www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kada započinje život?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  

Život započinje:
Onog dana kada se beba rodi
20%
 20%  [ 6 ]
Negdje u zadnja 3 mjeseca trudnoće
6%
 6%  [ 2 ]
Između trećeg i šestog mjeseca trudnoće
3%
 3%  [ 1 ]
Između 40-og dana i trećeg mjeseca trudnoće
0%
 0%  [ 0 ]
Oko 40-og dana trudnoće
6%
 6%  [ 2 ]
Između dana kad spermij uđe u jaje i 40-og dana trudnoće
6%
 6%  [ 2 ]
Kad počne podjela stanica organizma
0%
 0%  [ 0 ]
Kad spermij uđe u jaje
13%
 13%  [ 4 ]
Prije nego spermij uđe u jaje (tj. otkako su spermij i jaje živi)
3%
 3%  [ 1 ]
Otkad Bog to kaže
13%
 13%  [ 4 ]
U prethodnom životu
3%
 3%  [ 1 ]
Aureliano, ostavi se ćorava posla
23%
 23%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 30

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 6:14 pm    Naslov poruke: Kada započinje život? Na vrh strane Na dno strane

Što mislite u kojem trenutku započinje život? Da li u trenutku kad spermij uđe u jaje? Ili kad su spermij koji će ući u jaje i jaje stvoreni (jer obje čelije su živei dok su rasparene). Ili život počinje poprilici 40 dana poslije ulaska spermatozoida u jaje? Ili u nekom drugom trenutku? Ili kad beba se rodi?

Došlo j do greške u tipkanju. Druga opcija u anketi treba reći Negdje u zadnja 3 mjeseca trudnoće a ne 32 mjeseca...
Moderatori molim ispravite.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aureliano, ostavi se ćorava posla 8)

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po meni zivot pocinje kad covek umre je ovaj zivot na zemlji je cisto mucenje,....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jos stari Grci su shvatili a danasnja nauka to i dokazala da zivot pocinje kada se jajna celija oplodi. Dakle ne treba tu previse filozofije kad postoje cinjenice Smile
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uf...pa vjerovatno započinje začetkom...ili ? Smile
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 4:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velja25 je napisao/la sledeće:
Jos stari Grci su shvatili a danasnja nauka to i dokazala da zivot pocinje kada se jajna celija oplodi. Dakle ne treba tu previse filozofije kad postoje cinjenice Smile


OK, kako to onda i dan danas postoje nedoumice, razlicita vjerovanja, razliciti odgovori (cek, cek, pogledaj i na rezultate ankete)?
Nekima je to po Bogu.
Nekima od onog trena kad se jajna celija oplodi.
Nekima od trenutka kad se dijete rodi.
Po jednom Papi cak je od 40-og dana trudnoce (recimo da je zato tako navedeno i u anketi).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 5:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crno i zlatno je napisao/la sledeće:
Aureliano, ostavi se ćorava posla 8)



slazem se!

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 11:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ipak mislim da je u zadnja 32 meseca trudnoce.

_________________
Life sucks. Then you die.
 
Ugard
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 73

Datum registracije: 09 Nov 2006
Poruke: 123
Mesto: Cincinnati

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam sigurno kad pocinje uzivanje u procesu pocetka zivota, a kad pocinje zivot??

Aureliano, ostavi se corava posla. Wink Wink
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 5:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Velja25 je napisao/la sledeće:
Jos stari Grci su shvatili a danasnja nauka to i dokazala da zivot pocinje kada se jajna celija oplodi. Dakle ne treba tu previse filozofije kad postoje cinjenice Smile


OK, kako to onda i dan danas postoje nedoumice, razlicita vjerovanja, razliciti odgovori (cek, cek, pogledaj i na rezultate ankete)?
Nekima je to po Bogu.
Nekima od onog trena kad se jajna celija oplodi.
Nekima od trenutka kad se dijete rodi.
Po jednom Papi cak je od 40-og dana trudnoce (recimo da je zato tako navedeno i u anketi).


Zato sto ljudi razmisljaju onako kako im odgovara. Na jednom drugom forumu se povela rasprava oko abortusa i ubijanja zivih bica. Ljudi koji su zastupali abortus govorili su da je dete zivo tek posle neka tri meseca trudnoce. Hocu da kazem da mi cesto necemo da uzmemo u obzir neke ocigledne cinjenice jer nam jednostavno tako ne odgovara ili iz prsotog neznanja.
 
nesanica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 89

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 1:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Život započinje kad se beba rodi i počne disati. Prije toga je samo još jedan deo žene.

_________________
Život je ljep, ako znaš da ga živiš!
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 3:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po vjerskim knjigama stoji da zivot djeteta pocinje oko 20 dana i da mu se tada propisuje od Boga kad ce se roditi..sta ce biti kad se rodi-musko ili zensko- kako ce se i gdje roditi..kakve ce katrakteristike imati ...kako ce zivjeti i do kada

buduci da ja jako vjerujem u Boga smatram da se sve desava Bozijom voljom pa tako vjerujem da je Bog taj koji odredjuje kad cemo se roditi i kada cemo umrijeti.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Kada započinje život? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon