www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko muzika utiče na ponašanje današnje omladine?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 04, 2007 11:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Muzika upotpunjuje licnos, odnosno u malo izmenjenom konteksu muzika daje obelezje i licnost osobi koja to vec sama nije izgradila. Uzima tudji identitet i pocninje da glumata,zavaravajuci i sebi i druge (sva sreca pa ti "drugi"imaju oci pa je "provale" vrlo brzo). U mom slucaju volim da mislim da me iskljucivo upotpunjuje.Nisam pristalica tog "sablon"ponasanja,i cini mi se da sam do sad to uspela da prerastem.

 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 04, 2007 1:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Skrivene poruke u popularnim pesmama / text unazad

Cyndi Lauper
U njenoj pesmi "She Bob" se unatrag moze cuti "Ti si bespomoćan protiv zlih, protiv sviranja unatrag...hahaha". (prevedeno)
Police
U pesmi "Every Little Thing She does is Magic" se moze unatrag cuti poruka "Zli imaju moć"
Queen
Jedna od najpoznatijih poruka se moze cuti u pesmi "Another one
bites the dust". Ako se preslusa deo "...another one bites the
dust....", unatrag "...start to smoke marijuana..."
Pink Floyd
Ako se sa albuma The Wall pusti pesma Empth Spaces unatrag, moze
se cuti poruka "...(congratulations)..you have discovered the secret
message..please send your answer to all (pink, care of the funny
farm)...".
verovatno se koristi deduktivna metoda slusanja muzike...
 
milann89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 19 Mar 2007
Poruke: 106
Mesto: Zajechar over the Rainbow!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 08, 2007 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam sta da kazem... Na mene ne utiche muzika, ali mislim da ima onih koji se previshe uzive u nju i izgube se u njenim rechima... Kao sto postoje oni koji se ugledaju na imaginarne likove, tako ima i onih koji se ugledaju na stanje svesti iz pesme... A omladina... Neki se samo frajerishu, a krive muziku... Pogledajte "Vrisak"
 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 3:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bravo za temu! Ja licno zadnje vreme pokusavam da definisem uticaj muzike u mom zivotu! Smile sad kad razmislim,do 12 sam slusao pop i tadanje turbo-folkere,pa do 15 sam slusao pop i rock i razne druge domace hitove,od 18 sam batalio potpuno domacu muziku i slusao iskljucivo house pa dance pa techno, Smile i prelazio na sve jace. U 19 sam stao na acid-u i sada slusam hard rock i domaci pop!
mislim da muzika definitivno utice na nacin zivota kod tinejzdera,na njegovo ponasanje i razmisljanje,ali da sa godinama bledi njihov uticaj!
verovatno cu u 30 da predjem na betovena Laughing

_________________
здраво кензо !!!
 
Ce___
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 32
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvi odgovor je da utice i to mnogo. Ne samo na pojedinca, vec na celokupnu masu i nacin zivota, jednog geografskog podrucja, mentaliteta ljudi koji je razlicit i oblasti u oblast. Utice na njegovu licnost, razmisljanje i moguce nekad i na neke odluke.
Nikad nisam cuo da su u Americi ikad slusali nase narodnjake i folkere, ali je njihova muzika dosta propagirana ovde.
Vrsta muzike je individualni izbor i stav pojedinca, a nacin oblacenja ne mora da ima uticaja zbog muzke , mada opet ima nekih dodirnih tacaka. Oblacis se onako kako se osecas opet, ali i ono sto ti se svidja i lezi, kao i kod muzike. Opet pri izboru odece, mozes pustiti neku muziku radi lakseg i brzeg izbora, koja ti moze pomoci u odluci sta obuci.
Utice i na ponasanje a zavisi od osecanja koje ta muzika inspirise, i kakve osecaje budi u tebi.
Bude u tebi razna osecanja: Strast, neznost, depresiju, agresiju, ljubav, osecaj lagodnosti, nervozu ........
Odlazimo u one klubove koji uglavnom pustaju vrstu muzike koja ti odgovara, ali ne znaci da ne zelis da cujes uvek nesto novo. Sto kaze nuklearni danas jedno, sutra mozda nesto drugo, a pri tim tempom milslim da ces do betovena stici i pre 25. Mr. Green

_________________
I know that I hung on the tree lashed by
winds Nine full nights,
And gave to Odin,Myself to Myself,
On that tree the depths of whose roots No one knows.
No bread sustained me Nor goblet. I looked down. I gathered the runes, Screaming I gathered Them;
And from there I fell Again.
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 09, 2009 1:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam kako da krenem....

Ceo zivot slusam skoro jedan pravac muzike koji otvara vrata na sva moguca pitanja....

Ne mogu da razumem ljude koji slusaju ono sto im pruza komercijalna medija i nemaju svoj izbor Rolling Eyes zar su toliko glupi da nemaju nesto svoje Exclamation

Muzika - ZIVOT

Muzika budi emocije razne emocije... to je kao neki vid konverzacije mene ka nekom neopisivo idealnom izmisljenom i u isto vreme realnom mestu.

Moj put "liniju zivota" vodi taj zanr muzike.

Muzika je non-stop sa mnom dok sam budan ili u svoim mislima...

Zaspim pomocu muzike...

Desavalo mi se nekoliko puta da sanjam kako pisem muziku i cim ustanem probam da ozivim kompoziciju....

Nisam sposoban da opisem svim recima koliko muzika znaci za mene.... sve vise navedeno je nista sa mojim osecajima...

Slusas muziku - Zasmejava te

Slusas muziku - Setis se starih vremena

Slusas muziku - Razmisljas o buducnosti

Slusas muziku - Places

Slusas muziku - I lebdis u svom Wonderland-u

....................................................................................................................................................

Procitajte ove reci i mnogo ce biti jasnije>>>>>>>>>>>>

Music is freedom that relentlessly exists
Freedom of speech
Freedom of thought
Freedom of creativity
Freedom of imagination

Music is ever soothingly healing
A bombardment of on-going expression of feelings
Music is a tool of unity
Always bringing people together as family
Hence be described as a mentor of spirituality

Music is magic
Performing its tricks
With sweet instrumental tones and lyrics

Music is emotionally captivating
Music is positively distracting
Music is a form of beautiful art
Passed on as a message on a public stage

Music is as powerful as water
Flowing in and out of generations
Trapped ever so often only by its own enormous power

Music is an angel
Singing out from the skies as she flies
Music is love
Music is the food of all moods
Music is perfect and it is good for you






Muzika nije stil zivota (za modu). Muzika nije izmislila kozne farmerke, jakne... Nije napravila minice, sexy ves i rekla gde i uz koji pravac da se nose...
Mi ljudi smo ti koji muzikom obelezavamo taj fazon...

Najgluplje je raspravljati koji je pravac bolji... Svugde ima govana... Slusaoc ce pronaci za sebe odgovarajuce njemu... i ako je to odradjeno ne kvalitetno
neki ce to voleti... kolko vidim 80% srbina ne razlikuju(nemaju osecaj) sta je dobro i lose...

Sad se sve vrti oko novca... Toliko je postao odgovarajuci momenat u muzici da i ranije odlicni producenti idu u tom najgorem pravcu...
Toliko se glupih pesama pojavljuje da oni unistavaju ostatak onog najboljeg... kao mrava pregaze...
Svako misli da moze biti Dj... da je to nesto najlakse sto moze biti... Svako bi da bude Mozart i misli da jeste... zalosno


Za sebe uvek mogu da nadjem odjovarajucu pesmu, nije mi zao da platim i skinem... ali me ubija kad ukljucim tv ili obican radio i ne mogu da cujem nista dobro...

_________________

 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 10, 2009 5:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh,nekad nisam mogao da živim bez muzike...
Bila mi je sve,a bila je takoreći i kvalitetna i imal je smisao...

Citat:ali me ubija kad ukljucim tv ili obican radio i ne mogu da cujem nista dobro...

To se meni dešava već duže vreme,pa jednostavno sam odustao i od tv a radio
neslušam već godinama...

Da li utiče,pa čuj mladi su se oduvjek furali na muziku i prema pravcu muzike
vodili svoj život,to nekada i nije bilo loše...
Dok danas,to je katastrofa,što može da očekuje neko od onoga ko se fura na
ovu današnju grand muziku ili kako već da je nazovem...
Roditelji takođe prave grešku kada puštaju djeci ta razna s?anja od muzike...


A što se tiče razlikovanja kvaliteta i smeća to je do osobe,
kod nas je problem zato što mislimo da je kod drugoga uvijek nešto bolje,
pa s tim samim i ljudi koji nemaju izgrađenu ličnost često ni ne znaju što slušaju niti
što je najgore od svega ne vide kakvu glupost slušaju i još to nazivaju dobrim...
A dok su za to čuli od nekoga drugog,koji je takođe kulturno hendikepiran.

Čovjek da bi mogao da odluči što je dobro mora da uzme više uzoraka i da proba.
Ali to kod nas ne ide tako jer sami roditelji su veliki krivci,
jer sa riječima to sluša samo ološ i šta ti ja znam,
"nameću"djeteu morbidnu današnju muziku.
O kojoj ni sami textopisci i kompozitori nemaju pojma što su napisali...
Ali se dobro prodaje,i dobar način za zaradu,a što ćeš nekoga kulturno uništiti
tj mozak mu spaliti sa smećem to nije njihov problem...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
*Sugar Lady*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 17 Nov 2009
Poruke: 25
Mesto: Rijeka

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 28, 2009 2:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uhh al sam se načitala... Very Happy Pa na mene muzika ne utiče...mogu se svakoj muzici prilagodit, bilo to strano, domaće, folk, hip-hop, reagge..ma neznam ni ja više šta. Sve mogu poslušat sem metala, ta dernjava mi nikako ne odgovara. A sad dal muzika utječe na ostale? Pa mislim da DA! Metalci su dobar primjer za to. Makar ovi metalci koje ja znam. Smrt osoba koje slušaju narodnjake, uvijek samo u crnini (nedaj Bože da na sebe stave neku svjetliju boju) drukčiji način razmišljanja (u većini slučajeva pametniji i realniji način) al nitko ih ne shvaća zaozbiljno...

_________________
Dobro je kad u životu za nešto se boriš, rukama stvoriš!
Dobro je kad u životu nekoga voliš i netko te voli!
Dobro je kad u životu nekoga slutiš i netko te sluti, ali je
najbolje kad u životu imaš nekog s kim možeš lako da šutiš! Very Happy
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 12, 2010 11:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Muzika mnogo utice na ljude i na njihove trenutne emocije ili osjecanja, to je oduvijek tako, ma koje vrijeme da je bilo ili ce biti, uvijek je nesto novo,a nesto staro. Ja mogu reci da mi se neuopste ne svidja ova danasnja muzika, da lose utice na ponasanje omladine, ako cemo ih ovdje vec tako zvati, mada mi je sad ta rijec pomalo smijesna nakon svega, ali to sigurno i ne znaci da ce ti isti mladi ljudi postati losi uz takvu vrstu muzike. Jaka i normalna licnost ce iz muzike koju slusa uzimati uvijek i samo ono dobro i pozitivno, isto tako kao sto ce lose i labilne uz tu istu muziku hvatati samo negativne, agresivne taktove i rijeci i u skladu sa tim praviti ludosti. I moje i necije drugo proslo ili buduce vrijeme imalo je i imace muziku koju ce slusati i sa njom odrastati i zivjeti. Ali ce uvijek znati kontrolisati sebe kroz zivot kao i kroz muziku. Ne, samo labilni i losi ljudi mogu pokvariti i ono dobro u muzici i okriviti je za sve. A muzika je jedna od boljih stvari koju covjek moze u sebi nositi i cuvati.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
WhiteWitch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 05 Sep 2010
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2010 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljiva tema. Smile
Bas sam danas pricala sa profesorom ( najboljim ) o ovome.
Covek jednostavno ne voli muziku. Sto meni apsolutno ne ide u glavu. O.o
Dalje, misli da je zbog danasnje muzike omladina vrlo agresivna i nenormalna. Sto je, jel, samo njegovo misljenje. Mozda se boji iste. Mozda se boji da ne podivlja. Very Happy Salu na stranu.

Moje. Muzika moze da utice na stil oblacenja, moze recimo da utice na okupljanje drustva oko vas koji su u istom fazonu.
Na promenu karaktera, hmm, mozda.
Sve zavisi od osobe do osobe.

Na mene deluje opustajuce, i jednostavno ne mogu da zamislim dan bez muzike. To sto ce neko da slusa metal i + da tokom svirki upadne u sutku i ganja se sa ostalima, ne treba da se smatra debilom i divljakom. Sutke su poseban pojam, svrha im je kul, da ne duzim, licno mislim da ne menja, ili ne menja u velikom meri i ne pravi ljude divljacima.

Svrha muzike je divna. Mozda bi cak ljudi i poludeli da je nema.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2010 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

WhiteWitch je napisao/la sledeće:
Na mene deluje opustajuce, i jednostavno ne mogu da zamislim dan bez muzike. To sto ce neko da slusa metal i + da tokom svirki upadne u sutku i ganja se sa ostalima, ne treba da se smatra debilom i divljakom.

al' neko ko ce to uraditi na, npr. fudbalskoj utakmici treba?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
WhiteWitch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 05 Sep 2010
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 07, 2010 8:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E, vidis. Ne shvatas foru. Sutke i tuce na fudbalskim utakmicama su susta suprotnost.
Da pojasnim. Ljudi u sutkama izbacuju visak energije, zezaju se, uzivaju i to je to. Cak, i ako neko padne dole tokom sutke, ona stane, neko drugi pruza ruku, dize ovog sto je pao i sutka moze da se nastavi. To je sasvim ok, nema za cilj da nekog povredi ili bilo sta slicno.

Dok su tuce na utamicama totalno debilna i nepotrebna stvar. I, ne vidim svrhu istih. Naravno da su ljudi divljaci ako se tuku, bez obzira gde, i pogotovo ako su te tuce bez razloga. Kidati stolice na stadionima, gadjati prisutne ljude njima, pitanje za tebe, zar to coveka ne cini debilom i divljakom?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Koliko muzika utiče na ponašanje današnje omladine? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon