www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko muzika utiče na ponašanje današnje omladine?
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 10:19 pm    Naslov poruke: Koliko muzika utiče na ponašanje današnje omladine? Na vrh strane Na dno strane

Prvo pitanje je: Da li utiče, a ako utiče na koji način, zbog čega, koliko utiče na ponašanje, oblačenje i sl.?


_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Današnja mladež...Uf.uf...dosta je povodljiva....Muzika utječe dosta na pojedinca, na njegov karakter, i osobine...Tako npr..metalac voli depresivne pjesme, i one "osjecajnije", jer se vjerovatno tako i osjeca..dok npr..partyaner..voli techno, house, i voli one živahne pjesme gdje se može isplesat..Svatko od nas ima drugačiji ukus...al ipak kakav on bio veže nas sve..jer muzika je muzika! Rolling Eyes
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 10:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To mi nijue bilo pitanje!

Što se tiče ovoga za metalce se uopšte ne slažem sa tobom. Odakle ti ta glupost Question Confused

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aj pomalo..smiri se.....Prva stvar- to je moje mišljenje, nisan rekla za općenito......ako ces ga prihvatiti...u redu, ako nes..tvoj problem....
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam savršeno smirena. Laughing
Pitah te odakle ti to. Nisam te ni napala ni ništa... Rolling Eyes Laughing

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pola razreda mi metalaca...punkera i slično...Smile Eto odkud mi....Nije sad da ja mrzin metal ili slično...al kazen da muzika utječe tako na te pojedince...Al opet svako voli sta oce pa nek to i sluša...
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

OK.
Metalci i punkeri su ti dva različita sveta.
U metalu ti je svaka 50. pesma balada, ali je to uglavnom oda Smrti, reinkaraciji i sl.
Punk ti, isto kao metal, svaka 50. pesma je balada jer je punk u stvari pravac koji je totalno suprotan hipicima. Govori o konstantnim neredima, potpunoj anarhiji i sl.
Upravo iz ovog razloga mi nije bilo jasno otkud ti to da metalci slušaju balade...

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U redu, riješili smo to Smile
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volio bi da si malo pobliže objasnila.Koja vrsta muzike?Ne može se govoriti o uticaju ozbiljne muzike,narodne muzike(sevdalinka,starogradska),pop ili folka na isti način.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 2:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

foryou10 je napisao/la sledeće:
Volio bi da si malo pobliže objasnila.Koja vrsta muzike?Ne može se govoriti o uticaju ozbiljne muzike,narodne muzike(sevdalinka,starogradska),pop ili folka na isti način.


Ne odnosi se samo na jednu vrstu muzike.
Odnosi se na sve vrste muzike koju danas mladi slušaju i kako ta muzika utiče na njih uopšteno (ponašanje, oblačenje, kulturu...).
Znači, nije bitno da li je to punk ili sevdalinke.

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 4:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako doba zivota treba drugaciju muziku. Teenageri - ono sto je za njih, mladji cesto nesto sto je avangardno ili buntovnicko dok za odredjene vrste muzike treba jednostavno zivotne zrelosti.
Vec sam na jednoj temi rekao kako sam odrastao uz HM, Punk, ska i sl... pa opet nisam postao "problem" - ja cak ni ne pusim, a daleko od toga da sam na teskim drogama i sl.
Covjek sazrijeva i tijekom zivota pocne razumijevati i muziku drugacije - ja danas se mogu topiti na vise vrsta jazza (kojeg nisam mogao smislit kad mi je bilo 16-18-20 ljeta...) a i ove u ovom topiku spomenute sevdalinke, kao i jos neke tradicionalne pjesme, jednostavno nisam nekad mogao cuti. Danas tek, s ovoliko odigranih zivotnih utakmica, shvacam dubinu i istinsku iskrenu vrijednost te muzike.

Svako je vrijeme imalo svoje buntovnike i svoj kich, pa cak i svoje boy-bendove (samo mi ne recite da Beatlesi nisu bili boy band ranih 60-ih). Danas je Forma nesto drugacija ali je produkt slican - ono sto je Elvis 50-ih bio s Heartbreak Hotel-om i slicnim, danas su Eminemi, 50-Cent i takvi - "buntovnici" svojeg vremena.
Iliti - sund je nekad bila Brena, danas su Ceca, Goca, Joca, Deca, Naca, Jaca i jos koja Faca...
Sve ce to proci, svijet ce prezivjet a danasnje klinke ce postat uzorne majke, i danasnji klnci ce postat uzorni ocevi, bas kao ja, he he he he he he he he he he Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EGO! je napisao/la sledeće:

Upravo iz ovog razloga mi nije bilo jasno otkud ti to da metalci slušaju balade...


ne znam slušaju li balade, ali te pjesme nisu normalne ni zdrave. Metalca možeš prepoznati na kilometre! Duga masna kosa, prištići, naočale, crna odjeća, crne raspadnute čizme i masu lanaca po sebi. A žene blijede kao snijeg, podebljanih crnih očiju, obojane crne kose, neuredne i nepočešljane, cijele u crnini. Nema ni kap ženstvenosti. Je li to lijepo? ne samo da ta muzika, koja po meni nije muzika nego čista deračina i divljaluk, utjeće na njihovo odijevanje nego i na ponašanje. Razmišljaju o bolesnim temama, ne vjeruju nikome, pojam im je smrt i nekakve zastrašujuće stvari...grozno.
Znam jednog dečka ovdje, tj. znala sam ga Sad koji se bacio s krova zgrade, a u oporuci je napisao da mu na sprovodu puste pjesmu Led Zeppelina Shocked imao je samo 17, jadno dijete. I nije to jedini slučaj samoubojstva maloljetnika zbog bolesnih pjesama.

Idemo dalje: cajke. Pritom ne mislim na one lijepe narodne pjesme koje su se slušale prije 20 godina-Lepa Brena, Halid, Hanka Paldum i sl. da sam ne duljim. Tada su se mladi zabavljali lijepo, bez hektolitara alkohola i pištolja, igrala su se kola i svi su bili sretni i raspoloženi. A sada ](*,)
cure u minici i štiklama od 20 cm, u topiću koji se jedva vidi, mrtve pijane, s tonom šminke, natapirane kose (pritom sve isto izgledaju) skaču uz neke ukradene i loše obrađene verzije orijenta Rolling Eyes a uz to se nađe neki seljak koji ispali metak ili izvadi nož da upotpuni doživljaj....

Rap, hip hop, r'n'b: Psovke u prvom planu, što ne čudi jer rap i jest nastao na ulici. Bože sačuvaj

Rolling Eyes Very Happy

da skratim, sve se može normalno slušati dok se ne počne ponašati u skladu s muzikom. Valjda tu nastaje problem....kad čuješ cajku vuče te da nešto slomiješ. Očito drugačije ne može Rolling Eyes

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Koliko muzika utiče na ponašanje današnje omladine? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon