www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Navijači i neredi na stadionima
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 10:48 pm    Naslov poruke: Navijači i neredi na stadionima Na vrh strane Na dno strane

Mostar: u navijačkim neredima 36 povrijeđenih, 6 uhapšenih
20.7.2007.

Sinoćnju utakmicu pretkola Kupa UEFA Zrinjski - Partizan, koja je završila uvjerljivom pobjedom Beograđana 6:1, obilježili su navijački neredi, koji su se dogodili za vrijeme i nakon završetka susreta.

Neredi su počeli na samom početku utakmice po dolasku gostujućih navijača. "Grobari" su na stadion uspjeli unijeti veći broj baklji, koje su uskoro završile među navijačima Zrinjskog.

Domaći navijači uzvratili su bacanjem kamenja na Grobare, pa je uslijedila desetominutna "izmjena paljbe" između suprotstavljenih navijača. Nakon što je policija uspostavila "tampon zonu" između navijača, koji su bili smješteni na istoj tribini, razdvojeni tek žičanom ogradom, utakmica je nastavljena.

Za vrijeme odvijanja utakmice "Grobari" su izvodili poznati repertoar uvrjedljivog navijanja i skandiranja imena ratnih zločinaca.

Po završetku utakmice, na odlasku sa stadiona, gosti su se sukobili s policijom, a Mostar se pretvorio u pravu ratnu zonu nakon što su domaći navijači kamenjem zasuli autobuse sa srpskim navijačima.

Glavni sukob dogodio se kod Tržnog centra "Rondo", nekoliko stotina metara od stadiona, gdje je policija suzavcem pokušala rastjerati sukobljene navijače.

Prema prvim službenim informacijama iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona u neredima je povrijeđeno 36 osoba, od čega 27 policajaca. Od spomenutog broja povrijeđenih teže tjelesne povrede dobio je jedan policajac te jedan navijač Partizana.

Uhapšeno je šest navijača, pet gostujućih i jedan domaći.

(FENA)


Do kada ćemo gledati , slušati i čitati o ovakvim navijačima i sportskim dešavanjima?

Šta i kako poduzeti da se ovakvo što više ne dogadja?

Ja sam inače prije voljela otići na tekmu ali kako je ovo sve učestalije..iskreno više volim sjediti doma i gledati tekmu putem tv ekrana....



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 10:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta da ti kazem. DESAVA se, samo nisu tu krivi samo navijaci Partizana, kao sto je naglaseno u gore navedenom tekstu. I navijaci Zrinjskog treba da preuzmu deo odgovornosti Exclamation

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Bojane

sasvim slučajno sam postavila vijest koja je najsvježija jer se desila danas.Uopće nije u pitanju sada samo Partizan i Zrinjski.

To je skoro na svakoj utakmici ma ko da igra.

Ja se kao navijač ne osjećam više sigurna otići na neku tekmu radi par budala...priučam općenito o navijačima i neredima koje prave.

Pri tome ne uzimam samo utakmicu pomenutu u vijesti...već svaka moguća utakmica pa i kad je u pitanju dva tima istoga grada kao što su Željo i Sarajevo Very Happy

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bio sam 20 puta na utakmici izmedju Partizana i Zvezde i znam kako je kada se dve grupe pobiju ne kazem da je to uredu, ali sve je pocelo da bruji zbog ove utakmice, kada dodje do bitke na Srpskom derbiju o tome se prica dan-dva i gotovo, a o ovome ce se pricati dosta duze, nemojte sta da se uvredite ali istina je takva, ne opravdavam ni jedne ni druge ali nisu navijaci Partizana krivi sto je njihov tim pobedio sa 6:1. Naravno ljuti navijaci Zrinjskog morali su na nekome da iskale bes. A na kome je bolje nego na navijacima Partizana i njihovim autobusima. To je sve Exclamation

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 21, 2007 4:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma veliku većinu tih takozvanih navijača sport ni ne zanima. Samo traže mjesto gdje mogu ispoljiti svoje šugave porive. Sportska takmičenja, a tu u prvom redu mislim na nogomet, su im najpogodnija. Prvo zato što se nalaze u masi, potom zato što se tome pridodaje značajna medijska pažnja.

To sve treba srediti onako kako su Englezi sredili - u ćuzu pa mlati po bubrezima dok ne poplave... ne bubrezi nego palci na nogama. I potom debelu zabranu dolaženja na stadione plus fin policijski rekord.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 21, 2007 9:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A Bojane ti navalio za Partizan ko pijanac na plot hehehehe Mr. Green

Ama ne zanima me konkretno koji klub i koja navijačka skupina..već kako riješiti problem nereda s navijačima OPĆENITO...kužiš Mr. Green

Ja bih i dalje voljela s mirom otići pogledati neku utakmicu a da ne strahujem da će me neštoo lupiti po glavi


@aureliano misliš da bi se kod nas mogao sprovesti i donijeti takav zakon ko u Engleskoj?

Moje mišljenje je to da bi se donio ali da ga niko ne bi ni poštovao ni sprovodio Mr. Green ..a ja bihg i dalje gledala snimak utakmice preko tv-a Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Stublivoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 30 Nov 2006
Poruke: 37
Mesto: SARAJEVO- DOBRINJA

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 23, 2007 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto sam navijac i ne propustam nijednu utakmicu svoga voljenog kluba vec zadnje 3 godine nagledo sam se svega i svacega.
@crnibiser
Ako ti se ide na utakmicu a ne ide ti se zbog navijanja vec zbog fudbala onda ti je najbolje da ne ides na navijacku tribinu jer se na toj tribini desavaju tuce. Otidji na tribinu gdje su simpatizeri tu ne moras strahovati od batina.
@aureliano
taj engleski zakon ne bi prosao kod nas jer ga ne bi imao ko provoditi. Policija je korumpirana i radi sta joj je cejf , al hajd da ne pricamo o politici.
Eneglezi jesu uspjeli suzbiti divljanje navijaca na stadionima al nemaju ljeka za navijacke tuce izvan stadiona.Prije svake utakmice Engleske lige dodje do tuce izvan stadiona negdje u gradu tako da ni taj engleski zakon nije bez greske.
@Bojan_kralj
Ako si gledao utakmicu mogao si vidjeti da su Grobari poceli sa neredima i prije nego sto je pocela utakmica.
1. Pokusali su nasilno uci na stadion!(Sprijecila policija)
2.Nakon sto su usli na stadion poceli su okrsaj sa redarima koji je trajao 15 min.(I to sprijecila policija)
3.Prvi su poceli sa nacionalisitckim prozivkama i psovkama!!
4.Zapoceli su okrsaj na stadionu
5.Poslije utakmice doslo je do tuce sa policijom zbog toga sto grobari nisu htjeli izaci sa stadiona
Tako da se za vecinu nereda mogu okriviti grobari.
Nisu ni ultrasi cvijece ali su u ovom slucaju ispali mnogo manji hooligani od grobara.
Inace je ova utakmica izmedju Zrinskog i Partizana bila cisti promasaj organizatora.UEFA je naredila HŠK Zrinski da postavi 3000 klupa na stadion jer po pravilima UEFA-a navijaci ne smiju biti na tribinama bez klupa.Da je organizator racionalno postupio i postavio dio klupa na tribinu na kojoj se inace ultrasi nalaze i dio klupa na drugu tribinu ne bi bilo nikakvih problema ovako moze doci i do izbacivanja partizana iz kupa UEFA i zrinski bi unatoc visokom porazu mogao proci dalje.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 24, 2007 2:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Stublivoje
svejedno ti je to..sam navodis gdje su i kako zapocele tuce..sve se vidjelo

ni to gdje ces na stadionu sjediti vise ne daje garanciju jer ne znas sta te moze zakaciti slucajno dok izlazis ili ulazis na stadion a i u samome gradu dok su navijaci u njemu heheh

Tu vecer Mostar kompletan je bio opasno mjesto da se nadjes u tom trenu hehehe

Ipak je meni ljepse za sada barem sjesti s dragim pred tv i laganice navijati za svoje simpatizere Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Stublivoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 30 Nov 2006
Poruke: 37
Mesto: SARAJEVO- DOBRINJA

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 25, 2007 8:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@crnibiser
Dobro mora se priznat da je postalo opasno ic na tekme tako da ako nisi zarazena navijackim virusom najpametniji ti je taj ostanak kod kuce.Ja sam fanatik tako da sebe ne mogu zamislit kako subotu ili nedjelju provodim ispred ekrana i gledam svoj tim ,jednostavno nema te cari kad nisam na stadionu.
U Bosni nije tako zeznuta situacija kao u npr. Srbiji ali ima mogucnosti da to postane. Pocele su se stvarat tenzije velike tako da je ovo u Mostaru tek pocetak. Ni policija nije cvijece ima dosta primjera represije policije nad navijacima , sto vodi do belaja jer navijaci iz revolta onda prave probleme.
Sve u svemu ni jedni ni drugi nisu dobri tako da ce biti u buducnosti dosta ovakvih okrsaja dok jedna strana ne popusti.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 25, 2007 11:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Stublivoje

Razumijem ja sve to ..i ja volim dobru tekmu više nego se hljeba najesti.
Možda bih i ja išla na tekme bez obzira na sve da sam muško..mada opet sumnjam.

Ja kad pratim tekmu onda me ne zanima da li ću ja nekoga ili neko mene spucati stolicom po ledjima ili glavi.

Istina jeste da i medju policijom ima veoma bezobraznih koje bih ja da imam ovlast isti momenat udaljila s posla i više mu nikada ne bih dala da se vrati na mjesto policajca. Ali je isto tako istina da su i navijači postali sve drugo osim onoga što se naziva navijači , navijanje , bodrenje voljenog tima.Doduše i na jednoj i na drugoj strani čast pojedincima kojih je jako malo moraš priznati.

A u takvim ispadima više stradaju oni koji ništa nisu krivi nego oni koji su taj sukob izazvali.


Čupanje stolica i uništavanje invetara stadiona nije za pohvalu...veličanje zločina i zločinačkih tvorevina nije za pohvalu..vrijedjanje drugih na osnovu nacionalnosti , boji kože i ljudskog dostojanstav nije za pohvalu..razbijanje izloga po ulicama..razbijanje auta i autobusa..prozora na stambenim objektima nije za pohvalu...ma o kojoj skupini navijača se radilo.

Nisu tu samo u pitanju navijači Partizana koji su ovdje spomenuti..takvih ima i u Delijama i u Pitarima i u Hordama Zla i u Robijašima i u BBB i u Torcidi i u Armadi...jednostavno svuda.

Nema više onoga navijačkoga duha kada smo se borili na stadionima jedni protiv drugih ko će imati bolji transparent , ko će koga pjesmom o svome voljenom klubu nadjačati..sada se takmičimo ko će koliko uništiti i štete napraviti.

O tome ti ja pričam..ne pričam o pojedincima..to je htjeli mi ili ne velik problem koji treba svakoga da zanima i da se uključi kako bi se doprinjelo najboljem rješenju da se takve stvari ubuduće spriječe..a do tada ja ipak ostajem uz

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 27, 2007 11:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rolling Eyes he
moja rodica je sjedila u jednom kaficu na Rondou( to je centar grada,kafic do kafica) kad su vodili grobare s stadiona doma. specijalac do specijalca duz citavih cesta od stadiona do izlaza iz grada, a navijaci partizana kroz sibere izbacuju kamenja flase i nema sta ne, po ljudima u kaficima Rolling Eyes
kaze ona da ju od rata nije bilo tako strah,svi su pobjegli u kafice i zakljucali se, a hrabri koji su ostali vanka su sa svih stolova po kaficima uzimali sve sto su nasli i gadjali grobare...policija tukla sve redom ne pitajuci dal si kriv il ne,pa pobacala suzavce. a tu su sjedili ljudi koje nije bilo briga za tekmu i navijanje i dobili po njusci

eh al je i ovaj balkan ludilo! ja bi zabranila navijace na medjunacionalnim tekmama na citavom balkanu

_________________
 
Stublivoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 30 Nov 2006
Poruke: 37
Mesto: SARAJEVO- DOBRINJA

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 27, 2007 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sta mislis sto jos nema regionalne lige.Bilo je par inicijativa da se organizuje regionalna liga i jedini kamen spoticanja bili su navijaci.Jedini nacin je da se zabrani dolazak gostujucim navijacima na stadion sto ne garantuje da ne bi bilo tuce po gradu.Nije ovaj balkan siguran sto se navijaca tice.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Navijači i neredi na stadionima Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon