaralačke kreativnosti postoji i ona druga - razaralačka kreativnost. A ta razaralačka kreativnost zapravo je samo jedan drugi vid stvaralačke kreativnosti jer stvara nešto što će kasnije razarati.
Kao što je netko morao napisati neko glazbeno dijelo il naslikati neku sliku, napisati neki roman isto tako netko je morao “iskreirati“ koncetracione logore, atomsku bombu ili neki bio-otrov koji može ubiti na tisuće ljudi odjednom.
Zamislimo koliko energije je jedan čovjek utrošio u recimo pisanje jednog veleromana od 500-600 strana. A onda zamislimo koliko energije je netko drugi utrošio u stvaranje nekog super moćnog oružja. Ili, netko je negdje iskreirao crack ne mareći da će od istog na tisuće ljudi poumirati.

Vraćam se na prvo pitanje: Mislite li da ste kreativna osoba? Ako jeste, na koji način?
Možete li kreairati samo nešto pozitivno ili bi mogli biti kreativni i u vidu nečeg što bi mnogima moglo zagorčati ili okončati život? Ili, kako neki mogu takvo što iskreirat? Zamislim se ponekad, kako netko može uložiti toliko truda u nešto što će mnogima donijeti bol?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Divna tema. Svaka cast. Danas je nazalost veliki broj ljudi sa negativnim kreacijama. I to su veliki timovi koji slozno rade na unistenju covecanstva. O pojedincima i da ne pricam...

Bogu hvala, spadam u one pozitivne kreativce. Mnogo volim umetnost. Verovatno moji radovi nikada nece izaci u javnost, ali ja se ponosim njima. Mene i ljude oko mene cine srecnim i veselim Wink To mi je sasvim dovoljno.

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 10:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prebacujem ovo na "Filozofiju"! Wink

_________________


 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja se trudim da uvek budem kreativan, ponekad mi to ide od ruke, ponekad ne.
 
Kezmanomania
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 109
Mesto: IJmuiden

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 6:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da nije osoba nego da je mogucnost/sposobnost uma
 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 11:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nekad sam bila kreativnija
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 12:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam veoma kreativna osoba i to mi treba u mom buducem poslu bas mnogo

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trudim se da od nicega napravim nesto sto vredi Embarassed

_________________
sudbina ili hir

 
milann89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 19 Mar 2007
Poruke: 106
Mesto: Zajechar over the Rainbow!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 2:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kreativan sam.
Zasto? Ne pisem pesme, ne slikam ali poboljsavam zivot. Predajem nekim klincima engleski i moja kreativnost se ogleda u nacinu objasnajvanja i aktiviranja ucenika.
Ako cemo da navodimo dela, najnoviji licni uzitak je bilo pisanje eseja o nekim zvezdama iz "Seoba" Crnjanskog. Nisam ih procitao ali sam napisao najbolji esej samo sto sam imao na umu da zvezde uvek znace jednu stvar.
Kreativan sam i kada treba da osmislim plan i kreativan sam kada treba da zacinim svoj zivot!
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 2:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da sam veoma kreativna i to u pozitivnom smislu. Mislim da vecina pronalazaca nije imala ni predstavu da ce njihov mukotrpni rad zavrsiti kao zloglasno razaracko sredstvo.

_________________
 
Zoka74
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Dec 2006
Poruke: 129
Mesto: Offenbach

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 8:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kreativnost je sta ko smatra po tome.
Ja sebe smatra u dosta pogledima kreativnu!!!!!!
 
stimi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 02 Dec 2002
Poruke: 148
Mesto: off

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 05, 2007 9:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kreativnost je masta,ja mislim da imam mastu,znaci da sam kreativna.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Snaga Kreativnosti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon