www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Apokalipsa
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
donaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 6:06 pm    Naslov poruke: Apokalipsa Na vrh strane Na dno strane

A sta mislite, ima li kraj ova nasa planeta? I kako ga zamisljate?
Meni se sve nekako cini da idemo ka tome, jer mi je prosto neverovatno da ovakvo unistavanje Zemlje moze da ide u nedogled.


 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 6:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Apokalipsa ili smak sveta je totalno unistenje planete Zemlje, sto verujem da ce se dogoditi za nekoliko miliona godina kad Sunce ili proguta planetu ili se pretvori u crvenog dzina.

A ovo sto ti se cini, mogu da ti kazem: ne idemo ka unistavanju Zemlje [ako si mislio na zagadjivanje i ratove] vec ka unistavanju zivota na njoj. Mada, i pre se desilo da na planeti nestane [skoro] ceo biotop, ali je zivot opet nikao. Wink Cisto moja logicka pretpostavka je da se to desavalo i na ostalim naseljenim planetama, ali to spada u temu o vanzemaljcima. Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 3:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da ce se to desiti, ali za jedno 5 miliona godina (tako su rekli na jednoj emisiji)...Prodje me jeza kad pomislim na to, iako znam da cu tada vec uveliko biti pod zemljom-crnicom... Shocked A mislim da je to istina jer je i sunce nekad bila hladna planeta mislim nije bilo uzareno, pa je polako postalo ovakvo kao sto je sada...U unutrasnjosti zemlje se nalazi vatra...Jednom ce sva zemlja tako izgoreti...Daleko-bilo...Ali verovatno tek za nekoliko miliona godina...(ne brinite se sad nece)...

S druge strane, neki naucnici smatraju da nece doci do potpune propasti svijeta, vec ce za par miliona godina uslovi za zivot biti losi...Sve kao na pocetku starog veka...I jos gori...

A sad na internetu nadjoh i ovo strasno predvidjanje.Nadam se, da ovo nije istina. Neutral

Чека ли нас „судњи дан”
Могућ велики суноврат
Уместо да успори Земља ће 21. децембра 2012. убрзати у најоштријој кривини око Сунца, због чега ће се на површини претумбати континенти



Опасни догађаји: Земљино кружење око Сунца


„Судњи дан” биће 21. децембра 2012. или коју годину касније! Израчунао га је зналац механичких појава мр Слободан Ђорђевић, водећи инжењер у истраживачком одељењу компаније „Ербас” у Хамбургу (Немачка), који прорачунава чврстину будуће највеће путничке летелице на свету.

За своју душу се, међутим, упустио у вишегодишње одгонетање Земљине издржљивости, сложеног механичког устројства које ће је ускоро наглавце преокренути (ускоро ће то објавити у издању „Моћи књиге”). Планета ће извести велики „магнетни салто” који ће јој, као какав џиновски булдожер, преорати целу површину. А шта ће се догодити с нама?

• На којим чињеницама заснивате ово застрашујуће предвиђање?

– Замислите да у оштру кривину великом брзином улазе „формула 1” и двоспратни аутобус. Претпостављате да ће се први извући, а други преврнути јер у овом случају пресуђује облик. Механички прорачуни показују да је унутрашње чврсто језгро Земље од стабилног елипсоидног постало нестабилно јајасто (овално), са одступањем (ексцентрицитет) од 0,998. Узрок томе је премоћ већег екваторског гравитационог притиска над све мањим центрифугалним изобличењем (деформација) језгра, чија се угаона брзина обртања убрзано – смањује!

У протеклих век и по Земљино магнетно поље ослабило је за десет одсто, динамо (унутрашње језгро) посустаје! Сваке године 21. децембра она улази у најоштрију кривину (најближа Сунцу) убрзавајући, уместо да, као сваки возач, кочи! А језгро, насупрот овоме, сужава, а не шири попречни размак између „својих точкова” пружајући прилику тзв. жироскопском моменту да га вертикално обрне за 180 степени. Северни магнетни пол већ је напустио Канаду и напредује ка Сибиру. Према законима механике, северни део унутрашњег језгра пада ничице и истовремено, због Кориолисових сила, заноси удесно. Да не би био бачен као у џудоу, спречава га вискозним трењем преостали стабилни елипсоидни део планете. Докле?

Земљино магнетно поље неће нестати, али тежи минимуму после којег треба да ојача. Очекује се важан догађај као подстицај, а то је нагло вертикално окретање унутрашњег језгра и закретање целе Земљине коре за одређени угао. У том часу магнетни полови замењују места и, нажалост, смењују се две цивилизације. Завршава се и 26.000 година дуг прецесиони циклус. Најкритичније је када оса Земљине ротације и оса еклиптике уђу у исту раван, 21. децембра сваке године, када се стичу најрадикалнији математички, механички, астрономски и посматрачки услови за велики преокрет. Ако последњи омане, јер прва три то не могу, следи само једно – одлагање...

• Стиче се утисак да се увелико позивате на Милутина Миланковића и још неке, иако ни један од њих није ништа слично наговестио?

– Од српског великана сам много научио, верујем нешто доградио. Покушавам да осветлим део теорије Милутина Миланковића који у последње време изазива сумњу у неким научним круговима, а тиче се условљавања ледених доба. Слични су, али не исти, наговештаји у радовима Чарлса Хепгуда, професора на Киновом државном колеџу у Њу Хемпширу, кога је подржао Алберт Ајнштајн. Заговара се могућност делимичног закретања Земљине коре у односу на „мирно” језгро, подстакнуто израженим нагомилавањем масе на површини. А све долази из дубине. Удео масе језгра од 32,18 одсто лако може да побуди нежну Земљину кору са скромним учешћем од свега 0,46 посто. Обрнуто не иде. Трептај једне длаке на људској глави не обара човека; његов пад, свакако, обара све длаке!

• Сви велики помори десили су се, како објашњавате, због повременог несклада у брзини окретања Земљиног језгра и осталог омотача.

– Земља је настањива када је пет одсто ближа него сада и 15 одсто даља од Сунца. Обртање око себе омогућава живот; да је само једна страна стално окренута звезди, била би прегрејана, а друга – мрачна и смрзнута. Када се приближава, излаже нас опасности да будемо испечени. Захваљујући опадању угаоне брзине и јајастом облику језгра, уз потпору жироскопског момента, она изводи вертикални салто; мењајући смер ротације, даје шансу Сунцу да се појави на западу. И почиње да се удаљава ка следећем леденом добу. Због пораста брзине угаоног обртања језгро задобија нов, елипсоидни облик и могућност да новим вертикалним салтом спречи да планета коначно напусти Сунчев систем. У току прецесионог периода од 26.000 година Земља се удаљава и приближава, лутајући од глобалног загревања до леденог доба. Али увек остаје у „животодавном прстену” – са удаљеношћу која је већа од Венерине, а мања од Марсове. Понаша се, у ствари, као поуздан пешчани сат који мора да се окрене да би наставио да ради.

• Из математичких прорачуна произилази нови потоп, сличан Нојевом. Када му се надати?

– За, отприлике, 6.400 година. Због наглог угаоног убрзања увећане центрифугалне силе, одвући ће воду са севера и југа ка екватору, на коме ће „заувек” нестати велике копнене масе. Европом ће дувати ужасни северни ветрови, уз „невиђене” вулканске ерупције и померања Земљине коре. За разлику од претходног „пасивног потопа”, изазваног наглим успорењем, наредни ће бити „активан”. Потопима нису потребне нове количине воде: периодичне промене угаоне брзине одређују прерасподелу и нова пустошења.

• Како на живи свет утиче преокретање магнетних полова, што су и неки други најавили?

– У вертикалном заокрету језгро захвата огромне масе у дубини. Разлика између екваторског и поларног полупречника од 21.400 метара мора бити преуређена. Нимало случајно: то одсликава нагло издизање једних подручја коре за десетак километара и спуштање других исто толико. Сетићете се да се ово поклапа с највишим планинама и највећим дубинама. Замислите ужасну слику како се километарски висок талас земље и камења изненада издиже, окићен блештавим експлозијама јарко црвене лаве и праћен неподношљивом риком из Земљине утробе. Грозоморни ватрени пир коме ниједан холивудски сценарио није дорастао. Дан када Сунце и звезде мењају правац кретања, када нестаје једна цивилизација, а магнетни полови планете размене своја места...

• Колико смо близу (или далеко) од „Судњег дана”?

– То се очекује 21. децембра 2012. године или, можда, касније.

• Противите се преовлађујућем тумачењу свеопштег отопљења, наводећи да је искључиви узрок приближавање и удаљавање од Сунца?

– Шта мислите: да ли је целисходно да цивилизације настају у песку (Месопотамија, Египат...)? Постоји одговор: Земља је прилазила Сунцу преображавајући идеалне екваторијалне пределе у мање погодне за живот. А на северу, где смо сада, бивало је боље. Планета се окретала мало брже пре 2000 година него сада... Моји прорачуни дају нове, веома мале, чиниоце сила привлачења и одбијања Земље од Сунца, узроковане властитом ротацијом; оне делују дугорочно и нису обухваћене Њутновим формулама. Земља се приближава Сунцу, то је једини разлог глобалног отопљења. Узрок нису распршивачи и угљен-диоксид, већ растојање од матичне звезде!


Sta mislite o ovome? Crying or Very sad
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 5:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da Zemlja promeni smer rotacije?Ne verujem,ali da može da dodje do pojave novog ledenog doba,to može.Prvo,zašto niko do pre 10-ak godina nije govorio o toma da je Zemlja menjala u svojoj prošlosti smer rotacije.Da li to znači da je u vreme dinosaurusa Sunce ''izlazilo'' na zapadu,a ''zalazilo'' na istoku.Ja lično mislim da Zemlja nikad do sad nije menjala smer rotacije pa stoga mislim da se to se neće ni desiti.Drugo,ovaj što je nešto kao računao,neka proveri još jednom.Ako je stvarno to sve tačno,zašto čovek ostavlja postavke svoje teorije na Internetu,odnosno,zašto se lepo nije obratio svetskoj javnosti?A kladim se da Rusi i Amerikanci imaju neke vrste uredjaja za ''kontrolu rada Zemljinog jezgra'',kao i uredjaje za kontrolu vremenskih prilika.Mislim da su svi ovi klimatski fenomeni koji su se pojavili u zadnjih 20-ak godina posledica ''igranja Boga'' od strane ljudi.Čim se mnogo priča poslednjih nekoliko godina o magnetnom polju Zemlje,to znači da je neko ''dirao tamo gde ne treba''.Mislim da bi prvo život na Zemlji nestao(mada sumnjam u to) pa bi tek onda Zemlja promenila smer obrtanja.Ne bi se prvo desila promena smera rotacije pa tek onda klimatske promene koje bi uslovile ''problematične'' uslove života za ljude.Mislim da ovim malo plaše ljude.
Što se tiče apokalipse,ja mislim da američki naučnici greše.Sunce neće ''živeti'' još ''samo'' 5 milijardi godina,već mnogo duže.Jer,čuo sam skroz drugačiju teoriju po kojoj,Sunce za 150 milijardi godina(ne 150 milona) izgubi 1% svoje mase(pritom je moguće da se zapremina povećava,a gustina smanjuje),usled procesa koje se dešavaju na njemu.Jer Sunce stvara energiju pretvrajući nuklearnom fuzijom vodonik u helijum.To uslovljava da Sunce gubi na svojoj masi,a prema proračunima to je 1% za 150 milijardi godina.Znači to je jako mnogo više od dve ili 5 milijardi godina.Amerikanci su toliko opsednuti apokalipsom,pa vole da prave ''zastrašujuće'' prognoze.Ljudi će i ovako za 50-ak godina živeti na Mesecu i Marsu,a već za 100 godina ćemo već nastanjivati neku planetu koja se nalazi izvan Sunčevog sistema i koja će biti Zemljina ''bliznakinja''.Ništa strašno nam se neće dogoditi,osim ako mi sami ne ''zabrljamo'' nešto.
Ovde su spominjani nestanci civilizacija.Na Zemlji nisu nestajale civilizacije,već odredjeni narodi.Postoji samo jedna civilizacija,ljudska.Sve druge civilizacije su vanzamaljske.Nisu Stari Egipćani jedna civilizacija,a Srbi druga.Jeste da je čudno kako su nestajale neke dinastije,i vladari,ali nisu nestajali kompletni narodi,osim ako nisu istrebljeni u ratovima ili su se asimilovali sa došljacima.Razmislite malo o tome.Primer:Meksikanci govore španski,ali nisi potomci Španaca,već potomci Asteka,samo što se sad ne zovu Asteci već Meksikanci.
Uh,jeste da već poduže lupam o apokalipsi pa sam se poprilično udaljio od teme.
I još ovo:Zemlja se okreće ''po pravilu desnog zavrtnja''(fizičari će razumeti šta ovo znači) i zbog toga je magnetna igla na kompasu okrenuta ka severu.Ako bi se magnetni polovi zamenili onda,a Zemlja nastavila da se okreće ''po pravilu desnog zavrtnja'',došlo bi do promene smera rotacije Zemlje.Ali zašto pored zamene polova ne bi došlo i do promene načina obrtanja,tj. zašto Zemlja ne bi nastavila da se po promeni magnetnih plova,obrće ''po pravilu levog zavrtnja''(što fizički nije nemoguće),što zanči da bi smer rotacije Zemlje ostao isti.U tom slučaju bi Zemlja ''malo usporila'',ali ne bi i ''stala'',magnetno polje bi malo oslabilo,ali ne bi nestalo,a potom bi ojačalo.Desili bi se neki klimatski fenomeni koji bi bili ekstremni,ali ne bi uništili život na Zemlji(npr. zemljotresi i cunamiji na tzv. nestabilnim područjima,jači uragani i tornada,izraženije suše,itd.).Mislim da bi takva situacija pomogla obnovu i regeneraciju postojećeg života na Zemlji.Za razliku od dinosaurusa i majmuna,ljudi su svesna,inteligentna i artikulisana bića koja znaju da brinu o sebi i znali bi da se izbore sa već spomenutim klimatskim fenomenima. A ovaj što je objavio ovu teoriju,ponavljam,neka proveri svoje proračune još jednom i neka se obrati svetskoj javnosti i neka kaže do kakvog ''otkrića'' je došao.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 50

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 10, 2007 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mala fatalna i plava je napisao/la sledeće:


Sta mislite o ovome? Crying or Very sad


Citala sam ovaj clanak...pre par meseci u Politici.
Na sajtu Politike nije naisao na bas fine komentare.
Cini mi se da malo ljudi shvata da se protiv nekih zakona prirode ne moze...na nasu zalost.
Naravno,nije iskljuceno se da tog 21.12.2012. ne dogodi nista....ali mislim da nas malo treba navesti na razmisljanje.
Interesantno je i da se i na kalendaru Maja datum 23.12.2012. pominje kao poslednji Rolling Eyes



Citat:
Ako je stvarno to sve tačno,zašto čovek ostavlja postavke svoje teorije na Internetu,odnosno,zašto se lepo nije obratio svetskoj javnosti?


Postavka teorije nije na internetu nego su dnevne novine objavile taj clanak,a svetska javnost i naucni krugovi su vrlo dobro informisani o teorijama ovakve vrste.Samo je mnogo onih,koji ljude koji se bave ovakvim istrazivanjima ne shvataju ozbiljno.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad smo već kod proročanstava,Nostradamus nije predvideo nikakve kataklizme pre 3000. godine.Što se tiče pročanstava Maja,oni vreme nisu računali po Hristu,tj. njima nova era nije počela kad se rodjen Isus Hrist,već su oni vreme računali od ''postanka sveta''.A ta 2012. godina je za njih mozda značila poslednji dan,tj. dan ''zvaničnog'' nestanka tog naroda,tj. njegovog poslednjeg ''predstravnika''.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Aragorn Vilinkameni
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Maj 2008
Poruke: 4
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 14, 2008 1:18 am    Naslov poruke: ^^ Na vrh strane Na dno strane

Ja sam gledao na National geographic-u ili discovery-ju neq emisiju i posle nekih silnih istrazhivanja su zakljuchili da ce se Zemljino jezgro "ugasiti" za manje od 1000 godina i da ce nas Sunce sprzhiti jer nece biti magnetnog polja da nas shtiti od njega...(tako je i Mars nastradao)...Samo hiljadu godina i nece biti uslova za zhivot...brrrrr

_________________
"What we do in life echoes in eternity" (Maximus Decimus Meridius)
 
mrvica92
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 30 Okt 2007
Poruke: 661
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 14, 2008 12:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najezio sam se

_________________
"I htede ciganka
da mi pogleda dlan,
a ja nedadoh.
Prasnjavim putem
odoh iz sela
i ostavi dragu da me ceka.
Cvet sto zamirisa
u mojoj basti
otkidose!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Apokalipsa Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon