www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

kako su nastali poznati hitovi
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 11:29 pm    Naslov poruke: kako su nastali poznati hitovi Na vrh strane Na dno strane

Da li znate kako su nastale neke od napopularnijih pesama. Na primer ove...

1. Madjarica
2. Djurdjevdan
3. Pitaju me , pitaju
4. E, moj brte
5. Kalašnjikov


MADJARICA ( Zdravko Ćolić)
Pesma je imala prvobitan naziv " Opatica", taj tekst je napisao Djole Balašević i dao ga Bregoviću da uradi muziku. Ali Bregović je smatrao da će naslov pesme " Madjarica" biti prikladniji i da će imati bolju prodju kod ljudi koji budu slušali nove pesme Z.Ćolića.
Djordje Balašević je poznat kao neko ko dobije koprivnjaču kada mu neko promeni tekst. Toliko se naljutio na Bregovića da mu je poručio da više nikad ne traži neki tekst od njega i da ga zaboravi za sva vemena. Bregović mu se preko novina nekoliko puta javno izvinjavao zbog toga, uz obrazloženje da to nije uradio da bi dirnuo Balaševićuvu sujete.
Otišao je još dalje i poručio da toliko obožava Balaševića da bi jedan njegov stih iz pesme uzeo i preradio ga na svoj način.

novinar- A koji je to Balaševićev stih?
Brega- Kad ja nisam s' onom koju volem, ali ne znam da li bi on to smatrao kao uvredu.
Hteo bih da napišem pesmu koja će biti oda njegovoj " Baladi o vasi Ladačkom.

DJURDJEVDAN ( Bijelo Dugme)
Dakle, Bregović non-stop ponavlja kako mu je velika muzička želja da uzme jedan Balaševićev stih i na osnovu njega napiše pesmu. Na kraju je to i uradio.
Napisao je pesmu u kojoj se u refrenu ponavlja " A ja nisam s onom koju volim".
I tada je band , koji je nekad bio sinonim za rock and roll napravio 2 neobična iznenadjenja.
1. Pesma " Djurdjevdan" je , po melodijskoj liniji, čist narodnjak. Ni "R" tu nema od r'n'rolla. Dovodi trubače koji su dali posebnu aromu ovoj pesmi. Do tada je Usnija Redžepova bila jedna od retkih pevačica koja je uvek snimala pesme sa trubačima, a posle Djurdjevdana, svi živi snimaju pesme gde ih prate trubači.
2. Snimljen je neobičan video klip, koji je posle samo 2-3 dana zabranjen.
Članovi Dugmeta su nosili neobičnu garderobu snimajući spot za pesmu. Imali su gore crne kožne jakne, donji deo bile su pantalone karakteristične za šumadijsko podneblje.
Aluzija na četničke vojvode je bila više nego očigledna.
Na kraju spota videlo se kako grupa mladića i devojaka igra kolo, a kolovodja maše srpskom trobojku bez petokrake.Za ono vreme to je bilo svetogrdje, jedna serija je skinuta sa tv programa upravo iz istog razloga.

PITAJU ME, PITAJU (Oliver Mandić)
Balašević se naljutio na Bregu zbog pesme " Opatica", a Oliver Mandić je sa poznatim Sarajlijom na ratnoj nozi zbog pesme "Pitaju me , pitaju".
Do tada su bili u korektnim odnosima, ali ova pesma ih je posvadjala za sva vremena.
Kada Olivera pitaju zašto ne voli Bregovića , on kaže:" Zato što je to čovek koji nema dana muzičke škole, koji ne zna note, a dozvoljava sebi luksuz da iza sebe dovede simfonijski orkestar koji će ga pratiti na koncertima".
Medjutim, pravi razlog njihove svadje je nešto drugo.
Jedan vlasnik bg pizzerije se družio sa dosta muzičara i izlazio sa njima na poznata mesta gde su često ćaskali o svemu i svačemu. Jednom prilikom je Oliveru Mandiću odsvirao pesmu na gitari i pitao ga da li bi to moglo da prodje, da li mu se svidja. Oliveru se odmah svidela melodija, ali ne i tekst koji je bio prikladniji za uzrast deteta od 10-ak godina(Volela me Maja sa Himalaja) nego za eventualni pop-rock hit. Dogovorili su se da će još poraditi na tekstu i tek onda će Oliver snimiti tu stvar. Miša, kako se zvao valsnik pizzerije , za to vreme, svima živima pevuši tu pesmu i pita ih za komentar.Bez Mišinog znanja Oliver ide kod Marine Tucaković i ona mu je tada napisala reči za melodiju koju joj je doneo.Miša, koji pojima nema o tome, sreće Bregovića i posle odsvirane pesme želi da čuje njegovo mišljenje.

Bregović- Tu pesmu Oliver hoće da snimi kao svoju i već ima novi tekst za nju. Čuvaj se, uzeće ti pesmu, a tebe neće potpisati kao autora".
Miša- Ako to uradi, tužiću ga! Hoćeš li ti da svedočiš da mi je ukrao pesmu.
Bregović- Hoću!

Oliver Mandić sa pesmom " Pitaju me, pitaju" pobedjuje na jednoj muzičkoj manifestaciji, a već sutra ga je Miša tužio zbog ove pesme i najavio Bregovića kao svedoka u njegovu korist.

E, MOJ BRATE ( Toma Zdravković)
Dve legende, Toma Zdravković i Zoran Radmilović, su bili veliki drugari koji bi, kada se sretnu, često voleli da zaglave u kafani.I jednom prilikom su se sreli i dogovorili da odu u kafanu na po jednu sa nogu. Ali samo na po jednu. Medjutim...
Popili su jednu, pa još jednu, pa još jednu, pa su onda doveli cigane da im sviraju. I tako ostali do jutra.
Kad se Toma Zdravković otreznio, posle pijanstva, napisao je tekst čije su reči glasile:
" E , moj brate, cigani me prate,
a zora je svanula..."

KALAŠNJIKOV ( pesma iz filma" Podzemlje")
Džej Ramadanovski se spremao za turneju po Švedskoj kada ga je pozvao Maksa Ćatović, iz "Komune" koja je bila jedan od producenata Kustinog filma " Podzemlje".
Pozvao ga je da dodje u studio kako bi sa Bregovićem snimio pesmu za film. Džej mu je objasnio da već ima ugovorene tezge, ali Maksa je bi uporan.
"Kakva , bre, Švedska?! Čoveče, snimaš sa Bregovićem i Kustom, ulaziš u istoriju, to je san savakoga umetnika".
I Džej pristaje, nalazi se sa Bregovićem da vidi kakvu to pesmu treba da otpeva.
Crnoputi Dorćolac, koji je uvek negovao slobodniji izraz u pesmama, se iznenadio kad je video kakav tekst je u pitanju. Nije mogao da veruje.
" Ljudi, je l' me vi zezate, zar ovo da pevam?"
Tekst prvobitne verzije " Kalašnjikova" je glasio...
Ko ne veruje neka pogleda film, to je ona scena svadbe, gde jedno 10-tak minuta ide pesma i gde se jasno čuje, ako bolje poslušate, Džejov glas.To je scena kada Miki Manojlović kaže: " Ništa bez ruske pesme, ajmo muzika!".

Dakle, prvobitni tekst je imao reči u refrenu :" To, to, to, j...m te u d..e".
Onda Bregović i Džej odlaze u Prekodolce kod S. Salijevića koji je to trebao da odsvira to sa svojim orkestrom.

Salijević:" Ovi moji seljaci kad su čuli ko mi je došao u goste, preskočili ogradu, pa mi svu bašču izgazili, samo da bi videlli Džeja".
I snime ono to.
Kusturica se sprema u Kan na filmski festival i kao podršku vodi 2 orkestra ( Salijevića i Bobana Markovića, koji medjusobno ne govore). Tu je sa njim i mnogo ljudi iz sveta politike, jer se zna da na taj način može da se prezentuje svoja zemlja i sklope mnogi poslovi sa bogatim ljudima koji će biti tamo.
Salijević odbija da peva tu pesmu u Kanu.
" Nemoj , Kusto, ljubim te ko brata! Ću pevam pred tebe, Vučelića i ostale muškarce to, ali kako pred gospodju Nadu Popović Perišić(tadašnja ministarka kulture) i ostale ženske da izgovorim one reči".

Salijević je ipak pristao to da otpeva i prepričava kako je bilo.
" Sviramo mi tu pesmu, a Kusta izvadio marke pa nas zakitio. Video to onaj Nemac, drugi producent filma, pa i on izvadio marke i zakitio nas.Onda i Vučela izvadio marke , pa nam stavlja u trube. Svi nas častili dok smo svirali, ali ne i Bregović. E jeste stipsa, ima zmiju u džepu".

Posle toga Bregović se odlučio da za finalnu verziju(audio kasete i cd) prepravi tekst i melodiju. Za melodiju je uzeo rumunski tradicional " Ševu", a tekst je prepravio i ubacio reči "Bum, bum, bum...".



_________________
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo zanimljiv tekst. Hvala Lopove na trudu.

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 1:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

BAŠ MI SE NE DA ( Milan Babić)
Rada Todorović( kasnije Babić) je žena koja je napisala neke od najlepših narodnih novokomponovanih pesama. Ona i Dragan Aleksandrić su bili tandem snova, za koga oni reše da urade pesme , taj je bio siguran da će imati hitove. I stvarno, retko kada su omanuli. Onda su se nešto posvadjali i prestali da saradjuju.
Rada je gostovala u nekoj emisiji i pričala o svemu i svačemu, a slušaoci su se javljali i postavljali joj pitanja.
Jedno pitanje glasilo je:" Postoji li pevač sa kojim niste saradjivali, a hteli bi to?".
Rada je odmah odgovorila:
" Postoji, toje Milan Babić, koga izuzetno poštujem i kao pevača i kao čoveka".
Na kraju emisije, voditelj Aca Kostić je pitao Radu da li je ona ozbiljno mislila kad je pomenula Milana i ponudio se da je upozna sa pomenutim pevačem, jer je bio dobar prijatelj sa njim. I tako su se upoznali i rešili da krenu sa saradnjom. Rada je imala samo jedan uslov.
" Hoću da muziku za moje tekstove radi Blagoje Košanin, nikad nisam saradjivala sa njim, a mislim da on piše lepe melodije".
Kontaktiraju i Blagoja( čoveka koji je proslavio Nadu Obrić) i on pristaje.
Čuju se s' vremena na vreme, medjutim nikako da krenu nešto konkretnije da urade.
Jedan telefonski razgovor je izgledao ovako:

Rada- Blagoje, da li si uradio nešto?
Blagoje- Nisam, Rado, nisam...Ja hoću da uradim, ali mi se ne da. Ne ide, ne ide, baš mi se ne da...
Rada- Evo ga, imamo pesmu za Milana. U pesmi će se pominjati to " ne ide, ne ide, baš mi se ne da". Sad ću da napišem tekst, dao si mi dobar šlagvort.
Rada je odmah napisla tekst " Baš mi se ne da", a Blagoje je onda uradio muziku.
To je prva pesma koja je Milanu Babiću donela veću popularnost i posle koje se mogao svrstati u pevače koji imaju stvar koja će biti na svim top listama.
Milan Babić i Rada Todorović stupaju u brak, a za kuma uzimaju...
Pa, koga bi drugog nego Acu Kostića, čoveka koji ih je upoznao.


OD RAKIJE ČAJ (Šaban Šaulić)
Šaban Šaulić ne bi bio to što jeste, da nije imao za saradnika poznatog bg boema Radeta Vučkovića. Rade mu je napisao dosta pesama koje su danas evergrin narodne muzike. Za neke je sam radio i tekst i muziku, a neke tekstove je dao Šabanu kao bi ih ovaj Šapčanin sam muzički doradio( Dva galeba bela, Dodji da ostarimo zajedno, S ' namerom dodjoh u veliki grad, Danima te čekam...).Bili su ne samo saradnici nego i braća po kafani. Mnogo su vremena i para potrošili u kafani. U ime toga Rade je rešio da napiše jedan šaljivi tekst, čije su reči glasile ovako:

Ta rakija vruća
lepo greje pluća,
baš je pravi raj
šumadijski čaj.

Pesma se i zvala tako " Šumadijski čaj". Ali, taj naslov nije odgovarao Šabanu.
"Ja sam mnogo popularan u Bosni i bojim se da se mojoj publici tamo neće svideti ovaj naslov, uzeću pesmu pod uslovom da se izbaci onaj pridev šumadijski".
Predlaže da promene naslov pesme u " Od rakije čaj".
Rade se ne slaže sa tim, jer je poznato da se kuvana rakija oduvek nazivala šumadijski čaj.Ali Šaban ne popušta.

Rade- Šabane, kad odeš u kafanu da li naručuješ od rakije čaj ili šumadijski čaj?
Posle mnogo godina saradnje i druženja, njih dvoje zbog ove pesme prekidaju svaki kontakt, čak se pljuju preko novina.
Rade Vučković- I tako se ja i moj prijatelj Šaban posvadjasmo zbog jednog čaja, a popili smo more viskija.Tužno...
Rade tu pesmu daje Eri Ojdaniću, a godinu dana kasnije se pomirio sa Šabanom koji je ipak rešio da je snimi. Ali, u Šabanovom verziji ta pesma se zvala " Od rakije čaj".


POZDRAVI JE, POZDRAVI ( Miroslav Ilić)
Ova pesma je bila ružno pače narodne muzike, od koje su svi bežali kao djavo od krsta. Niko nije hteo da je snimi, jer je za to vreme bila, po njima, isuviše moderna.
U prvobitnoj veziji bila je napisana za ženski vokal i zvala se " Pozdravi ga, pozdravi".
Dragan Aleksandrić , autor muzike i arnažmana, se prvi put suočio sa činjenicom da niko ne želi da snimi njegovu pesmu. Bio je veliki autoritet koga su pevači slušali bez pogovora, ali ovu pesmu nikako nije mogao da udomi kod nekoga.
Nada Topčagić i Snežana Djurišić, njegove saradnice koje su postale popularne upravo zbog hitova koje im je ovaj vojni muzičar napisao, odbijaju to da snime.

Aleksandrić- Ta pesma je bila moj mali inat, hteo sam da je snimi neko po svaku cenu, kako bi pokazao ostalima da su pogrešili što je nisu uzeli.

I Aleksandrić, nemajući kud, naziva tekstopisca ove pesme i traži od njega da promeni reči i da pesma bude za muški vokal.
Dobrivoje Topalović, još jedan od pevača sa kojim je saradjivao Aleksandrić, nije impresioniran tom pesmom i ne želi da je snimi. Na kraju Aleksandrić pesmu nudi svome saradniku Miroslavu Iliću i ovaj se jedva odlučuje da je snimi. Snima je iz poštovanja prema svome prijatelju, a ne zato što smatra da će to biti hit.
MIroslav je u to vreme živeo na relaciji Mrčajevci - Beograd i kad se spremao da udje u studio, ljudi iz jedne konkurentske diskografske kuće su čuli kakvu pesmu ima.Odmah su došli kod njega i ponudili mu ugovor.
" Daćemo ti trosoban stan u Beogradu i uplatićemo ti koliko želiš na račun u banci, ako ovo snimiš za našu disko kuću". On je to odbio.
Taj njegov album na kome se nalazi ova pesma i dan-danas drži rekord kao jedan od najprodavanijih.

_________________
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 1:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovo za pesmu pitaju me pitaju mi je keva potvrdila.....igrom slucaja zna "aktere" te price i seca se kada su se m. i o. posvadjali, iako to tada nije bilo samo oko pesme, vec je sa kradjom te pesme kulminiralo..... 8) ......odlican text i totalno autentican.......svaka cast lopove..... Mr. Green

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
*tzar*
ulični pas
ulični pas





Datum registracije: 12 Maj 2006
Poruke: 3345

columbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 20, 2007 1:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala na informacijama! vrede
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 14, 2007 2:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja je zovem meni da se vrati - Jahija Gračanlić

Nekada je saradnja rokera izmedju BG i ZG bila odlična. Medjusobno su se posećivali , razmenjivali ideje išli jedni kod drugih u SKC ili Kulušić. Tada se saznalo da Jasenko Houra, frontmen Prljavog Kazališta, sprema jedan muzički eksperiment.
Našao je jednog tamnoputog pevača negde u Bosni i poželeo je da se igra idejama, da napravi album sa njegovm pogledom na narodnjake. Počeo je da piše nešto , ali je ubrzo ipak odustao.

U to vreme Dinko Tucaković , današnji direktor Kinoteke, snimao je svoj prvi film “ 6 dana juna” i kao autora muzike pozvao je Vladu Divjana iz “Idola”.
Medjutim, kako u filmu postoji scena kada društvo sedi u kafani i proslavlja odlazak druga u vojsku, trebalo je napisati jednu pravu narodnjačku pesmu.
I Vlada, okoreli roker, je pristao. Preko J. Houre stupa u kontakt sa tamnoputim J. Gračanlićem i radi pesmu za njega.
Na opšte iznenadjenje svih, pesma je postala veliki hit. Ne silazi sa lokalnih radio emisija, peva se po svadbama, kafanama... Čak je neki i obradjuju. Nino je uzeo ovu pesmu i otepevao, verujući da će tako ponovo postati popularniji.
Reč je o pesmi “ Ja je zovem meni da se vrati” . Ta pesma je i dan-danas tražena i rado slušana. Napisana je tek onako, da popuni prostor na ploči...

Dinko Tucaković priča anegdotu kad je putovao centralnom Srbijom u busu i odjednom je ta pesma krenula.Tip koji je sedeo iza njega odmah se prodrao :
“ Majstore, pojačaj ovu stvar”.


" Znam da prava ja na tebe nemam,
da sam svoju prokockao sreću,
al opet te preklinjem i molim...

Sada pijem i sakrivam suze
i proklinjem sudbu što te sretoh,
al se srce samo tebi nada,
misli možda nisi srećna,
da ćeš neke tihe noći,
meni kradom na kapiju doći..."

Da li možete da poverujete da je Vlada Divjan napisao ovaj tekst? Da , jeste!
Jahija Gračanlić? Nikad se više nije čuko za njega.
 
Ninaa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 539

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 15, 2007 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da tu treba da se spoje tri dobe energije ili dve..............pevac, textopisac i kompozitor i eto hita.............

_________________
Uzimam SVE sto mi zivot pruza Smile Smile
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 16, 2007 5:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad su pitali "Bitlse" kako je nastala pesma "Yesterday", Ringo Star je rekao: "Sanjao sam kako sviram tu melodiju..."

Nije retko da se umetnici oslone na snove. Pogotovo crtači stripova. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 16, 2007 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Kad su pitali "Bitlse" kako je nastala pesma "Yesterday", Ringo Star je rekao: "Sanjao sam kako sviram tu melodiju..."



Nije tako bilo... Embarassed Nije tako bilo... Embarassed Embarassed
Yesterday iliti Hemendex, kako je glasila radna verzija ove pesme je nastala bez ikakvog udela Ringo Stara. Paul McCartney, autor pesme, je jedno jutro pevušio melodiju pesme, za koju nije imao tekst.On je uradio melodiju , ali nije imao tekst. Kako je tog jutra doručkovao hemendex ( jaja sa slaninom) stalno je to ponavljao. Hemendex, hemendex, hemendex + neke bezvezne reči posle toga...Čisto da ima nekakav radni naslov dok ne nadje nešto bolje. Dok ne nadje reč od tri sloga. Onda je našao reč, umesto hemendex....

Hemendex = Yesterday...Eureka, našao je reč koja mu je trebala i na osnovu nje je napisao novi tekst.

Yesterday, all my troubles seemed so far away...
To je jedina istina kako je nastala pesma “ Yesterday”.

ALA BI TE OKITIO MALA ---DŽEJ RAMADANOVSKI

U vreme kad je najviše bio popularan, Džej je imao jednu tezgu u Beču. Pevao je u lokalu gde je u prvom redu sedeo tip, ko od brega odvaljen, iz Krajine. Kako su Džejov glavni adut balade, on je pevao te pesme... Medjutim, tip koji je sedeo ispred njega ga je stalno prekidao :" Mani me tih mrtvačkih pjesama, imaš li ti nešto življe , veselije, brže ili nešto iz Krajine. Imaš li to na repertoaru?"
Obezbedjenje je jednom došlo da ga opomene, ali je on opet ponavljao : " Platio sam da slušam narodnu muziku , a ovaj ovde mi samo peva neke mrtvače pesme”.
Džej se vratio u BG i tu anegdotu ispričao Marini Tucaković, a ona mu je predložila da na konto te šale naprave pesmu koja će biti vesela i imati karakterističan uvod koji odmah asocira na pesme iz Krajine...

Ala bih te okito mala,
sa litrom parfema,
koji niko nema....

Skini mala džemper,
da ti vidim oči...


GRLICA –ŽELJKO SAMARDŽIĆ

Željko Samardžić je pevač koji je uspeh doživeo tek saradjujući sa Futom i Marinom.
Već na prvoj ploči imao je par velikih hitova ( Sipajte mi još jedan viski, Ime ti je sudbina, Slutim). Medjutim, svakom ko se bavio estradom poznato je da je mnogo teže zadržati pozicije koje imaš nego nego steći ih. Tek sa drugom pločom on je morao da se dokaže i da potvrdi da njegovi raniji hitovi nisu bili slučajnost.
To je posebno nagovestio Futi i Marini. I Marina mu sprema nove tekstove...
Futa Radulović voli da prvo uradi melodiju na koju će Marina ubaciti tekst, te je tako i ovog puta napisao 50 posto pesme, a Marina je na te njegove note uradila tekst.
I to su Željku prezentovali. On se oduševio, odmah je u startu ta pesma bila njegova ljubimica i rekao da urade refren koji neće zaostajati za strofom.
Imali su samo jednu strofu...

"Šta si to u meni našla,
moja tužna grlice,
što su drumovi za mene
za tebe su ulice,
tebi treba neko snažan....”

Ali refren nikako da ubace....
Željko je nestrpljiv i zove Marinu, raspituje se da li je završila udarnu pesmu.
Marina nikako nije imala inspiraciju šta dalje da napiše posle ove prve strofe i kaže mu da je uradila još jednu pesmu za njega. Ta pesma će biti brža i odmah će proći kod publike. Ali Željko hoće Grlicu da plasira kao udarnu pesmu , naslućujući da će to biti veliki hit...
Marina mu posle toga opet piše jednu novu pesmu, ali...
Grlicu nikako da dovrši.
U jednom trenutku je Željko toliko planuo da su pale i malo grublje reči u fazonu "Ženo, ne zezaj me, završi mi tu pesmu, ostale me ne interesuju".
I tek posle nekog vremena Marina ga zove da dodje kod nje i Fute i da mu pokažu šta su uradili. Futa uzima gitaru i pevuši refren, na koji se dugo čekalo.

" Za jednu nooooooć kraj mene
ti bi dala ceo svet,
a ja sve, sve što imam
za tvojih dvadeset i pet ♪♫♪♫♪♫ "

Željko je od sreće poljubio Marinu i rekao joj da je opet ubola hit i da mu baš takav tekst treba.
Ta pesma je poznata po tome što je postala hit pre nego što je i izašao Željkov CD . Toliko je bio zaljubljen u ovu pesmu da je dao nekim radio stanicama da je emituju kako bi se u startu znalo koja mu je pesma ljubimica sa novog albuma.
I pesma postaje hit pre nego što je i izašla zvanično.
Karakteristično za ovu pesmu je i to da ona nema drugu strofu!
Jednostavno, Marina je toliko vremena potrošila da nadje refren koji je smatrala dovoljno moćnim da pesmi i ne treba druga strofa.
Poslušajte pesmu , pa ćete videti i sami.
Odmah se snima spot za tu pesmu , gde glumi Sandra Nikolić, jedna od najlepših Srpkinja. Ta balada je te godine bila za koplje ispred ostalih, Željko je i dan danas peva na svim svojim koncertima.

A najlepši detalj je...
Imao je solo koncert u Podgorici i kad je počeo da peva “ Grlicu” cela hala ga je pratila. On nije mogao da veruje.
Krenuo je da peva refren, a onda...
Vadi mobilni telefon, okreće Marinu i kaže joj...
“ Marina slušaj ovo..”
Cela hala je horski pevala :

“ Za jedni nooooooooć kraj mene,
ti bi dala ceo sveeeeeeeeeeeet...”

Željko nije mogao da sakrije suze.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 17, 2007 8:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uf, malo sam pobrkao članove "Bitlsa". Embarassed

Nego, čisto da vas obradujem - imam negde pesmu "Opatica" koja se spominje u prvom postu. Wink Tražiću od kolega da je upload-uju pa ću vam javiti link. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
laza1990
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 22 Dec 2007
Poruke: 120
Mesto: Capital city for Nish - Medoshevatz

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 22, 2008 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast za Djurdjevdan.
Brego Srbine....

_________________
Fuck the pepsi, fuck the pizza all we need is slaninica.
 
milica.saska
**principessa**
<b>**principessa**</b>



Godine: 36

Datum registracije: 11 Okt 2007
Poruke: 1263
Mesto: ~Destination Unknown~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Korisne informacije!!Hvala Very Happy

_________________
All we've ever wanted is to look good naked, hope that someone could take it, God save me rejection from reflection, I want perfection...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> kako su nastali poznati hitovi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon