www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Goran Bregovic
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 27, 2007 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste, mnogo je krao, ali poenta je u tome da treba znati i ukrasti(držte lopova).
U filmu Arizona dream je otišao toliko daleko da je marnuo obradu od Vlatka Stefanovskog " Uči me mamo, karaj me". To jeste izvorna makedonska, ali je Bregović prepisao od tona do tona numeru koju je Vlatko snimio par meseci ranije.
Mogao bi da se napiše elaborat o tome šta je sve pokrao. Možda je najbolji primer album Dugmeta sa Tifom " Kosovka devojka". Na tom albumu gotovo da nema pesme koja je nova i autentična. Pesma " Lipe cvatu" je obrada B. Veletanlić " Šta ću nano dragi mi je ljut".
Mnogo je lenj, pa ga mrzi da piše nove stvari. Radio je muziku za film " Gluvi barut", a onda je tu istu temu ubacio u Čolićevu pesmu " Da ti kažem šta mi je".

Ipak, kad vidim ko je danas zvezda i ko ga zovu kompozitorom...Onda je Bregović car. U poredjenju sa nekim Željkom Joksimovićem, Bregović je tata.

Da li Bregovića treba svrstati u umetnike?
DA.Veliki talenat za pisanje aranžmana, tu je možda najjači.Čovek koji napiše pesme kao što su " Djurdjevdan", " Sve će to o mila moja..." , " Uspavanka za Radmilu M." sigurno je legenda i umetnik.



_________________
 
$aša
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2007
Poruke: 65

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 27, 2007 9:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Majstor svoje klase, teško ko može da mu stane na crtu šte se tiče muzike.
Pokaza se u Beogradu sa svojim Bijelim Dugmetom, i jako mi je žao što mu se grupa raspala, bili su i ostali neponovljivi.
 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 28, 2007 2:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

držte lopova je napisao/la sledeće:
U filmu "Podzemlje" on koristi dosta poznatih melodija i potpisuje ih kao svoje( čajorije šukarije, rumunska ševa je uzeta za melodiju pesme kalašnjikov, mesecina je prepisana pesma od Šabana Bajramovića "deli mara" i još mnogo detalja je pokradeno tu).

Rumunska pesma "Ciocirlia" (jedna ptica - u srpski je "Seva") je stvarno poslednja pesma iz Podzemlje - "Seva". Ali ti si u pravu. Jos, kad neko uzmi narodna muzika, to nije bas pravi plagijat.
 
gucci_novosadjanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Nov 2006
Poruke: 158

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 28, 2007 6:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

brega zakooooooooooooooooooooooooooooooooon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
dzonisa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2006
Poruke: 654

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 28, 2007 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svaka mu cast,skidam kapu
 
suncokret_024
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2008
Poruke: 19

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 26, 2008 4:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U grupama obichno pevachi imaju najvecu slavu, ali Brega uspeva sebe da pokaze kao zvezdu makar ne radio nishta na sceni.
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 4:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Juce sam preslusao ovaj njegov poslednji cd "Alkohol".
Nista novo, opet koristi stare pesme, cak se i ne trudi da ih doradi.
Muzicki je stagnirao, to je ocigledno, nikakav muzicki pomak kod njegovih numera se ne vidi.
Njemu su pare i cilj i imperativ, svi muzicari koji su radili sa njim su otisli od njega. Kusturica ga je sutnuo( a upravo on ga je uveo u svet filmske muzike i spojio ga sa jakim facama u Francuskoj), Ognjen Radivojevic...
Nisu vise sa njim ni Boban Markovic ni S. Salijevic.
Sigurno ce otici i Alen Adamovic.
Brega toliko cesto menja muzicare, to jest ostaje bez njih da me ne bi cudilo da...
Stvarno me ne bi cudilo da ga jednog dana najave na TV-u, a pored njega izlaze konjanik, drzte lopova i alexns.
I pevaju:" Bum, bum, bum, kalasnjikov, ka-la-shnji-kov".
A , u pozadini, pratece vokale pevaju skorpijica i nasta:" E-ja, Mala Krsna, Lajkovac.."
On je najomrzenija licnost medju kolegama muzicarima.

@Goran Bregovic
Gogi, ajde obradi onu tvoju " Sve ce to o mila moja prekriti ruzmarin, snegovi i šaš". Dabome, uz trubace.Jooooj, sto je to pesma za trubace, sto je to numera za taj duvacki instument.
Zalomi ga, polutane, pa nek ide zhivot!
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 8:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Papak... sve što mogu reći. Što jest jest, dok je bio bio je, sad, ko što kaže ovaj iznad mene, tj raptor, pare su mi jedini cilj i motivacija... a da ne govorim o navodnoj tužbi koji misli sprovesti protiv Alena, Bebeka i Tife...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 4:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dopadaju mi se obrade 'Ružice' i 'Napile se ulice' Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
davidTREZEGUET
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Maj 2006
Poruke: 10

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 02, 2009 8:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:
Papak... sve što mogu reći. Što jest jest, dok je bio bio je, sad, ko što kaže ovaj iznad mene, tj raptor, pare su mi jedini cilj i motivacija... a da ne govorim o navodnoj tužbi koji misli sprovesti protiv Alena, Bebeka i Tife...





Слажем се Wink
 
Legionnaire76
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jan 2009
Poruke: 21

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 07, 2009 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste Brega dobar ... ali se ipak pitam dali bi Brega bio Brega da ga Kusturica nije zvao uvek da mu pravi pesme .... hhhmmmmmm ..... Cool

_________________
KROZ VATRU I VODU
DIGNUTE GLAVE
STAZOM CASTI POBEDE I SLAVE
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 07, 2009 7:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najviše volim Kalašnjikov definitivno Mr. Green

Mada ne slušam ga i ne sviđaju mi se njegove pesme.. Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Goran Bregovic Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon