www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Italijanski?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 12:26 am    Naslov poruke: Italijanski? Na vrh strane Na dno strane

Sta mislite o owom jeziq?Uchim ga vetj dwe godine i mogu wam retji da nije bash lak a strawa je...!

 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 3:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

talijanski je najlaksi jezik koji sam vidjela

_________________
 
blue037
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 182

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 07, 2007 8:13 pm    Naslov poruke: Re: Italijanski? Na vrh strane Na dno strane

filicka je napisao/la sledeće:
Sta mislite o owom jeziq?Uchim ga vetj dwe godine i mogu wam retji da nije bash lak a strawa je...!

pazi ja sam ga ucio nekih 5-6 meseci i nije bas toliko tezak.......najlepsi je definitivno....
 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 5:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni osobno, talijanski je najljepši jezik na svijetu. Ljepši i od engleskog kojeg studiram. I nisam imala nikakvih problema kad sam ga učila. Mislim da se svaki jezik može naučiti kad se naprave dobri temelji u znanju, a talijanski ima iste temelje kao mnogi drugi romanski jezici koji su se kroz provijest ispreplitali i s nasim prostorima. Ipak smo im i danas donekle izlozeni, ako ne drugacije, onda barem preko španjolskih i meksičkih sapunica. Wink
Ne bi trebao biti tako tezak za učenje.

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 8:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Učio sam talijanski i završio prvi stupanj. Namjeravam nastaviti... Ma šta reći, talijanski je jezik ljubavi... Muzikalan...
Nije tako ni težak... a jasna su i pravila za čitanje... treba samo malo slušati talijane da se 'ulovi' akcent... problem je jedan: ima masu dijalekata, a talijani su lijeni učiti književni jezik...

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Rakelly
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 449
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 1:40 am    Naslov poruke: Italijanski jezik Na vrh strane Na dno strane

Lep jezik, cini mi se da nije mnogo tezak. Svidja mi se sto to sto se reci italijanskog izgovaraju uglavnom jasno (gledano sa aspekta mog maternjeg jezika). Inace, kako sam procitao po jednom istrazivanju, ogroman broj ljudi smatra da Italijani pricaju veoma brzo, cak brze od Francuza ili Spanaca sto nije tacno. Medjutim kada je u pitanju gestikuliranje prilikom govora, tu spadaju u sam vrh top liste naroda koji svoj govor "dopunjuju" pokretima.
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 04, 2007 6:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo mi se svidja,lep za slusanje...ucila sam ga u skolu kao mala...malo ga razumem jer ima slicni reci sa francuskom...
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 05, 2007 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se baš i ne sviđa. Inače ne volim Talijane jer su previše bučni i prgavi pa mi je zbog njih i talijanski jezik postao antipatičan.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 12, 2007 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Italijanski jezik (italijanski: italiano ili lingua italiana) je romanski jezik, koji govori oko 62 miliona ljudi, od kojih većina živi u Italiji. Standardni italijanski temelji se na firentinskom narječju. Ima duple (ili duge) samoglasnike, kao latinski (za razliku od drugih romanskih jezika, kao francuski i španski). Kao kod drugih romanskih jezika, izuzev francuskog, naglasak reči je različit. Italijanski se piše latinicom.

Italijanski je službeni jezik u Italiji i San Marinu, kao i u Švajcarskim kantonima Tićino i Griđoni. Italijanski je uz latinski drugi službeni jezik u Vatikanu, uz slovenački je služben i u slovenskim primorskim opštinama Koper, Izola i Piran, te se uz hrvatski koristi i u Istri gde živi italijanska manjina. Dosta je raširen i među potomcima iseljenika u Luksemburgu, SAD-u i Australiji. Takođe je široko razumljiv i podučavan na Malti, gde je bio jedan od službenih jezika do 1934. kad ga je zamenio engleski. Mnogo manje se govori u bivšim afričkim kolonijama Italije, kao što su Somalija, Libija i Eritreja.

Italijanski je peti po redu jezik na svetu koji se uči u školama (nakon engleskog, francuskog, španskog i nemačkog).

Izvor: Wikipedia

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 12, 2007 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni također najtečniji, naprijatniji za slušati (ovo možda zvuči bezveze ali doista jeste) i meni barem najlakši za učenje.Imala sam ga za birati na I godini studija i učila sam ga tih nekih par mjeseci. Neverovatno brzo sam ga naučila , ne toliko dobro, ima tu mnogo stupnjeva još za prijeći, ali ipak prelijep je.
 
granger_
Banovan!

Wanted!
<b>Wanted!</b>



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jan 2007
Poruke: 8473

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se mnogo svidja italijanski jezik. iako ne znam pricati razumijem ga
 
kennyZG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 24 Dec 2006
Poruke: 23
Mesto: Split / Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 7:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja obozavam talijanskih. a i sam sam polutalijan. Smile relativno je lagan i jednostavan. dobro, meni je nesto lakse jer sam rodjen i zivio 22 godine u splitu, a mi dole imamo dosta talijanskih izraza. sto se samih talijana tice....oni su jako lijen i (usudjujem se reci!) priglup narod... totalni antitalent za strane jezike, ma ne bi se ni potrudili nauciti... a zanimljiva je cinjenica da se talijanski smatra jednim od svjetskih jezika, a govori ga samo jedna drzava na svijetu! (vatikan i san marino ne racunam kao drzave)

_________________
So...are you coming or going?
Od cumming and then going...?
Or cumming...and staying?
[Brian 2 Justin, QAF - 1. sezona, 1. epizoda]
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Italijanski? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon