www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Svadjate se?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 19, 2010 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ponekad se treba i posvađati!


Savjeti poput “partneri moraju biti iskreni uvijek i svuda” samo će probuditi stare rane, ljubomoru i potaknuti na prijevaru ili nesuglasice.

Jedna od najvećih laži o sretnim vezama ultimativna je iskrenost i stopostotno poštenje, tvrde američki psiholozi. To ne znači da je za skladan odnos najbolje komplimentirati partnera da je mršaviji no ikad (iako mu odjeća već puca po šavovima), lagati mu na svakom koraku i uz to ga prevariti, nego se osloniti na bezazlene laži koje sprečavaju povrijeđenost i ljubomoru.

Partneri ne moraju uvijek znati cjelokupan tijek misli. Uobičajeno je da nakon mjeseci veze i drugi ljudi ulaze u život i nerijetko fasciniraju šarmom, smislom za humor, prekrasnim očima ili bicepsima, ali to ne znači da bi svi spremno prevarili partnera za malo veselja i ludog provoda. Međutim, ako svoje oduševljenje prenesete partneru, ne štedeći simpatije prema novom predmetu obožavanja, on to ne mora razumjeti, nego početi strahovati za svoju sigurnost, zatvarati se u sebe, pa čak se i osvećivati kako bi “vratio milo za drago”.

Bijele laži mogu zaštititi partnerove osjećaje ili mu ojačati samopouzdanje, no pritom je potrebno ostati iskren prema sebi i prepoznati trenutak u kojem nevine laži počinju prerastati u želju za prijevarom.

- Ustaljen savjet da ne treba ići u krevet ljutit može biti i te kako loš za partnere. Recite što vam smeta, pokažite znak za “time-out”, dogovorite pomirbu i krenite na spavanje. Osim što san smiruje, iscrpljujućim svađanjem do dugo u noć pojačat će se emocionalna osjetljivost, pa su sutradan mnogo veći izgledi za reprizu ljutitog scenarija. Pritisak o pomirenju prije spavanja može samo još više ugroziti odnos.

- Iako se svaki brak razlikuje, seks je jedna od osnova na kojima počiva. Ne mora mu prethoditi romantična večera ili slično, ali važno je da želite udovoljiti jedno drugome. Ako seks prestane biti dio vaše veze, trebate ozbiljno porazgovarati i poduzeti korake kako biste vratili nježnost i bliskost u vezu.

- Djeca mogu učvrstiti skladan brak, ali nova beba neće učiniti da se partner promijeni ili ponovno zaljubi. Dijete rađa nove emocije i istodobno donosi nove obveze, s kojima se može nositi samo dobar tim. Ako mislite da se ne možete osloniti jedno na drugo te da ne pronalazite podršku u partneru, prinova neće spasiti stvar.

- Vremenom partneri počinju jedno drugoga uzimati zdravo za gotovo i zanemaruju ključne riječi za skladan odnos. “Molim te” i “oprosti” nikad se ne počinju podrazumijevati, pa iako je katkad vrlo teško prijeći preko vlastita ega, te sitne riječi su malen korak za ponos, ali velik za odnos ispunjen nježnostima i ljubavlju.



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 19, 2010 4:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Savladajte 6 korisnih tehnika rasprave s partnerom

Muškarci su, mora se priznati, inferiorni u odnosu na žene kada su u pitanju sukobi. Problem sa muškarcima je u tome što sve posmatraju kroz takmičenje, i to kroz crno-belu prizmu. Pitanje je sada kako da izađete na kraj s njim kad dođe do nekog nesporazuma? Ovih šest jednostavnih tehnika pomoći će vam da prođete lakše kroz raspravu i možda iz nje izađete nepovređeni - i vi i on.

1. PROŠLOST JE PROŠLOST
Usredsredite se na svađu koja je u toku. Taman vam lepo krene svađa, vidite da pobeđujete i, odjednom, propast. Izvučete keca iz rukava i spomenete mu da tada-i-tada nije bio u pravu. Greška! Nikad ga nemojte podsećati na nešto što je prošlo i što je zaboravljeno.

2. NE TRAŽITE KRIVCA
Ako ga naterate da prizna da je kriv, da se izvinjava ili da pobesni, šta očekujete od te veze na duge staze? Nemojte biti grubi i, zapamtite, on je vaš suprug ili momak i najbolji prijatelj, nije vaš neprijatelj.

3. NE VIČITE
Razgovarajte kao odrasla osoba, a to znači da vaša svađa uopšte ne mora da bude bučna. Možete se raspravljati i normalnim tonom. Kontrolišite svoj bes, izbegavajte preteranu gestikulaciju i nikad, nikad, ne posežite za nasiljem. Pokažite malo poštovanja, ne samo prema njemu, već i prema sebi.

4. ON NIJE NEPRIJATELJ
I kada ste besni, uvek imajte na umu s kim se svađate. On nije vaša sestra, ni drugarica, ni mama. On je (pretpostavljamo) ljubav vašeg života. Morate se prema njemu tako ophoditi. Gledajte ga pravo u oči i čak ga povremeno dotaknite. Bez obzira na to ko se na koga naljutio, dajte mu do znanja da ga volite i da ste spremni da oprostite.

5. BROJTE DO DESET
Naučite da se svađate s muškarcem tako da ne patite oboje posle sukoba. U slučaju da prepirka preti da se pretvori u ozbiljnu svađu, izađite napolje, prošetajte i ohladite glavu. Zaustavite erupciju besa, jer se posle oboje možete kajati za ono što ste izgovorili ili uradili.

6. KREVET JE SVETINJA
I nikad, nikad, ne odlazite na spavanje besni. Ovo je zlatno pravilo za život udvoje. Ako još niste raščistili stvar, bar se dogovorite da ćete sutra nastaviti razgovor i pokušati da rešite problem. Važno je da shvatite da je njihov način raspravljanja drugačiji od vašeg. Muška logika ne može da dominira kada su u pitanju odnosi među polovima i problemi u tim odnosima. Za sve je potrebno dvoje, pa i za konstruktivnu svađu.

(Zena)
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 14, 2010 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pomalo, sad manje nego pre...ali on uglavnom uvek popusta, tako da svadje ne traju dugo

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 13, 2010 6:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni su inace zenske svadje i svadjice uglavnom zabavne Mr. Green

A tek kad se mi u tom upetljamo Mr. Green

Evo sta se dogodilo jucer u apoteci izmedju moje supruge i jedne debele Kubanke:

Dakle, moja supruga stoji u redu za placanje i ceka. Ja i kcer smo iza blagajne i cekamo na nju.
Debela Kubanka se pregura preko reda i to ispred moje zene, bez pitanja. Ova naravno odmah prigovori (jos ih je bilo par iza moje supruge). Debela Kubanka se pocela izvlaciti pa ljutiti na moju suprugu i nakon nesto vike i dreke kaze ona mojoj zeni: "F**k you!" na sav glas.
Ova moja, naravno, ne ostaje duzna i vikne za njom: "You, B*tsch!
Vidim ja moglo bi tu letjeti perje i ubacim se izmedju njih. Ne govorim nista Debeloj Kubanki, jedino smirujem ovu svoju.

Potapsa mene Kubanka po ramenu i kaze: "She called me B*tch in front of all these people. She must apologize to me" (Prijevod: "Nazvala me k*rvom pred svima i treba mi se ispricati!"

Na to joj ja odgovorim: "You FU'd her first, why don't you apologize first?" ("Ti si joj prva rekla da od*ebe, zasto se ti ne bi prva ispricala?)

Opet ce ona: "She must apologize to me!" ("ona se mora ispricati meni!")

Samo sam na to cekao! "You know, let me apologize to you for my wife" ("Evo ja cu se prvi ispricati tebi u ime moje supruge"). "You are not a b*tsch!"(ti nisi k*rva)...
Vidim joj izraz zadovoljstva na licu... i zahvali mi na "isprici". A ja nastavim: "No, you are not a b*tsch! You are just too FAT to be a B*tsch! No one would give you a penny to F**k you cause you are so ugly!" (Ne, ti nisi k*rva, ti si predebela za k*rvu, nitko ti ne bi dao ni penny da te po*ebe jer si toliko ruzna!) Mr. Green

Samo joj je otpala vilica (to je zadnje sto sam vidio), a mi lijepo izisli iz apoteke Mr. Green

Kasnije sam u autu od zene dobio veliku pusu!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2011 7:16 pm    Naslov poruke: Re: Svadjate se? Na vrh strane Na dno strane

filicka je napisao/la sledeće:
Cure...koliko se cesto svadjate sa drugaricama,drugovima,matorcima,deckom?
Zbog cega?
Ko prvi popusti?
Ko je uglavnom kriv?
Da li ste sa nekim odavno posvadjani i ne pricate i zbog cega?


Ahahaha...Non stop...Jesam svađalica i to velika, priznajem! Mislim to i nije za pohvalu, ali šta ću, takva sam. Kao mala nisam bila takva, ali od (otprilike) sedmog razreda mi se razvezao jezik i to baš, baš. Very Happy
Svađam se sa svima koji pokažu bilo kakav vid nepravde. To ne podnosim! New Evil A svađam se često i kad mi nešto nije po volji iliti pravo. Najčešće se svađam sa mojom najdražom majkicom. Mr. Green
No, kad su svađe sa mamom, uglavnom ja prva popustim, ali ako je bilo ko drugi u pitanju, nema šanse da prva popustim(makar i ne bila u pravu Rolling Eyes ).
Odavno sam posvađana sa jednom bivšom simpatijom(koji pokušava da prozbori koju sa mnom, ali jok ja!) Very Happy i sa jednom malom...hm...Ona je posebna priča i ne želim više ikad reč sa njom da prozborim! Rolling Eyes

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 23, 2011 5:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ranije sam se mnogo svajdala sa majkom.
Totalno smo razlicite. Kada sam bila mladja naravno ja sam uvek popustala li kasnije ne.
Ne popustam kada mi je nesto krivo ili kada znam da sam upravu.
Ranije smo se puno svadjali suprug i ja zbog "ljubomore".
Hvala Bogu, to je sada iza nas.
 
oljica-lolica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 05 Jul 2011
Poruke: 51
Mesto: Jadransko more

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 24, 2011 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ranije sam bila velika svadjalica.Nisam znala za toleranciju..Sad vise ne...Dal to ide s`godinama il ljubav cini sve ne znam Laughing Laughing Laughing

_________________
"Ljubav !
Čitava knjiga u jednoj riječi,
cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,
grom u jednom dodiru,
hiljadu godina u jednom trenu."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> Svadjate se? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon