www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

KOMPLEKSI i kako ih leciti?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 19, 2008 12:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Picaso, to što ti tvrdiš to je nemoguće ako si uopšte čovek, KOMLEKSInemaju samo negativne konotacije, ali su svi sigurno NESVESNI, znači tvoja je svar da o tome misliš tako ali kada bi pred bilo kojim psihologom to izjavio stekao bi nepovoljan utisak o tebi. Nema ljutnje i kada bi KOMPLEKSI bili svesni nebi se ni tako zvali. U najmanju ruku život je nemoguć bez kompleksa. To što je neko napred napisao da je to štetno verovatno ne poznaje psihologiju. Ja stojim iza svog iskaza sa 24 godina psihološkog rada, ako te zanima Jungovo tumačenje kompleksa pročitaj eto na Wikipediji značenje kompleksa, pa da ti ne nabrajam Edipa, Jokastu, Elketru, Kaina, Demokla, Palada Atena, Afrodita, Medeja, inferiornost, kastrativni ......
Ako nemaš ni jedan traži ga i naći ćeš ga.



Govorim sad pod pretpostavkom da svaki covek ima komplekse. Mozda je bolje verovati da nemam ni jedan kompleks, nego da se opterecujem trazenjem po svaku cenu nekog kompleksa, jer znam da cu tako samu sebe nervirati, samu sebe opterecivati, zar ne? Neki kompleksi su prolazni, a neki su dozivotni. Sigurno se svako od nas nadje u situaciji da u jednom trenutku bude potpuno zadovoljan sobom i svojim zivotom. Da li se to desava onog momenta kada ostvarimo svoj cilj ili neke ideoloske granice koje smo sami sebi postavili? Odgovor na ovo pitanje ce svako pronaci u svom srcu, jer kompleksi nestaju onog momenta kada smo zadovoljni sami sobom i svojim dostignucima, ma kakve vrste bili.

E sad, draga filicka, da ti odgovorim na temu u potpunosti. Sto se te cure tice - sama sebe je spustila nisko jer je dozvolila da kompleksi vladaju njenim umom i telom, umesto da ih je ona ukrotila. To je najvaznije - da naucimo da zivimo i obuzdamo komlekse.


 
General Kutuzov
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jan 2009
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 03, 2009 8:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Huh !

Malo sam zakasnio sa ovom temom ali eto.........

Vidim da ovde ima ucesnika na ovoj temi koji se i malo ozbiljnije bave psihologijom ali i laika . Ja spadam u ove druge ali sam na svojoj vlastitoj kozi "doktorirao" ovu temu - nazalost !

Koliko mogu da sagledam uglavnom se ovde govori o kompleksima nize vrednost u nekim "laganijim" slucajevima(mada za onoga koji to prozivljava ne postoji lagan slucaj) tipa "koji kilogram vise" ili slucajevi adolescentske nesigurnosti ! Ovo je nesto sto je posao za nekog psihologa ili neku terapiju ucvrscivanja samopouzdanja ! Naime kilogram vise ili nesto sl. se moze uz odredjeni trud i regulisati , a samim tim moze se doziveti i satisfakcija za ulozeni trud a onda,kao normalan sled, i povrat samopuzdanja !

Takodje mislim da o svojim kompleksima treba razgovarati sa osobama suprotnog pola jer pripadnici jednog pola obicno imaju pogresnu percepciju toga kako ih suprotan pol dozivljava !
Ja kao muskarac znam da nas devojke privlace na najrazlicitije nacine : nekad bucmaste , nekad dzepno izdanje , nekad sa velikim a nekad sa malim grudima , nekad sa ogromnom straznicom a nekad sa malom.......bitno je znati nositi ono sto imas !
E sad, kad razmisljam kako ja kao muskarac treba da izgledam postoji samo jedan idealan tip i sve osim toga je za izfrustriranost ! To je ono sto hocu da kazem ! A onda prosetate gradom i vidite da najrazlicitiji tipovi muskaraca imaju lepe devojke , a tesko da vecina od njih pripada nekom zamisljenom idealnom profilu! Tj . ukusi su razliciti !

E sad ,opet, dok god govorimo o izgledu ljudi koji je varijacija "normalnog anatomskog izgleda" mozemo smatrati da se radi o manje vise imaginarnom psiholoskom problemu !
Problem nastaje kad neko ima neki problem koji odstupa od neceg sto se smatra za normalnu varijaciju ! Tu se radi o ozbilnijim traumama za takvu osobu cija se licnost povija i mjenja u negativnom smjeru od onoga kakva je zapravo.
Mislim da je to po mom iskustvu jako velik i jako zanemaren problem !
To je kao kad vas ujede bijesan pas. Zapravo nije vas pas ujeo nego bjesnilo !!

To je ono sto me danas najvise rastuzuje gledajuci svoj primer !

Ja vise nisam JA !
Pre neki dan gledao sam DR House i jedan detalj me je jako dotakao ! Postojao je pacijent kome je estetski nedostatak potencijalno bio povezan sa bolescu! Pacijent je insistirao da se na tome obavi operacija jer je smatrao da postoji dvostruki razlog za takav postupak. Dr House se protivio tome jer nije bio siguran u povezanost i onda je pacijentu rekao :
"Mozda se operacijom mozes rijesiti tog estetskog nedostatka , ali se nikad neces rijesiti onoga sto ti je on vec uradio" !

Ja sam se do prije par godina sa svojim kompleksima i uspevao
boriti ali oni pocinju da dobijaju rat ! Problem je sto postajem teska i nekomunikativna licnost ! Smatram da sam uskracen za neke stvari i to stavljam na teret svemu oko sebe ! Ogradjujem se od sviju , gasim emocije , radim samo ono sto moram , smatram da je svaki trud uzaludan jer sta god uradim u zivotu ne moze da nadomestiti ono sto je jedino sto zelim !

A nekad sam bio KUL tip !!!!!!!

Mogao bih o ovome danima ali da ne davim.........

Imajte vise razumevanja prema ljudima koji su nesigurni u sebe , jer oni nisu zli po htenju ili rodjenju , oni samo pokusavaju i ne uspevaju da pronadju izlaz ! !
SRETNA NOVA !







_________________
da si ohol
pa da te bogovi provedu kroz devet svjetova
a onda te vrate ugašenog
kao mrtvu haringu
zar bi to želio honey
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 03, 2009 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@General Kutuzov jako mi je zao sto kroz takvo sta prolazis i nadam se da ces ipak ti biti taj koji ce izvoljevati pobjedu nad tim sto ti se desava.

Naime ja sam laik u svemu tome i nisam do sada nikada pokleknula u taj ponor o kojem pricas. Medjutim usaglasavm se sa tobom u jednome jako bitnome u pogledu tog problema ali i svega drugoga u zivotu.

Okolina koja nas okruzuje i drustvo u njoj nametnula su nam mnoge terete koji su malo bitni no sto ih to drustvo uzdize na ljestvicu vrijednosti.
Nekako nam je okolina i drustvo otupjelo i uziva u gazenju drugih i tudjoj patnji, ne daje se vise podrska nikome pa cak ni onome bliznjem..i na zalost vecinom smo prepusteni sami sebi da se borimo , a drvo se uvijek oslanja na drvo i covjek na covjeka.

Mnogo nam lakse dodje da nekoga popljujemo i ismijemo nego da mu pruzimo ruku spasa i rijec podrske na zalost.

Drustvo koje nas okruzuje u mnogome moze doprinjeti pogorsanju ili poboljsanju , jer ako vam ljudi koji vas okruzuju iz dana u dan govore kako ste ruzni , debeli , .... , ubijaju u vama ono samopouzdanje onaj ego i ono JA i vi pocinjete da vjerujete da ste doista onakvi kakvima govore da jesen:te i mozete biti najljepsa i najzgodnija osoba na svijetu , ali ipak ce vasa psiha da prihvati kao sundjer sto upije vodu ono sto vam okolina iz dana u dan ponavlja. Jednako tako mozete biti " najlosija " osoba na svijetu , ali ako vam okolina iz dana u dan daje podrsku i sugerise vam da ste vi dobra osoba i da mozete da postanete jos bolja osoba , vi to prihvatate tako i pocinjete da se vladate shodno tome.

Dakle psiha covjeka je kao sundjer koji upija okolne informacije ma koliko da se mi trudili i postavljali barijere i prepreke...nadam se samo da ce nam na najvecu ljestvicu vrijednosti ipak doci eticnost.

Sretna Nova i tebi :mrgre

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 07, 2009 5:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najgori mogući kompleks i koji se jako teško liječi to je kompleks više vrijednosti.
koji nepodnosim,tj nepodnosim ljude koji imaju taj kompleks.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> KOMPLEKSI i kako ih leciti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon