www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Labirint života
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 11:56 am    Naslov poruke: Labirint života Na vrh strane Na dno strane

Život je poput labirinta- jedan je Ulaz i jedan Izlaz. Taj labirint je prepun vrata koja otvaramo kako bismo nastavili svoje zanimljivo putovanje...
Kojim ćemo putem do Izlaza(a do njega ćemo neizbježno doći, prije ili kasnije) ovisi samo o nama.
Ono što nam ponekad nije jasno, to je da UVIJEK imamo izbor: barem dvoja vrata koja nas vode dalje, zar ne?
Pa svaka odluka usmjerava moj život kroz taj labirint.
Koju školu odabrati, dati otkaz na poslu i prijeći na drugo radno mjesto ili ne, oprostiti nekome ili nastaviti sukob....
A onda prestanak pušenja, odlazak na lijecnicki pregled, pregled dojke su odluke pred cijim vratima ne smijemo neodlučno stajati.
Dali ste odlučni ispred svih tih vrata? Znate li prepoznati svoje izbore? Propuštate li sve te lijepe izbore i trenutke na svom putu do izlaza? Mislite li da je vaš labirint kompliciraniji od tuđih?



_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Dali ste odlučni ispred svih tih vrata? Znate li prepoznati svoje izbore? Propuštate li sve te lijepe izbore i trenutke na svom putu do izlaza? Mislite li da je vaš labirint kompliciraniji od tuđih?


Slazem se da je zivot 1 lavirint al dodao bih i da taj lavirint pored ulaza i izlaza ima i razne zamke koje nas sprecavaju da stignemo do tog izlaza na nacin na koji bi mi to zeleli,gomila prepreka,pogresno oznacenih vrata,rupa u podu u koje propadamo,....
Ja sam veoma odlucan ispred svih tih vrata,i nikad se nisam pokajao sto sam otvorio neka vrata,...makar ona bila i pogresna i vodila tezim i duzim putem kroz odredjene deonice lavirinta,....
I da itekako znam prepoznati svoje izvore,naravno nekad su ti moji izbori pogresni a nekad je to i zato jer na silnim vratima (koja nas razdvajaju na razlicite puteve i daju nam vise opcija ka izlazu)su ponekad kao sto sam reko namerno postavljene pogresne oznake da bi nam otezale lak izlaz s druge strane lavirinta,....
Mislim da se desilo do sada da nekad propustim lepe izbore i trenutke na mom putu do izlaza al ne zalim zbog toga jer ipak ja sam odabrao da ih zaobidjem,naravno zao mi je lepih trenutaka i izbora koje sam propustio zbog silnih zamki koje sam naveo al nadam se da nisam zbog toga mnogo lepih trenutaka i izbora propustio,videcu na kraju lavirinta,.... Wink
Pa iskreno mislim da ima i komplikovanijih lavirinata s vise zamki al takodje mislim da moj u odnosu na vecinu lavirinata je jako komplikovan i tezak al ne i najtezi,a to govorim na osnovu toga sta su mi pomenute "zamke" uradile i kako su me usmerile u zivotu i sta su mi oduzele,....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odabereš da pređeš ulicu na tom, a ne onom pešačkom prelazu, pa ti životni put krene posve drugačijom trasom, nekmoli izbor posla ili partnera Smile

Citat:
Znate li prepoznati svoje izbore? Propuštate li sve te lijepe izbore i trenutke na svom putu do izlaza?


Mislim da niko od nas ne može potpuno da dokuči svoje izbore, tj. da bude siguran šta bi bilo - kad bi bilo Smile I koliki je spektar ponude zapravo bio Smile, šta je to što smo propustili i sl.

Moj je lavirint konstruisan po principu 'zašto prosto, kad može i komplikovano' Razz

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Labirint života Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon