www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

SUPERPOPULARNE knjige
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  

Koju je najbolji superpopularni roman kojeg ste procitali?
Alkemicar
12%
 12%  [ 9 ]
Jedan od Harry Potter-a
12%
 12%  [ 9 ]
Gospodar Prstenova
21%
 21%  [ 15 ]
Mali Princ
11%
 11%  [ 8 ]
Da Vincijev Kod
27%
 27%  [ 19 ]
Jedna koja nije navedena (ime navedeno u postu)
14%
 14%  [ 10 ]
Ukupno glasova : 70

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 7:02 am    Naslov poruke: SUPERPOPULARNE knjige Na vrh strane Na dno strane

Dakle jeste li citali ove superpopularne romane/knjige (ne samo ove gore navedene)?

Uzimate li knjige po onom "ako su vec toliko popularne moraju biti i dobre" ili vam se desi kao i meni s ovim Da Vincijevim Kodom - bio je toliko popularan da mi ga se nikako nije dalo citati (ipak na kraju jesam)?

Sto se tice Alkemicara meni je to jedino Coelhovo djelo vrijedno paznje. A opet uz Alkemicara sjetim se jedne emisije na HRT-u gdje su pitali Hrv. nogometase koja ima je najdraza knjiga koju su ikad procitali i skoro svo odgovorise da je to - Alkemicar! (mos' mislit!!!).

Tako - tema topika su superpopularne knjige, pa recite koju o tome...



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 19, 2005 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Priznajem da sam Gospodara procitala pod uticajem filma.Nemam obicaj da to radim,ali nisam zazalila.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
LegnA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 77
Mesto: K.Mitroviica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 25, 2005 11:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"PONOVORODJENI ZMAJ" ROBERT DZORDAN tj.ceo taj serijal mi se svidja ali treci deo je ostavio najsnazniji utisak,mada peti deo jos nije stigao u biblioteku tako da cekam...
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 25, 2005 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da Vincijev Kod- jednostavno ovo treba prochitati, sad svaki moj komentaj je onda izlishan.

_________________


 
anduril
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Jun 2005
Poruke: 32
Mesto: zg

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 25, 2005 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nastasenjka je napisao/la sledeće:
Priznajem da sam Gospodara procitala pod uticajem filma.Nemam obicaj da to radim,ali nisam zazalila.


steta sto nije bilo obrnuto...
ali barem si jedna od rijetkih koja je nakon filma procitala knjige...
ja sam glasao za LOTR.

od navedenih jos nisam citao Alkemicara i Da vincija, ali cim nadjem vremena hvatam se toga...

a sto se tice Harry pottera nisam ni jednog procitao i ni nemam namjeru...
oni koji ga vole nek se ne uvrijede, ali meni koliko znam radnju ta knjiga ne odgovara...
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 25, 2005 5:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ponela me je cela pomama oko Da Vincijevog koda tako da sam i njega procitala. Zaista sjajna knjiga.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Sandman82
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Okt 2005
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 09, 2005 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam glasao za Gospodara prstenova.

Ne citam samo knjige koje "dizu prasinu". Nisam procitao Da Vincijev kod, mada planiram da kupim tu knjigu pocetkom sledece godine. Cuo sam da je knjiga Andjeli i demoni mnogo bolja, ali je Kod zanimljiv zbog Isusa. Hari Poter je super. Pravo osvezenje kada vam dosadi sve ostalo. Gospodara sam kupio pre filma (i procitao).
Mnogo su dobari serijali Pesma leda i vatre (Dz.R.R.Martin), Amber (Zelazny) i Mracna kula (King). Epska fantastika je VRH!
 
mikonen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 130
Mesto: Antalya/Turkey

turkey.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 09, 2005 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvi sam glasao za Alsemicara, mada na listi nema knjiga kojima bih posvetio svoju paznju, ali sto je jos zanimljivije, skoro niti jedna od ovih knjiga nema neku knjizevnu vrijednost, kao dokaz za to cu vam navesti prvo "Gospodara Prstenova", interesuje me samo koliko ljudi je na ovom forumu culo za tu knjigu par godina prije nego li sto je film snimljen,a ja sam morao da radim tezu na osnovu te knjige, pa sam se onda poceo zafrkavati, evo ih vidjeli kako ja istrazujem pa da i on film snimaju, to je samo dokaz da knjiga nemaneku pravu knjizevnu vrijednost, prica je fantasticna ali to je sve u njoj vise nista nema, ispricaj ovu pricu jednom malo inteligentnijem djetetu, i ja vas ubjedjujem da ce je ono bolje napisati...

_________________
 
anduril
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Jun 2005
Poruke: 32
Mesto: zg

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2005 10:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam cuop za knjigu prije nego je dosla u planu za snimanje filma...

i to cak 6 godina prije...
a filmovi postoje vec minimalno 5 godina...

kazes da nema knjizevnu vrijednost???
ti nemas pojma...
Tolkien je prvi medju prvima sto se tice pisanja u tom stilu.
on je manje vise osnovao Fantasy stil pisanja u knjizevnosti...
knjige vec postoje 50 godina i stalno su medju najcitanijim knjigama na svijetu.

evo ti jedan podatak:
Najprevodjenija knjiga na svijetu je Biblija, a iza nje slijedi Tolkien sa Gospodarom Prstenova...

a ovo sto si rekao da ce malo inteligentnije djete bolje napisati necu ni komentirati.
zapravo hocu...
iz te recenice se vidi da nisi upoznat sa djelom i likom J.R.R. Tolkiena.
da jesi znao bi da je on potrosio 50 godina svog zivota da bi te knjige dotjerao i sredio, a sam je rekao pred kraj zivota da nije ni blizu kraja.
a da ne pricam kolike je muke ulozio u stvaranju dvaju novih jezika i dvaju pisama.
znas li koliko moras biti obrazovan i veliki lingvist da bi iz necega stvorio novi jezik???
ocito ne znas.

takodjer bih zadnju recenicu usporedio sa jednim drugim djelom...
Harry potterom. u 10 godina, J.K. Rowling je napisal 6 ili 7 knjiga...
one su sada ultra popularne...
nisam ih citao i ne zelim pljuvat po necemo sto nisam procitao, ali bas me zanima hoce li te knjige biti toliko dobre i nakon 50 godina ili su samo prolaznisund, bestseller...
 
Sandman82
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Okt 2005
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2005 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Tolkien je prvi medju prvima sto se tice pisanja u tom stilu.
on je manje vise osnovao Fantasy stil pisanja u knjizevnosti...
knjige vec postoje 50 godina i stalno su medju najcitanijim knjigama na svijetu


Prvi je Mervin Pik sa "Gormengastom". Mada Gormengast ne pripada ni jednom zanru konkretno, a i Pik je oboleo od neke bolesti nervnog sistema, pa je treci deo upropastio. Odnosno nije ga sredio vec je rukopis zadnje knjige objavljen nakon njegove smrti.

Za Gospodara sam cuo MNOGO PRE nego sto je snimljen film. Suvisno je i govoriti o tome ko je i kada cuo za LOTR. LOTR je remek delo svetske knjizevnosti. Znam da je jednu bitku koja se stvarno odigrala i vrlo je znacajna za Englesku istoriju ubacio u knjigu. Nisam siguran koja je bitka u pitanju, ali sam procitao da je sve opisano bas kao sto se i desilo. Nista dodato, nista oduzeto. Sto se tice samog Froda, njegovo ime je prvo bilo Bobo, ali posto je smatrao da je to suvise detinjasto Bobo je postao Frodo. Inace Tolkin je sinu pred spavanje pricao pricu o patuljcima. Kasnije je dodao Hobite i ostale. Posto je pricu nastavljao i dodavao likove i dogadjaje odlucio je da sve to zapise. Na nasu veliku radost Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2005 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj glas za Da Vincijev kod...toliko je hvaljena knjiga da nisam mogla odoleti...I nisam se pokajala Smile
 
Lilly2eternity
*Lilly the Killy*
*Lilly the Killy*



Godine: 39

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 3266
Mesto: The Kingdom of Far Far Away

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 13, 2005 1:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LOTR rules. Pročitala sam ga par godina pre filma, oduševljenje me i dalje drži...

_________________
Ja mogu da ti pokvarim dan, k'o crna zemlja teška sam
ali umem da te volim k'o nijedna...

Uvek sam htela divlje, a terala pitome
zbog toga i srce moje se ne daje nikome
samo se tuge broje za pogrešne izbore
i šta mi drugo ostaje nego da ti verujem
dobro moje...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> SUPERPOPULARNE knjige Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon