www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

"Stalo mi je do obojice/obe!"
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
DimitrijeR
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Feb 2008
Poruke: 76

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 28, 2008 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam puno ni vremena ni strpljenja da čitam sve postove na ovoj temi. Više mi ova tema dođe kao nekakvo mesto za prepirku a ne razmenu mišljenja. I izvestan broj postova bi mogao da se premesti u neku drugu temu, pošto nema dodirnih tačaka sa ovom.
Interesantna prepirka, ali nekom drugom prilikom.

U vezi teme Arrow

Vidim da autor teme u par navrata pominje osećaje vezana za obojicu.
Citat:
Prvenstveno sam mislila na ideju čiste, iskrene ljubavi koja je u stanju da egzistira odelito od čiste, iskrene ljubavi Wink Nešto što je sveto i neprocenjivo, čuvstveno i dragoceno, toliko da tek kada se oseti, može se shvatiti realnost i bogatstvo istog Wink Iskrena i topla osećanja jesu bogatstvo svakog od nas, osećanja koja ne truju i ne bole svakako treba gajiti Wink

U jednom od postova tvrdi da je to moguće.
Pretpostavljam da se radi o dve paralelne veze.

Mogu da pojmim da jednu osobu ispunjavaju dve. Manjka nešto u jednoj vezi i nadopunjuje se drugom. Ali gajiti identična osećanja prema obojici, to već ne mogu da razumem. I to najčistija.
Pretpostavljam da je autor mislio na jednu prolaznu zivotnu fazu a ne na lično ubeđenje. Broj godina autora ne ide u prilog sa ovim, veoma nezrelo.
Ako nije, voleo bih da čujem bar deo iskustva. Zapravo kako to "dobro" funkcioniše.

Mislim da se u ovom slučaju ne radi o slobodnoj ljubavi, nego u nedefinisanosti i neodređenosti. Nezrelosti.


 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 28, 2008 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A autor je takođe pomenuo i sledeće

Citat:
Samo ću reći da...postoje razne vrste ljubavi Very Happy Sestrinska ljubav ne dira u ljubav prema roditeljima, niti ljubav prema drugarici zadire u ljubav prema bratu npr., tako i ljubav prema 1 momku može da egzistira jednako kvalitetno zajedno sa ljubavi prema drugom Wink


Osećanja svakako nisu identična do tančina, ako se ona uopšte daju definisati (što je, smatram, kontradiktorno).

Tako da se slažem sa

Citat:
Mogu da pojmim da jednu osobu ispunjavaju dve. Manjka nešto u jednoj vezi i nadopunjuje se drugom.


Biće da je to to. Na kraju - klackalica. Što zato što osećanja prema jednoj osobi dobijaju na značaju, a prema 2. padaju, što zato što treba izvagati. Ako se obe sedišta već do tad ne izmaknu.

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
DimitrijeR
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Feb 2008
Poruke: 76

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 29, 2008 7:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znači, nismo se dobro razumeli.

Ovo mi je zapalo za oko Arrow
Citat:
tako i ljubav prema 1 momku može da egzistira jednako kvalitetno zajedno sa ljubavi prema drugom Wink

pa sam zato i napisao da ako je zaista tako, voleo bih da pročitam nešto od tog iskustva pošto apsolutno ne verujem da je to zaista moguće.

Slažem se sa tobom da se osećanja ne daju definisati, što ona tvoja izjava (citirana sa moje strane) upravo čini.
Izgleda da je došlo do promene mišljenja i stavova sa tvoje strane, ionako je tema davno otvorena Wink
Kao što kažeš, klackalica, nema tu identičnih osećanja i 2 kvalitetne veze. Samo ti živiš u iluziji. I uglavnom se desi da se oba sedišta izmaknu.
Verovatno se i tebi to desilo?

Interesantna mi je tema, pa rekoh da prodiskutujemo Wink
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 29, 2008 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
apsolutno ne verujem da je to zaista moguće


Moguće jeste, pitanje je samo koliko je održivo Smile

Citat:
Slažem se sa tobom da se osećanja ne daju definisati, što ona tvoja izjava (citirana sa moje strane) upravo čini.


Nazovimo to pokušajem da stavim na 'papir' svoje razmišljanje na ovu temu Razz

Citat:
nema tu identičnih osećanja i 2 kvalitetne veze


Ne, nema identičnih osećanja, svaka veza ima svoju lepotu, a 2 kvalitetne veze, paralelno, jesu kvalitetne sve dok te ispunjavaju. Svakako najbolje bi bilo da može da postoji 1 osoba koja će to da učini...

Citat:
I uglavnom se desi da se oba sedišta izmaknu.


Hm...možda se nisam dobro izrazila...moguće je i to, da, ali je isto tako moguće da, sticajem okolnosti, obe stolice sam slomiš.

Uglavnom, kao i za mnoge 2. stvari u životu, pa i za ovu, važi da - ne znaš dok ne osetiš
Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 05, 2008 11:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stalo mi je do mnogih, al baš jako stalo, al če moje srce pripadati samo jednoj. da li jednoj od tih ili nekoj sasvim drugoj, nije važno. uvjek če mi postojati djevojke do kojih ču imati neke posebne osječaje, al ponavaljam, samo jednoj če moje srce pripadati

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 09, 2008 2:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne mogu ja tako...ako nekog volim onda ga volim celim bicem i ne ostavljam prostora za druge...govorim o romanticnoj ljubavi...naravno da u isto vreme mogu voleti i decka i brata, ali ako sam zaljubljena u nekoga ne vidim ni najmanju mogucnost da se zaljubim u nekog drugog...moze mi se svideti druga osoba, moze me zainteresovati, privuci, pa cak i oboriti s nogu, ali mi se istinski ne moze uvuci u srce...ja tako funkcionisem i sumnjam da cu se ikad promeniti...

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 28, 2011 5:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu li se istovremeno voleti dve osobe?


Moguće je voleti više osoba istovremeno, ali ljudi se ipak osećaju najbolje u monogamnim odnosima. Strast obično zamagli vid, pa nam se čini da više volimo onu osobu sa kojom imamo strastveniju vezu.

Pojavljivanje "trećeg", u svakom slučaju, može biti jasan znak da u vezi ili braku ima ozbiljnih problema ili je odnos između partnera postao monoton. Ukoliko je prekid najbolje rešenje za oboje, onda to treba i učiniti
Vremenom, posebno u dužim vezama, dešava se da se odnos između partnera promeni. Ne prestanu da se vole, ali nestane onaj početni zanos, stalna želja za ispoljavanjem nežnosti i ko zna šta još.... Najčešće u periodu kada i jednom i drugom partneru postane jasno da se njihov odnos promenio, često i nesvesno počnu da obraćaju pažnju na druge partnere.
U njihov život tada obično ulazi neko nov, neko ko uspeva da probudi emocije koje su zaboravili. Osećaju snažnu fizičku privlačnost, žele stalno da budu u njegovoj blizini od koje im klecaju kolena i znoje se dlanovi... Taj drugi im se može činiti još privlačnijim, zbog osećaja da čine nešto zabranjeno, a vremenom postaje njihova opsesija o kojoj stalno razmišljaju.
Emocije prema njihovom partneru mogu početi da slabe, ili će oni početi da misle da one slabe. Nova ljubav može im se činiti kao prava, fatalna, dramatična, strastvena ljubav koju čekaju ceo život.

Da li je baš tako? Jer, kada malo proanaliziraju svoje emocije prema partneru sigurno neće moći da kažu da ga više ne vole.. Ali zar je onda moguće da vole oba partnera istovremeno? O tome za “Život plus” govori diplomirani psiholog Ljiljana Milićević.
- Moguće je, ali je vrsta ljubavi drugačija, a često je takva situacija veoma konfuzna za osobu koja je proživljava. Iako postoji toliko toga što ona voli kod svog partnera, nova simpatija nudi joj nešto potpuno novo. Ipak, osećaj zaljubljenosti i fizičke sreće, već pri pomisli na tu novu osobu, ne može se nazvati ljubavlju... Moguće je voleti više ljudi istovremeno, ali ljudi se ipak osećaju najbolje u monogamnim odnosima.

Naša kultura je monogamna, pa da li zato postoji i moralni imperativ da treba biti samo sa jednim partnerom?
- A može li majka istovremeno da voli dvoje ili više dece? Svaki roditelj koji ima više dece reći će vam da je to moguće. A na primeru ljudskih zajednica u kojima postoji poligamija možemo utvrditi da je tako i u partnerskoj ljubavi.

Kako neko može da zna koja je, od dve osobe koje voli, ona “prava”?
- Ne postoji prava osoba u klasičnom smislu reči, kao ni idealan partner. Ako se, na primer, radi o mladoj devojci koja izlazi sa dvojicom, morala bi brzo da se odluči za jednog, jer u suprotnom, radi se o kalkulaciji, a ne o ljubavi. Mlađi muškarci su takođe skloni da imaju paralelne veze, ali to nisu klasične ljubavi, već zato što ne žele da budu sami. Sasvim je druga situacija ako se radi o ženi, tj. muškarcu koji su u braku, pa se zaljube u drugu osobu... Takva situacija pomalo podseća na reči stihova iz pesme Zvonka Bogdana: “A onda našoj sreći dođe neko sasvim treći...”

A kada “neko treći” ozbiljno ugrozi opstanak nečije duge veze, kako odlučiti s kim ćemo da budemo?
- Ne postoji pravilo po kome se takva priča rešava, jer je svaka veza priča za sebe. Obično se misli da se tzv. drugi partner nalazi, kada nešto ne štima u braku, odnosno vezi, a često mnogi ne mogu da podnesu monotoniju i rutinu svakodnevice ili im se jednostavno dogodi ljubav i uđu u vezu. To ne znači da su potpuno prestali da vole svog partnera.

Može li razgovor sa psihologom da pomogne, ako ne mogu da se izbore sa tim problemom?
- Razgovor sa stručnim licem može da im olakša donošenje odluke, ali većina u stvari dobro zna šta će uraditi. Već na samom početku veze, ukoliko brak nije potpuno beznadežan slučaj i pored ljubavi negde postoji saznanje da se on neće lako raskinuti, a deca su samo izgovor. To je, zapravo, slučaj kada se dve osobe vole na različite načine.

A da li je normalno da se vole dve potpuno različite osobe koje nemaju baš nikakvih dodirnih tačaka?
- Za tu osobu u neku ruku jeste, jer ona na taj način rešava problem koji ima u svom sistemu vrednosti, i dva različita partnera se na neki način dopunjavaju. To samo govori da osoba koja ulazi u takve veze ne voli osobu nego određene osobine, ili ono što od tih osoba dobija, od jedne, na primer, pažnju i nežnost, od druge strast i sl. Ipak, takva situacija ne može da traje dugo i svako se na kraju odluči s kim će biti.

Dešava se da zauzeta osoba više voli takođe zauzetu osobu, nego svog dugogodišnjeg partnera...
- U tom slučaju mora da bude načisto kakva su joj osećanja prema bračnom partneru, mada na početku veze prednost je uvek na strani onog drugog. Treba dati vremena sebi da se dobro upozna druga osoba, lako je voleti vrline, ali treba raščistiti sa sobom čije mane više volimo, kom partneru pre možemo da mnogo toga oprostimo, jer to je pokazatelj prave ljubavi.

Da li je strast pokazatelj toga koju osobu više volimo?
- Ne, jer na početku veze uvek je prisutna strast. A i nikada ne počinju dve veze istovremeno, a i u onoj prvoj, na početku, bilo je strasti. Uvek se, u stvari, jedna osoba više voli, i obično strast zamagli vid, pa nam se čini da više volimo onu osobu sa kojom imamo strastveniju vezu.. Naravno, svaki je slučaj za sebe. Nekima je strast presudni pokazatelj kvaliteta veze. A i godine imaju velikog uticaja na način na koji se vole dve osobe istovremeno.

Ima osoba koje godinama neguju ljubav prema nekome iz mladosti ili platonsku ljubav prema zauzetoj osobi koja nije spremna da uđe u vezu..
- Platonske ljubavi su ponekad najjače i najduže traju jer su kao neka vrsta opijata. One predstavljaju sanjarenje o osobi koju idealizujemo i imaju posebno mesto u životima onih koji ih proživljavaju. Ponekad se svesno ne ulazi u vezu, da se iluzija ne bi razbila. To je pokazatelj emocionalnih potreba osobe koja ih proživljava, čak i da ima uslovno rečeno najidealnijeg partnera pored sebe. Zbog takvog emocionalnog sklopa, njoj su potrebni emotivni “dopinzi” u vidu fantaziranja i platonskih ljubavi. Ranjive osobe koje beže od stvarnosti pribegavaju toj vrsti ljubavi, jer u njima partner nikada ne može da ih povredi.

{Zena}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 21, 2013 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Negdje je rekao Johnny Depp, ako volite dvoje, izaberite ovo drugo, jer da dovoljno volite prvo, drugog ne bi ni bilo Smile

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
fb_1548266626
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jun 2013
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 05, 2013 12:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pazi, moguće je da ti se dvije osobe sviđaju ali samo prema jednoj možeš gajiti iskrene emocije.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> "Stalo mi je do obojice/obe!" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon