www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Plivanje
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Wrathchild
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Sep 2005
Poruke: 65

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 10:51 pm    Naslov poruke: Plivanje Na vrh strane Na dno strane

sta mislite o plivanju kao sportu na nasim prostorima i kakve sanse imaju nasi plivaci na svjetskom u martu???

 
Laf81
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Dec 2006
Poruke: 61

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 1:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrhunski sport!! kod nas fali još mnogo bazena da bi smo postali neko i nešto u svetskim okvirima!
 
Stark
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 713
Mesto: paradise

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 1:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je fenomenalan sport...svi su misici aktivni...kod nas ima dosta dobrih plivaca,ali vesti ne prenose toliko o njima(samo fudbal)....i mislim da cemo dobro proci u martu....
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cavic je sad osvoji zlatnu i srebrnu medalju, mada mislim da to je vise njegova zasluga nego zasluga nase drzave. Ipak se premalo novca ulaze kod nas u plivanje, sto nije dobro.
 
jura_vz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 65

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobar sport ali ne bas zanimljiv

_________________
jurch
 
dzonisa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2006
Poruke: 654

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 09, 2007 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najzdraviji sport.cavic ce da uzme neku medalju sigurno a sve preko toga je extra
 
rade90srbija
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 05 Jan 2007
Poruke: 489
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 11, 2007 3:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa nase plivanje se nije bas proslavilo... trebalo bi cavic da nam malo osvetla obraz... mada ni marina kuc i erhatic nisu losi... videcemo na olimpijadi... posto retko ko prati plivanje ovako...
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 16, 2007 8:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

15/02/2007 | Miloš Šaranović
Najdanovska za B92: "Čisto da se zna za nas..."

Na Svetskom prvenstvu u plivanju, vaterpolu i skokovima u vodu od muške vaterpolo reprezentacije očekuju se medalje, a dvoje najboljih plivača Srbije pripremaju se za šampionat daleko od očiju javnosti.

Milorad Čavić trenira, kao i pred svako veliko takmičenje, u Sjedinjenim Državama, a jedina predstavnica Srbije u ženskoj konkurenciji Miroslava Najdanovska priprema se u Obrenovcu.

Devetnaestogodišnja Najdanovska 'preselila se' iz svog Zrenjanina zbog toga što je na tamošnjem bazenu popustio krov!? Sada je u fazi intenzivnih priprema za SP koje u Melburnu počinje 17. marta.


"Ovo je najvažniji deo priprema, radi se na 'bazama' i eksplozivnosti, po obimu je to manje rada ali je intenzitet veći. Ceo januar sam plivala, početak marta trebalo bi da bude vreme odmora, ne klasičnog, a onda sledi Svetsko prvenstvo," kaže Najdanovska.

Iako su i njene konkurentkinje u istoj fazi priprema svako poređene uslova u kojima rade plivači i plivačice u većini zemalja koje u plivanje ulažu sa stanjem u Srbiji je neumesno.

"Na Olimpijskim igrama u Atini smo bili dosta zajedno, gledala sam kako se ostale plivačice pripremaju. Dosta je to bolje, rade u boljim uslovima, ne mogu da kažem da ja uslova nemam, trude se mnogi da mi pomognu koliko mogu ali je to i dalje znatno lošije nego u drugim zemljama."

Mirjana je trenutno naša najbolja plivačica pa trenira ili sa muškarcima ili sama. Kaže da je na to navikla.

"Već skoro šest godina na treninzima radim individualno ili sa muškarcima. Napolju, u ozbiljnim plivačkim zemljama ima puno dobrih plivačica, tamo imam puno konkurentkinja, ali ovde radim sama ili sa trenerom. Navikla sam, tkao ad na prvenstvima na kojima nastupam pratim njegove pokrete i zvižduek i tako određujem ritam tokom trke," kaže Mirjana.

Kada je zrenjaninski bazen 'ispao iz funkcije' Miroslava je morala da se seli. Trenirala je u Novom Sadu a ovaj deo priprema obavlja u Obrenovcu.

"Ne mogu da kažem da se u Savezu sada nisu potrudili, ali to je zato što je u Zrenjaninu pao plafon. Ne verujem da bih inače imala takvu podršku. Dobila sam ponudu od Novog Sada, tamo sam uvek dobrodošla, u Beogradu, na Tašmajdanu, je gužva... Radila sam u Novom Sadu, ali je stalno gužva, u bazenu su vaterpolisti, rekreativci celog dana..."

Deseta teniserka sveta Jelena Janković nedavno je rekla da u Beogradu trenira u ranim jutarnjim časovima jer "boljih termina nema". Miroslava ima sličan problem.

"Bazeni su puni, obično mogu da treniram od pola osam ujutru ili uveče posle osam."

I pored činjenice da je Milorad Čavić prvak Evrope, da su dvojica mladih plivača Ivan Lenđer i Čaba Silađi osvojili medalje na Svetskom prvenstvu za mlade plivače, da je Najdanovska sa 16 godina plivala na Olimpijskim igrama u Atini, plivanje je sport o kojem se vrlo retko govori ili piše.

"Nemam ništa protiv ostalih sportista, naprotiv. Volim sve sportove, sa vaterpolistima sam bila na Svetkom prvenstvu i Olimpijadi... Mislim samo da mi nismo zastupljeni u medijima dovoljno, koliko bi trebalo. Ne kažem da nam je potrebna neka velika medijska pažnja ali čisto da se zna da i ovde postoje dobri plivači, nekoliko nas koji smo uspešni, učestvujemo na svim velikim takmičenjima... malo mi je krivo što se takve stvari potcenjuju," kaže Najdanovska.

Milorad Čavić živi i trenira u SAD, Mirjana planira da se posle završetka srednje škole preseli na neki od univerziteta na kojima bi imala uslove da pliva i uči.

"Dobila sam ponude dva univerziteta, i jedni i drugi se trude da me uzmu. Znaću do polovine aprila gde ću, oba su jaka i što se tiče škole i što se tiče učenja."

Mesec dana pre prvenstva u Melburnu Miroslava zna koliko vredi njen trenutni rezultat na 50 metara slobodnim stilom, ali ne i za koliko može da ispliva dva puta dužu deonicu.

"S obzirom da je na 50 metara velika gužva, od prve do 20. je razlika od 50 stotinki, teško je prognozirati. Moje vreme je, otprilike, 30. na svetu, ali je važno ad plivam što bolje i pokušam da ostvarim normu za učešće na OI u Pekingu. Na 100 metara ne znam, još nisam plivala u velikom baeznu, ali očekujem, da ne budem skromna, bar jedno polufinale. Četiri poslednja meseca sam potpuno posvetila plivanju, dosta sam radila, nadam se da ću to pokazati u Melburnu," kaže naša najbolja plivačica.

I pored činjenice da se ponekad čini da je bavljenje plivanjem uzaludan trud i uslovi su često loši, Miroslava ne razmišlja o tome da odustane.

"Jednostvavno, mogla sam par puta sa pokleknem zbog takvih stvari, takvih sitnica, ali roditelji me podržavaju, uvek su uz mene, putuju sa mnom, prate me... Moguće je da bih bez njih prestala da plivam, ali, oni me podržavaju, guraju napred..."

Miroslava će u Melburnu u drugoj polovini marta plivati kao predstavnica Srbije, a novi izbori u Plivačkom savezu mogli bi da dovedu ljude koji će uspeti da pomognu ovdašnjim plivačima. Sportski savezi i Olimpijski komitet imaju odgovornost da se o najboljima u individualnim sportovima ne priča samo kada je tema njihova moguća promena državljanstva!

_________________
I C E M A N
 
rade90srbija
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 05 Jan 2007
Poruke: 489
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 9:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

18/2/2007 Izvor: Danas

NOVI SVETSKI REKORD FELPSA


Američki plivač Majkl Felps nadmašio je svetski i lični rekord u disciplini 200 metara leptir stilom. On je na mitingu u Kolumbiji zabeležio rezultat 1:53,71 minuta. Novi rekord bolji je za devet stotinki od dosadašnjeg, koji je Felps postavio avgusta 2006. Koliko je 21-godišnji Amerikanac bio superioran u Kolimbiji najbolje pokazuje činjenica da je drugoplasirani Mađar Tamaš Kerekjart zaostao za njim čak šest sekundi. Felps, koji je na OI u Atini osvojio šest zlatnih medalja, već je pet puta rušio svetski rekord, a novu priliku imaće na SP, koje se sledećeg meseca održava u Melburnu.
 
M.M.L.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Feb 2007
Poruke: 35

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 8:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja cju da treniram od sledeceg meseca
 
Decko iz Bolivije
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Feb 2007
Poruke: 59

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 8:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da su jako male sanse da uzmemo neku od medalja jedino cavic bi mogao neki znacajniji rezultat da postigne!
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 8:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

25. mart 2007. | Izvor: B92 | Ilija Kovačić
SP: Milorad Čavić u finalu!
Milorad Čavić plasirao se u finale Svetskog šampionata u plivanju koje se održava u Melburnu. Naš plivač je u disciplini 50 metara leptir stilom imao ukupno sedmo vreme u polufinalu – 23.71.

Čavić će u ponedeljak imati priliku da se bori za jedno od odličja sa svetskom rekorderom Rolandom Šumanom, Janom Krokerom i još petoricom plivača.

Čavić je prvo prošao kvalifikacije sa petim vremenom ukupno 23.71, a plivao je u prvoj od 20 kvalifikacionih grupa. Svi ostali polufinalisti su iz poslednje četiri najjače grupe. Najbolje vreme u kvalifikacijama postavio je Amerikanac Jan Kroker sa 23.30, dok je drugi rezultat postavio svetski rekorder Roland Šuman iz Južne Afrike 23.49.

Na prvenstvu u Australiji plivao je i Mladen Tepavčević. On je učestvovao u disciplini 100 metara prsno. Tepavčević je zauzeo treće mesto u svojoj grupi, ali je ukupno imao 33. vreme – 1.02.80 i nije uspeo da prođe u polufinale.

Srbija ima predstavnicu i u konkurenciji žena. Miroslava Najdanovska plivaće u kvalifikacijama u discplini 100 metara slobodnim stilom u četvrtak po lokalnom (sreda uveče po srednjeevropskom vremenu), i na 50 metara slobodnim stilom u subotu.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> Plivanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon