www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ultrazvuk 3-4D
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 17, 2006 11:52 pm    Naslov poruke: Ultrazvuk 3-4D Na vrh strane Na dno strane

4D ultrazvuk je relativno nova tehnologija, u narodu je poznat po "surface mod"-površnom prikazu, kada se vidi lik bebe, na šta se nažalost često i svodi ovaj pregled, mada on sam po sebi nije suština 3-4D ultrazvuka.
Pored površnog moda postoji i "X-ray" mod (skelet bebe), color doppler 3D -tzv. "ANGIO MOD" (srce i krvni sudovi). 4D ultrazvukom se meri volumen bebe za razliku od 2D gde se mere distance.
Videti lik svoje bebe pre rođenja je fascinatno, ni jednog roditelja u ordinaciji nije ostavio ravnodušnim.
U slučaju prisustva neke anomalije trodimenzionalni prikaz olakšava postavljanje dijagnoze, jer poput skenera moguće je napraviti 50-250B snimljenih preseka, tj. snimljen je objekt simultano prikazan na ekranu u tri međusobno upravna preseka: uzdužnom, poprečnom i koronarnom.
To omogućuje bolje reći olakšava prepoznavanje anomalije uz jedinstvenu analizu anatomije bebe.
Istovremeni više presečni prikaz uključuje prednost konvencionalne tehnike (2D) uz mogućnost pravljenja preseka u tri ravni x, y i z.
Vreme za 4D ultrazvučni pregled i učestalost kod normalnih trudnoća je isto kao kod 2D ultrazvuka u svakom trimestru po jedan

Pozdrav i dobro zdravlje Dr Peđa Very Happy



_________________
beli mag u službi čoveka!
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Skoro sam bila kod mog ginekologa na redovnoj kontroli i odusevila se kad sam videla da sad ima i ovaj 4D ultrazvuk.Dok sam ja bila sa mojim klincima trudna, nije ga imao, vec sasvim normalan 2D.
Pokazao mi slike od beba iz stomaka, napravljene ovom tehnologijom.To je nesto savrseno.
Vidis svoje dete kako izgleda.Naravno,kao sto rece PedjaS, to nije cilj ovoga, ali je ipak
nesto sto moram jos jednom da dozivim u svom zivotu.
Izgleda da mi trece sleduje ipak Very Happy

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa gđo Slejdž požurite, ja vam na cenu 4D ultrazvučnog pregleda 55€ dajem 20% popusta! Wink

Pozdrav i dobro zdavlje, čekam vas u Beogradu Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 1:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam mogucnosti 4D ultra zvuka, oprobala u veoma nesrecnim okolnostima Sad
naime, za vreme moje trudnoce, na dan kad sam krenula da krvarim, doktor me je poslao na 4d ultra zvuk, gde bi utvrdili tacno sta se desava sa bebom, jer je doslo do komplikacije. Bez obzira sto je beba bila jako mala (skoro 3 meseca), sve se videlo mnogo jasnije nego na 2d. Utvrdjeno je sta je utvrdjeno, sto nisu mogli da vide na 2d i ja sam, posle samo par sati izgubila bebu! Crying or Very sad Dok sam cekala "presudu", gledala sam slike iz njihovog albuma! Predivno!Bukvalno gledate bebu kao da vam je u narucju! Naravno da nije najbitnije, ali kada 4d ultra zvukom cika doktor utvrdi da je sa bebom sve u redu, pa jos na to vidite i to prelepo malo lice-mislim da nema vece srece za roditelje! Ja nisam imala prilike da to vidim, ali se molim Bogu da cu sto pre to doziveti! Smile

_________________


 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PedjaS je napisao/la sledeće:
Pa gđo Slejdž požurite, ja vam na cenu 4D ultrazvučnog pregleda 55€ dajem 20% popusta! Wink

Pozdrav i dobro zdavlje, čekam vas u Beogradu Dr Peđa


Hvala doktore,al male su sanse.Ovde i ne placam pregled.Nije novac ni u pitanju, vec nisam sama sa sobom rascistila dal zelim jos jedno dete.
A ako dodje do toga, nek je zivo i zdravo, gledacemo se.

Samo vi nama dalje pametne stvari pisite.Ja svaki post citam sa velikom paznjom.

Pozdrav

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 20, 2006 10:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy Dece i para nikad dosta! Dvoje dece su suparnici u ljubavi prema roditeljima, treće dete donosi ravnotežu u njihov međusobni odnos, socijalizuje ih na najbolji mogući način.

Pozdrav i dobro zdravlje! Dr Peđa



Za knknpnkn
Nadam se da ste imali i neko pozitivno iskustvo:?:
Što rekoše "preko trnja do zvezda", nikom od nas nije sve išlo i ne ide glatko u životu.
Kinezi imaju poslovicu da za nekog možeš reći da je srećno živeo tek kada umre!?? Niko nezna kada će mu se šta ružno desiti u životu!
Morate se boriti, dali vam se to prvi put dogodilo?

Pozdrav Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 20, 2006 11:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehe na zalost, sa trudnocom nisam imala pozitivno iskustvo! Crying or Very sad To mi je bila prva trudnoca, i kako sam vec napisala na jednoj drugoj temi, prvi put da sam ikada u zivotu probala (li) da ostanem u drugom stanju. Uspeli smo iz samo jednog pokusaja, iz prvog orvog puta, ali se na zalost neslavno zavrsilo! Crying or Very sad Napisala sam na drugoj temi vec, da sam samo tad bila trudna, spontani se dogodio u Februaru mesecu ove godine, do Avgusta nismo nista pokusavali, radila sam neke testove i dala organizmu vremena da se povrati iz soka, ali evo, vec 4 meseca "radimo" na tome, bez rezultata! Nikako da se desi. Pretpostavljam da je to iz preterane zelje, preopterecenosti...ili sta vec. Confused Jer, ja sam radila testove, po kojima je samnom sve u redu, a pretpostavljam da se muzu nista nije desilo u medjuvremnu. Nadam se da je sve ok i da cu se uskoro ponovo radovati i ugledati dve crte na testu! Confused

_________________


 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 20, 2006 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Žao mi je zbog toga što vam se dogodilo. Obično preporučujemo pauzu od 6 meseci pre naredne trudnoće. Možda bi za početak vaš partner mogao da odradi spermogram i spermokulturu. A vi HSG, histeroskopiju, briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu. Genetsko ispitivanje obično a i ostale analize radimo nakon tri pobačaja. Sve zavisi od toga koliko imate godina i koliko dugo pokušavate da ostanete trudni.

PS.Evo jedne sličice iz moje ordinacije. Smile

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
dobra_devojka
Fan Dragane Mirkovic
Fan Dragane Mirkovic



Godine: 43

Datum registracije: 19 Jul 2006
Poruke: 1010

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde trudnica ima samo jedan ultrazvuk tokom trudnoce (ako je sve ok) i to u 20 nedelji. Moj je zakazan za pocetak januara. Verovatno cu par nedelja posle toga otici na 3D/4D ultrazvuk, cisto iz radoznalosti. U Kanadi taj luksuz kosta 160$, ali uz to se dobiju slike i dvd snimak bebe.
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 11:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U Evropi je preporuka kod normalne trudnoće u svakom trimestru po jedan ultrazvučni pregled.
Verovatno da u Kanadi vaše osiguranje finansijski pokriva 1 UZ pregled, a ne da je u pitanju potreban broj pregleda.

Pozdrav i srećno Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
dobra_devojka
Fan Dragane Mirkovic
Fan Dragane Mirkovic



Godine: 43

Datum registracije: 19 Jul 2006
Poruke: 1010

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

TO je i meni cudno. Ja sam imala 2 utlrazvuka, ali to nema svako, nego samo osobe koje zele. Prvi je bio u 9-oj nedelji i tada su gledali kozu iza bebine glave, i ne znam sta jos jer su gledali dali beba mozda ima downsindrom (nisam sigurna kako se pise Embarassed ). Odmah posle UZ su mi vadili krv, i posle su mi u 16-oj nedelji vadili krv i onda se to sve slalo na anlizu. Nalazi su dosli svi ok. A sada u 20-oj nedelji imam UZ koji ima svaka trudnica, i posle toga nista Shocked
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 08, 2007 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U Nemackoj se Sonografija (Ultrazvuk) rade svakih 8-12 nedelja. Kao sto je Dr. Pedja rekao. Mada ako je trudnoca rizcna onda i cesce. 4D Ultrazvuk se i ovde placa (60-80€) neke Kase to preuzimaju ali neke i ne.

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Ultrazvuk 3-4D Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon