www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kondom da ili ne?
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Arhiva - Ona i on ~
::  

Kondom da ili ne?
da
58%
 58%  [ 67 ]
ne
41%
 41%  [ 48 ]
Ukupno glasova : 115

Autor Poruka
sejtan-76
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Nov 2007
Poruke: 272

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 08, 2008 11:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa tu nema garancije, vec povjerenje u tog nekog...Mislila sam da nije potreban u slucaju ako smo u duzoj vezi, braku...


_________________


Ne gledaj u lijepotu koja ce te zanijeti,
vec gledaj u dusu koja ce te voljeti!
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 08, 2008 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je već nešto drugo Wink

Inače, kondom uglavnom povezuju sa zaštitom od neželjene trudnoće, a trebalo bi itekako povesti računa i o polnim bolestima Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
sejtan-76
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Nov 2007
Poruke: 272

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 09, 2008 12:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
To je već nešto drugo Wink

Inače, kondom uglavnom povezuju sa zaštitom od neželjene trudnoće, a trebalo bi itekako povesti računa i o polnim bolestima Wink



U potpunosti se slazem sa tobom...

_________________


Ne gledaj u lijepotu koja ce te zanijeti,
vec gledaj u dusu koja ce te voljeti!
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 09, 2008 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

14 loših razloga da ne upotrebite prezervativ

Ako u svakodnevnom životu pronalazite razna opravdanja da ne koristite prezervativ, evo kako ćete razbiti mitove uz pomoć stvarnosti.

1. Postoji "lek za dan posle"
Ne. Istina je da u slučaju da ste imali rizičan odnos treba da posetite stručnjaka koji će vas uputiti šta da radite kako biste smanjili mogućnost zaraze. Ali, treba da znate da ne postoji nikakva garancija, a sporedni efekti mogu da vas namuče. Takođe treba imati u vidu da ova terapija treba da počne što je moguće brže nakon "sumnjivog" odnosa.

2. Alergična sam na gumu
Ako spadate u osobe alergične na gumu (istina je da nije malo onih koji pokazuju alergijsku reakciju koja može da se kreće od kožnog osipa do gušenja), postoji altrenativa: prezervativi napravljeni od poliuretana. Ova materija je tanja i ni po čemu ne zaostaje u poređenju sa gumom, čak vam je prirodniji odnos, jednostavnija je za upotrebu i može slobodno da se kombinuje sa lubrikantima.

3. Prezervativ može da pukne
Pre nego što prezervativ stigne do vaših ruku, prolazi niz testova, kako proizvođača, tako i raznih kontrolnih aparata. Pune ga vodom, razvlače da bi mu ispitali elestičnost ili koliko je nepropustljiv... Stručnjaci objašnjavaju da su svi problemi sa kondomima vezani sa njihovom pogrešnom upotrebom. Ako se ne čuvaju pravilno ili im je istekao rok trajanja, ne može se očekivati da vas ne razočaraju. Zato, prezervative kupujte u apoteci, a ne na kiosku, gde su izloženi toploti.

4. Sidu je u današnje vreme moguće lečiti
Procedura koja se pominje u slučajevima obolelih od side (poznata kao "trostruka terapija"), samo povećava nadu u duže trajanje života, ne garantujući pri tom potpuno izlečenje. Ona ograničava umnožavanje virusa, može da smanji njihov broj i pomaže u jačanju imunološkog sistema. Međutim, radi se o terapiji koja je teška za organizam. Lekove treba uzimati svakodnevno, u određeno vreme, pridržavati se specijalnog režima ishrane, a neželjena dejstva su obično veoma ozbiljna (mučnina, dijareja, nadutost, umor, iscrpljenost, seksualni problemi i dr.). Treba da znate da ima i ograničenu moć delovanja, jer danas stručnjaci tvrde da 10 odsto obolelih više ne reaguje na terapiju.

5. Moj partner odbija da koristi prezervativ
Upotrebite ženski prezevativ. Antialergijski - napravljen od poliuretana, a ne od gume - jednako je ekonomičan i efikasan koliko i muški. Treba samo da pazite da ga pravilno upotrebite. Možda je potrebno malo više vežbe nego za muški, ali neće smetati ako pokušate.

6. Hoće ali ne može
Vaš partner doživljava neobjašnjivi pad svaki put kada samo čuje reč "prezervativ"? U ljubavi se sve uči, dovoljno je da postoje volja i želja. Da biste ga održali u "uspravnom položaju", pokušajte da vi stavite prezervativ, čak i ustima (to zahteva popriličnu veštinu, ali će vaš trud biti višestruko nagrađen).

7. Kaže da me voli, pa ako ja njega volim...
Prezervativi ne služe da bi stavili na probu nečiju ljubav, već da vas zaštite od side i drugih seksualno prenosivih bolesti. I tačka.

8. Verujem mu da će na vreme da "prekine odnos"
Da li ste čuli za devojke koje su doživele neželjenu trudnoću zbog jedne jedine kapi spreme? Ista količina dovoljna je da vas zarazi HIV virusom.

9. Već sam zaražena, kao i moj partner
Prezervativ vas štiti od seksualno prenosivih bolesti, koje mogu, ako se ujedine sa sidom, da pogoršaju situaciju. S druge strane, treba da znate da vaš partner može da bude nosilac drugog tipa virusa, pa ste tako u opasnosti da se dodatno zarazite i još više ugrozite vaše zdravlje.

10. Imam poverenja u njega, volim ga i dobro ga poznajem
Najgori od svih loših razloga. Pre svega, zato što je moguće da se zarazio, a da to ni sam ne zna. Izmedu januara 1998. i 2000. godine 56% heretoseksualaca koji su dobili sidu nisu to znali dok se bolest nije ispoljila. Čak 36% zaraženih trudnica nisu znale da su nosioci virusa do trenutka kada su se testirale zbog trudnoće. Jedino rešenje? Test. I ne zaboravite da kada vodite ljubav sa nekim, sa medicineske tačke gledišta, imate odnos sa svim njegovim prethodnim partnerima.

11. Upražnjavam oralni seks, ali ne gutam
Nemojte misliti da ste obezbeđeni, pošto ejakulacija može da se desi iznenada ili da započne (u maloj, ali dovoljnoj količini) i pre velikog praska. Verovatnoća da se bolest prenese povećava se ako imate ranice ili posekotine u ustima i grlu.

12. Nisam muškarac
To što su homoseksualci prvi obolevali od side ne znači da virus preferira muškarce. Baš naprotiv, tokom heteroseksualnog odnosa žene su u 3 do 8 puta većoj opasnosti, zato što je vagina mnogo podložnija povredama, čime se stvara površina mnogo osetljivija na zarazu. Takode, virus se nalazi u većoj koncrentaciji u spremi nego u vaginalnom sekretu. Treći razlog je što žene obično imaju problem da traže od partnera da koristi prezervativ ako to sam ne predloži.

13. Prezervativ mi ne treba za analni seks
Ovo je ogromna greška. Treba da znate da se sluzokoža creva izuzetno lako povređuje, što ima za posledicu veću podložnost virusima.

14. Zar je bitno da li ću umreti od toga ili nečeg drugog?
Izaberite da umrete od nečeg drugog, naravno. Barem neka to ne bude nešto što će vas zadesiti zbog neodgovornosti, vaše ili tuđe.

(preuzeto sa www.bgdcafe.com)

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dzo_nikola
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 25 Okt 2007
Poruke: 1

newzealand.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da je bolje bez,ali je sigurnije sa.Zasto upropastiti citavu mladost zbog 10 minuta seksa Wink

_________________
dobar sam
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 13, 2008 12:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikad nisam koristila kondom, imala sam samo jednog partnera, i on je samo imao mene Very Happy

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
cofi89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 08 Nov 2007
Poruke: 217
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 13, 2008 12:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ako oces sidu ili hepatitis C nije...ako neces OBAVEZNO!

_________________
Ma sve lepe devojcice ako imate ogledalo pogledajte se i videcete moje snove...
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 15, 2008 8:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne volim kondome....pijem tablete i ne mjenjam partnera Very Happy

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
BaBy**
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 359

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 12:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*kissy* je napisao/la sledeće:
ne volim kondome....pijem tablete i ne mjenjam partnera Very Happy


i ja..i gle me sada razbolila sam se Embarassed Crying or Very sad
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma sta ce mi,imam stalnu vezu

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
BaBy**
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 359

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 19, 2008 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja..i opet dobila infekciju Confused
a zdravi obodvoje bili... nikad vise bez kondoma Evil or Very Mad
 
Vucinic88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Jun 2007
Poruke: 169
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 20, 2008 11:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma kakav kondom,sto ce mi ta muka Mr. Green

_________________
***tezak je ovaj zivot***
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Arhiva - Ona i on ~ -> Kondom da ili ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  sledeća
Strana 10 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon