www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Jaguar
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~
::  
Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 12:34 am    Naslov poruke: Jaguar Na vrh strane Na dno strane

Procurio konceptni XF

Samo tjedan dana nakon što je Jaguar objavio "teaser" iz kojeg nismo mogli saznati ništa o novoj studiji, koja će premijerno biti predstavljena u Detroitu, spretne su se novinarske ruke dokopale...
Ovo su prve fotografije novog jaguarovog koncepta XF, koji će svoju premijeru imati za manje od dva tjedna na NAIAS-u. Ovaj automobil, odnosno ono što nakon njega slijedi, je biti ili ne biti za Jaguar, kojeg je konkurencija poput BMW-a i sličnih proizvođača po pitanju dizajna, tehnologije i što je najvažnije prodaje, ostavila par koraka iza.

U Jaguaru su se htjeli riješiti pomalo zastarjelog i već dosadnog izgleda S-typea i zamijeniti ga s nečim modernim i sportskim. Čini se da su uspjeli. Kao što se može vidjeti na ovim slikama dizajn je odvažniji, a linije agresivnije. Iako ove skenirane slike i nisu baš neke kvalitete, može se vidjeti kako četveravratni coupe look, koji čini mercedesov CLS tako zavodljivim, djeluje i na XF-u. Može se također vidjeti i kako prednji dio pomalo podsjeća na novi Ford Mondeo, dok stražnji kraj ima dodirnih točaka sa Aston Martin Vantageom V8 i nissanovim 350Z.

Inače nasljednik S-type bi se trebao zvati XF i pretpostavlja se kako će upravo ovaj koncept najaviti njegov izgled. Ukoliko se u Jaguaru odluče konačni proizvod ne mijenjati puno u odnosu na studiju, mogla bi to biti limuzina srednje veličine sa najviše stila na tržištu. Više ćemo znati u siječnju.(autonet.hr)



_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....


Poslednja prepravka: rizmal datum Pon Dec 25, 2006 10:03 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 12:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uf ala je vruce ovde.....Dzegi in action again....

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 1:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dixy_24 je napisao/la sledeće:
Uf ala je vruce ovde.....Dzegi in action again....
Laughing Laughing Laughing Laughing luda si,da Jaguar je opet u zaletu al ford oce da ga proda tako da videcemo sta ce od svih tih planova biti,....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
g_bmw_m3
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 442

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 1:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da tu nece biti nista oko te prodaje jer Jaguaru ide dobro! Rolling Eyes

No, ovaj automobilchic je super! Wink Posle onih Jaguara XKR, X-Type ovaj se meni bas svijda! Smile

_________________

Automobilski (BMW i Porsche) FANATIK!
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 5:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek mi se cinilo da Jaguar dosta toga ima da pruzi, mozda ponekad i vise nego ostali medjutim to je diskutabilno, ali mislim da je ovog puta sam sebe nadmasio sto ce se odraziti i na prodaju istog...

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 10:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

JAguar je uvek bio dobar,mozda je malo tazi pa nema performanse iste ili malo bolje od svvoje konkurencije,ali to je zbog tezine,....Al zato u njemu nema sta nema,spoj luxuza,sporta,elegancije,....Al jbg nije bas jeftin,....Al meni se svidja,...MAda me ovaj XF koncept podseca malo na Ford Iosis koncept,po oblikku karoserije i po nekim linijama,....


_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo jos koja slikica XF-a:





_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
g_bmw_m3
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 442

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nek' bude Rizmal brate, koliko hoce on tezak ali Wink to je Jaguar! Ja sam ga pre mnogo mrzeo kao automobil ali sam shvatio da je to jedan dobar gospodski automobil! Lux!

A sto se tice ovog automobila, imate li detaljne performanse koje se bar nagadjaju!? Rolling Eyes

_________________

Automobilski (BMW i Porsche) FANATIK!
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

g_bmw_m3 je napisao/la sledeće:
Nek' bude Rizmal brate, koliko hoce on tezak ali Wink to je Jaguar! Ja sam ga pre mnogo mrzeo kao automobil ali sam shvatio da je to jedan dobar gospodski automobil! Lux!

A sto se tice ovog automobila, imate li detaljne performanse koje se bar nagadjaju!? Rolling Eyes
4.2litre V8 motor max brzina se predvidja na 290km/h toliko za sada sam uspeo da iskopam,...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
g_bmw_m3
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 442

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa to nije tako lose! V8, 4.2L Cudo je nisu limitirali na 250km/h k'o sto se plase ovi iz Audija i BMW-a! Rolling Eyes

_________________

Automobilski (BMW i Porsche) FANATIK!
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jaguar XJR-15
Nepoznati superautomobil


Ovaj divlji bolid nastao je na osnovi monocoque šasije od kevlara i ugljičnih vlakana s modela XJR-9 koji je 1988. godine osvojio Le Mans.

XJR-15 je nesumnjivo jedan od najnepoznatijih najbržih automobila na svijetu. Zasjenio ga je puno poznatiji rođak XJ220, ovaj je Jaguar stvorio Tom Walkinshaw i tada njihov partner za utrke i tuning, TWR (Tom Walkinshaw Racing). Uz svoje trkaće naslijeđe, XJR-15 je stvoren kao tada najskuplji maloserijski automobil na svijetu, ali ipak je podlijegao teškom financijskom stanju koje je vladalo početkom 90-tih godina u automobilskoj industriji. U listopadu 1990. godine predstavljen je pod imenom R9R i opisan kao cestovno-legalna izvedba XJR-12, pobjednika Le Mansa. TWR je planirao izraditi samo 40 primjeraka od kojih bi svaki bio ekskluzivni i vrhunski trkaći bolid s cijenom od otprilike milijun i pol DEM. Nažalost, svaki je model na kraju stajao točno dva milijuna DEM - u to doba najviše za jedan sportski automobil. Unatoč tome, 'Jaguar Sport International Challenge' bio je fascinantan događaj. Jaguar je već tada intenzivno radio na modelu XJ220 u čijem razvoju je trebao sudjelovati i TWR, no planovi za ovaj automobil već su bili u tijeku prije nego li je TWR uopće saznao za 220. Ponovno su uzeli olovke u ruke nakon što je XJ220 finaliziran i kreirali prvi prototip iz kojeg je kasnije u ljeto '90. godine nastao model XJR-15. Početkom slijedeće godine, TWR je izradio 50 automobila s cijenom od oko 1.8 milijuna maraka. Svi su primjerci prodani. Iako nisu dobili odobrenje za cestovno korištenje, 16 sretnih (i hrabrih) vlasnika pokrenulo je specijalnu utrku, koja je obuhvaćala tri poznate Grand prix staze - onu u Monacu, Belgiji i Velikoj Britaniji. Utrke su bile izuzetno uzbudljive, ne samo zbog performansi Jaguara XJR-15, već i po nebrojenoj količini incidenata i mehaničkih problema koji su se događali... Kao cestovni automobil, XJR-15 je bio nešto neviđeno. Motor koji se ugrađivao bio je Jaguarov šesterolitreni V12 agregat sa 24 ventila i dva bregasta vratila. Najveća snaga je iznosila 450 KS, iako ima razloga sumnjati da je ta brojka bila puno viša. Šesterobrzinska mjenjačka kutija nije omogućavala sekvencijalno mijenjanje, već samo ručno, ovjes je bio trkači, a ni kočnice ni upravljač nisu imali servo uređaj. Ovaj divlji bolid nastao je na osnovi monocoque šasije od kevlara i ugljičnih vlakana s modela XJR-9 koji je 1988. godine osvojio Le Mans. Coupeovska karoserija bila je izrađena od plastičnih masa i ugljičnih vlakana. Jedina elektronska pomagala bili su brisači vjetrobrana i žmigavci... Unutrašnjost, odnosno kokpit, bio je potpuno gol, bez ikakve izolacije od zvuka i topline, a nije bilo ni ručne kočnice. Izgledao je puno kompaktnije od velikog XJ220, ali ostao je razočaranje u mnogim pogledima. Maksimalna brzina bila je deklarirana kao 'viša od 298 km/h', ali nitko nije rekao koliko viša. Da biste je otkrili, bila vam je potrebna lavlja hrabrost i poduga avionska pista. XJR-15 bio je neuglađen i neoprostiv na isti način na koji je XJ220 bio udoban i 'user-friendly'. Šteta što nije dugo opstao.

Motor V12, 24v, dva bregasta vratila
Obujam 6.0 litara
Najveća snaga (kW/KS) 331/450
Maksimalna brzina (km/h) +298
Ubrzanje 0 do 100 km/h (s) 3.5
(vidiauto.com)

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
g_bmw_m3
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 442

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 10:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy Ovo je auto! A sto se tice XJ220 Rolling Eyes i to je dobar auto posebno sto ima V6! Wink

_________________

Automobilski (BMW i Porsche) FANATIK!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~ -> Jaguar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon