www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko muzika utiče na ponašanje današnje omladine?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
nikita123n
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 18 Nov 2006
Poruke: 100
Mesto: Tako blizu...a tako daleko!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 27, 2007 6:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

muzika definitivno ima uticaja na omladinu...od oblacenja pa na dalje...
navescu samo jedan primer...da bi bio u modi...neki klinac koji slusa rap i hip-hop...pokusava da se oblaci kao crnac...da prica kao crnac...i to mi je totalno fuj....a da ne govorim kako mi je fuj......sto i kod nas ovde pocinje da biva tako.......budi ono sto jesi...a ne ono sto nisi i sto nikad neces biti...


 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 27, 2007 11:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Muzika je za mene tu da pokrene ili zaustavi neke stvari.
Ali koliko muziku ne treba glasno slusati uverio sam se u subotu gde mi je posle izlaska zujalo u usima nekih 50+ sati. Bio sam i na Institutu ORL (deo Klinickog Centra Srbije) i kao zujanje bi trebalo da stane samo od sebe... Ni do danas nije prestalo potpuno....

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Mala_crvena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 347

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 29, 2007 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa mozda utjece...Sta ja znam...na mene to ne utjece jer ja dosta toga slusam...Ali na neke moje prijatelje utjece..Ne znam...Ustvari to mi nekako nije jasno da glazba utjece na covjeka...Pa mozda je samo promjenio stil oblacenja...Ili ne????Sad sam se pogubila... Laughing

_________________
Prodi samnom kroz CRVENO
bit ce moje sto je njeno
vezi oci i ne koci
prodi samnom kroz CRVENO...
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 29, 2007 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mnogi bi rekli da metal muzika ispira mozak i da su svi ljudi koji slusaju metal suicidalni tipovi(ne znam da li ovaj izraz postoji).Ja sam metalac pa mi mozak nije ispran...zasto bih se ja ponasao kao sto neko kaze u pesmi i zasto bih ja postao nasilan/pasivan/sklon suicidu?
ali cinjenica jeste da "grand" ispira mozak...dokaz: pesma vodka i dzin.govori kako je to in i kako to treba da se pije(ova recenice stoji iza texta).
pesma gacice govori kako treba da budes laka ...
pesma devojka od cokolade da trebas biti egoisticna...i egocentricna...
pesma expresno kako trebas ici sa jednim tipom po veceri u krevet...

i tako dalje i tako dalje. ali to je ispiranje mozga i jedino pozadinskim recenicama se moze dopreti do mase...

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
*zečica*
-fatalna zavodnica-
-fatalna zavodnica-



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 11485
Mesto: tamo gdje ljubav počinje

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 04, 2007 5:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve ovisi od osobe do osobe..mislim da na ponasanje vise utječu droga i alkohol koju neki konzumiraju nego sama glazba

_________________
*lutka s naslovne strane*
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 09, 2007 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mladost trazi uvek idole;
pevaci i pevacice su uvek najdostupnije svima.
pa se mnogi indentifikuju sa tim osobama koje slusaju danonocno...
i traze sebe u recima pesama, u ponasanjima idola im.
a idola ima raznih,jel'te Very Happy
ne bih o kvalitetu....

_________________
www.ONE.org
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 12, 2007 4:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

utice i to mnogo

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 10, 2007 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gaglica je napisao/la sledeće:
Ne znam, ali meni je prosto smijesno kad vidim metalce (pogotovo cure) od po 15 16 godina obucene tako da ostavljaju utisak potpuno zatvorenih, depresivnih osoba. Vjerovatno muziku koju slusaju shvataju preozbiljno. Mislim, slusam i ja metal, ali sam se uvijek trudila da izgradim neki svoj stil oblacenja.. Nemam ja nista protiv tog tripa cak mi je i simpaticno ponekad, ali mislim da treba malo i zivjeti...

A jos su metalci zlatni prema onim curama a la grand.. samo sto gole ne setaju kroz grad Smile



Suti bona da te ne cuje ko i umre od smijeha! Razz Razz
Znas ti da tamo nekom ne bi palo na pamet da se tako oblaci da nije imao takav slucaj u porodici Exclamation

Ne znam sto mi je gore,vidjeti zapustene,masne kose,blijede,prljave metalce(neka se ne uvrijede oni koji se smatraju metalcima a ne prepoznaju se u gore navedenom opisu:)),ili polugole klinkice ljeti koje setaju gradom,obucene tako uzasno i jeftino,sljaste na kilometar,sa tonom bezukusne sminke i mislju da su izmislile svijet...a znamo koji ruzicasti slon je kriv za to cudo Rolling Eyes

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
sara_x
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 115

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 11, 2007 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidim da bi mnogi od vas zaključili po izgledu ljudi koju muziku slušaju. Poznajem mnogo ljudi, koji se ovde karakterišu kao metalci, a slušaju domaći rok, ili čak i narodnjake. Mislim da muzika ne utiče na higijenu ljudi. Možda u nekim drugim stvarima, ali u higijeni nikako. Na klince svakako utiče muzika, neko je već pomenuo, pokušavaju da kopiraju svoje idole. Mislim da kod zrelih osoba to nije slučaj.

_________________
Moć nad ljudima, krije se u poznavanju njihovih malih tajni
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 12, 2007 9:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nazalost utice,i to vise u negativnom smislu.
mnoge devojke koje poznajem i koje slusaju turbo folk su skoro pa rveku.
mnogi metalci us dza bu tamo vamo ja sam faca jer slusam metal(ok i jesi faca)
mnogi hipici koje poznajem su isuvise flegamticni Smile

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 03, 2007 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo utice....npr. metalce tera da se drogiraju i ne normalno ponasaju, "Hip hopere" (da ih tako nazovem) tera da psuju i da se nedolicno ponasaju, turbo folkerasi....oni nisu nesto citavi cim slusaju tu muziku....jedino ostaju normalni oni sto slusaju techno, house i psycdodelic trance muziku Cool

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 04, 2007 10:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojan_kralj je napisao/la sledeće:
.jedino ostaju normalni oni sto slusaju techno, house i psycdodelic trance muziku Cool


i oni se dorogiraju, gutaju tablete na partijima i oni su normalni.... Rolling Eyes
Ma svi naravno....

Ima muzika utjecaj na omladinu. Od stila oblačenja, do ponašanja. Reperi objese hlaće do koljena, jer gospodin Eminem ili Dre i ko ja znam ko još, to radi, on mi je kul, pa ču i ja.
Metalci, usko crno, sa nekim kosturima i slikama krvi na majci: nosi Slayer, Iron Meiden pa ču i ja.

Mene lično najviše od sve muzike nervira turbo folk. Šta djeca vide na Pinku (bombe na PINK), pola gole "pjevaljke" pa če i ona da to obuće, a da ne govorim o psihi. Toliko primitivizma, gluparjenja, prikrivenog seksa, i šta pametno da djeca vide ili nauće. Po meni ništa!

Izpostavio sam 3 vrste muzike, svaka ima svoj uticaj, neke loš neke dobar, tako je kod svakakvih stvari. Sve ima 2 strane medalje, ipak, taj turbo folk, po meni, ništa loše nije ni donjeo niti donosi, sem primitivizma...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Koliko muzika utiče na ponašanje današnje omladine? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon