www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

KOMPLEKSI i kako ih leciti?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
zoeBG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2007
Poruke: 58

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 24, 2008 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh, kompleksi...Ja recimo kad ustanem pogledam se u ogledalo i kazem: "Dobro jutro,pa danas smo ruzniji nego inace!" E sad ja ne mislim da je to kompleks vec da je realna procena.Ruzna sam, ali tako je od Boga dato i to sam prihvatila. Time ne opterecujem ljude oko sebe, sta vise vrlo sam vesela i pozitivna osoba.


_________________
JA SAM...
 
jcona13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 20 Okt 2007
Poruke: 29
Mesto: Majdanpek

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 15, 2008 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mogu se složiti sa onim ko je postovao ovu temu i rekao da lično neme komlekse, a naveo je da mu je poznat samo jedan kompleks manje vrenosti. Psiholozi tvrde da su kompleksi sastavni deo razvojnog potencijala svake ličnosti, i nisu uvek štetni već naprotiv mogu biti kompenzovani drugim nekim prednostima. Zatim tvrde da ih ima na desetine vrsta - Edipov, Elektra, Jokasta, Demoklov, Kajinov, Orseta, Afrodita, i još neki o kojim bih drugi put. Kada ste postovali da li se mogu lečiti zaključio sam da je vaša pretpostavka da su bolesni - sa čime se ni psiholozi ni ja ne slažemo. Mnogima pomoć nije potrebna, jer su ugradjeni u karkterni sklop ličnosti i ne prave im smetnje. Ako ste mislili na kompleks manje vradnosti koji pominje Adlerijanska škola, ona ima odgovarajući tretman za one koji se pojave sa problemima koji izviru iz kompleksa inferiornosti a bivaju kompenzovani /nadomešteni/ recimo asocijalnim ponašanjem.

_________________
Ako stojim u uglu sobe ne moram ni po koju cenu da razmisljam o belom medvedu.
 
Miss Independent
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Mar 2008
Poruke: 69
Mesto: Panchevo.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 16, 2008 9:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam komplekse.
filicka je napisao/la sledeće:
Kako se kompleksi lece?

To i mene zanima.
:LOL: je napisao/la sledeće:
cenim kada "naidjem" na osobu koja je svesna svog kompleksa i koja radi na tome da ga resi,koja radi na tome da ublazi "svoje muke". ali, mi smeta sve ono sto proizilazi iz ponasanja osobe koja vuce komplex i samo kuka oko toga. ok,ako si "buca" onda kreni da vezbas.. itd.. to je sto se tice "fizickih neodstataka",
lek je samo jedan: nauciti da zivis sam sa sobom. da volis sebe,svoje telo, svoje misli..
Mr. Green

ne znam za vas,ali ja jos uvek ucim Cool

da,ali nije to tako lako..

_________________
 
jcona13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 20 Okt 2007
Poruke: 29
Mesto: Majdanpek

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 18, 2008 11:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ne citiram LOL, ali pogrešno je mišljenje da onaj ko ima kompleks isti je "svestan" toga. Psihoterapija kao jedini lek za komplekse i sa skromnim rezultataima ima za cilj da kompleks "OSVESTI" jer je on uskladišten u nesvesnom delu ličnosti. Ovo vam je odgovor o kompleksima. Ono o čemu vi govorite to nisu kompleksi ili su to neke druge pisičke manifestacije kad su toliko blizu svesti. Nekad je terapija nemoguća, ukoliko pacijent nema introspektivne kapacitete nikada se neće rešiti kompleksa. Da ponovim ima kompleksa u delu kolektivnog nesvesnog, koji i ne treba dirati, ima kompleksa u familijarnom nesvesnom i njih ne treba dirati bavite se samo onim kompleksima koji vas sprečavaju da da maksimalno ispoljite svoje sposobnosti u vezi sa duševnim zdravljem, sa sposobnošću da se uživa u životu i sposobnosti da se uči.

_________________
Ako stojim u uglu sobe ne moram ni po koju cenu da razmisljam o belom medvedu.
 
maksifor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jan 2008
Poruke: 3

mozambique.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 24, 2008 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zoeBG je napisao/la sledeće:
Eh, kompleksi...Ja recimo kad ustanem pogledam se u ogledalo i kazem: "Dobro jutro,pa danas smo ruzniji nego inace!" E sad ja ne mislim da je to kompleks vec da je realna procena.Ruzna sam, ali tako je od Boga dato i to sam prihvatila. Time ne opterecujem ljude oko sebe, sta vise vrlo sam vesela i pozitivna osoba.


slazem se!! samo sto ja se eto ne nosim bas tako dobro s tim..npr ujutro kad vidim da ne mogu obuc nista sto mi se svidja zbog svoje debljine potpuno padnem u depresiju!! Shocked

Mr. Green Mr. Green
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 19, 2008 1:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E pa, ja imam jedan kompleks, koji mi mnogo smeta.
Toliko mi zagorčava život, i niko ne moze da veruje da mi to tolko smeta.
Svi kazu - preterujes, ovo, ono, blabla..Razz
Ali hvala Bgu, taj kompleks neću više imati jer će se popravit krajem ove godine operacijom.
I ja ću biti zadovoljnija sama sa sobom.
Nije problem samo u izgledu, nego i u psihi.
Kad svi vide moje slike, samo se cude, slatka si, ovo, ono....
Ali oni ne znaju u cemu je stvar, i pojma nemaju iz čega sve to potiče.
Svi znaju da ću na operaciju, al zašto i to tolko smeta zna samo par pojedinaca.
inače, nemam nekih većih problema sa sobom, osim tog jednog kompleksa.
I zbog tog mog problema, imala sam zaje*ancija na moj račun, ali verujem da me je to napravilo još jačom. To su oni "frajeri" što se prave "pametne ".
al ok, da ne silazim sa teme. Krajem godine će se sve rešiti.


Very Happy

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
Ljuba Zemunac
**Ljuba Zemunac**
<b>**Ljuba Zemunac**</b>





Datum registracije: 01 Mar 2008
Poruke: 6428
Mesto: *zauvek u njenom srcu*

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 19, 2008 5:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja lično nemam nikakvih kompleksa
 
jcona13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 20 Okt 2007
Poruke: 29
Mesto: Majdanpek

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 20, 2008 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Picaso, to što ti tvrdiš to je nemoguće ako si uopšte čovek, KOMLEKSInemaju samo negativne konotacije, ali su svi sigurno NESVESNI, znači tvoja je svar da o tome misliš tako ali kada bi pred bilo kojim psihologom to izjavio stekao bi nepovoljan utisak o tebi. Nema ljutnje i kada bi KOMPLEKSI bili svesni nebi se ni tako zvali. U najmanju ruku život je nemoguć bez kompleksa. To što je neko napred napisao da je to štetno verovatno ne poznaje psihologiju. Ja stojim iza svog iskaza sa 24 godina psihološkog rada, ako te zanima Jungovo tumačenje kompleksa pročitaj eto na Wikipediji značenje kompleksa, pa da ti ne nabrajam Edipa, Jokastu, Elketru, Kaina, Demokla, Palada Atena, Afrodita, Medeja, inferiornost, kastrativni ......
Ako nemaš ni jedan traži ga i naći ćeš ga.

_________________
Ako stojim u uglu sobe ne moram ni po koju cenu da razmisljam o belom medvedu.
 
milica.saska
**principessa**
<b>**principessa**</b>



Godine: 36

Datum registracije: 11 Okt 2007
Poruke: 1263
Mesto: ~Destination Unknown~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 29, 2008 12:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi imaju neki kompleks, samo ga neki teže sakrivaju i postaju ljubomorni,zavidni i na kraju ih obuzme zloba.Takve osobe moraju stalno da se dokazuju.

_________________
All we've ever wanted is to look good naked, hope that someone could take it, God save me rejection from reflection, I want perfection...
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 09, 2008 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jbstapar je napisao/la sledeće:
E pa, ja imam jedan kompleks, koji mi mnogo smeta.
Toliko mi zagorčava život, i niko ne moze da veruje da mi to tolko smeta.
Svi kazu - preterujes, ovo, ono, blabla..Razz
Ali hvala Bgu, taj kompleks neću više imati jer će se popravit krajem ove godine operacijom.
I ja ću biti zadovoljnija sama sa sobom.
Nije problem samo u izgledu, nego i u psihi.
Kad svi vide moje slike, samo se cude, slatka si, ovo, ono....
Ali oni ne znaju u cemu je stvar, i pojma nemaju iz čega sve to potiče.
Svi znaju da ću na operaciju, al zašto i to tolko smeta zna samo par pojedinaca.
inače, nemam nekih većih problema sa sobom, osim tog jednog kompleksa.
I zbog tog mog problema, imala sam zaje*ancija na moj račun, ali verujem da me je to napravilo još jačom. To su oni "frajeri" što se prave "pametne ".
al ok, da ne silazim sa teme. Krajem godine će se sve rešiti.


Very Happy



J nisam primetila nista cudno an tebi.
U cemu je stvar?

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Ptolemej
uvatija te, anđele
<b>uvatija te, anđele</b>





Datum registracije: 09 Feb 2008
Poruke: 12662
Mesto: Negdi na balkanu ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 09, 2008 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako?raditi suprotno od onog šta ih izaziva,bar ja tako radim!

_________________
 
LeniLilly
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 27 Apr 2008
Poruke: 15

spain.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 15, 2008 7:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da imam komplekse,zaboga,pa svi ih imamo...sasvim je normalno!

Treba prihvatiti cinjenicu da smo svi drugaciji i fizicki i psihicki!

a u lecenju kompleksa najbolje pomaze sagledavanje nasih boljih strana, nesto sto ce same komplekse ''baciti u senu''

Cool
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> KOMPLEKSI i kako ih leciti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon