www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Europom hara nova spolna bolest LGV!!!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 3:09 pm    Naslov poruke: Europom hara nova spolna bolest LGV!!! Na vrh strane Na dno strane

Europom se širi nova spolna bolest venerična limfogranulo matoza (LGV) zbog čega je Agencija za kontrolu zdravstvene situacije u EU digla uzbunu.
LGV je dosada bila prisutna uglavnom na područjima Latinoamerike, Afrike i Azije. Europom se počela širiti iz Nizozemske, gdje je u kratkom vremenu zabilježeno nekoliko desetaka oboljelih. Ubrzo su zabilježeni slučajevi i u Francuskoj, Švedskoj, Španjolskoj, Belgiji i Njemačkoj.
Žarišta bolesti najčešće se javljaju u velikim prometnim i lučkim centrima, poput Pariza, Barcelone, Hamburga i Antwerpena.
Riječ je o spolnoj bolesti koja je zapravo serotip klamidije. Budući da se u prvom stadiju uopće ne zamijećuje, mnogi na liječenje dolaze već u uznapredovalom stadiju koje je tada, najčešće i vrlo bolno. U prvom stupnju bolesti stvaraju se bolni čirevi. Drugi stupanj karakterizira jaka bol, koja se najčešće pojavljuje od drugog do šestog tjedna od zaražavanja. Treći stupanj se uglavnom razvija samo kod žena i može se pojaviti godinama nakon infekcije, a karakterizira ga pojava proktokolitisa. Zbog stvaranja ranica zaražene osobe izložene su većoj mogućnošću zaraze od HIV-a i hepatitisa.

Zdravstvena agencija upozorila je na sve veće širenje bolesti koja je do sada bila karakteristična samo za nerazvijene zemlje

net.hr


 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 15, 2006 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala na obavijesti, uvijek me strah takvih stvari i nikad nije zgorega znati jos nesto vise o spolnim bolestima. Nazalost vecina ljudi o tome uopce nije informirana koliko bi trebala biti te ne prakticiraju siguran seks smatrajuci da se 'te stvari uvijek dogadjaju drugima'.

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
genius25
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 44

Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 908

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 19, 2006 9:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je vise prestrasno koliko tih bolestina ima Frajer koji zeli sex bez kondoma mora donjet povjest bolesti i zadnji bris inace by by

_________________
...Da sam žirafa i da mi netko kaže da sam zmija,ja bih ipak znao da sam ŽIRAFA.....
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 22, 2006 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zanimljiva boljka.... Shocked

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 23, 2006 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bože moj...kad čujem za neku novu bolest i prepoznam se barem u jednom simptomu, odmah stvaram paniku! Sva sreća nedavno sam se testirala na sve pa su me uvjerili da sam zdrava.
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 66

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 11:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Idea Bez panike, belest nije nova ima je mada ne u velikom broju i na našim prostorima, u pitanju je verovato samo njena povećana učestalost.
LV- limphogranuloma venerum je sistemska obično polno prenosiva bolest koju izazivaju svima nama poznata Chlamydia trachomatis (serotipovi L1,L2, L3) uglavnom zahvata žlezde (gnojna upala), javljaju se čirevi po koži najčešće na genitalijama, preponama, oko čmara. Leči se antibioticima npr. Tetraciklini, cefalosporini itd...

Pozdrav i dobro zdravlje Dr Peđa New Spiral

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
reddragon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 13 Dec 2006
Poruke: 7

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 5:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najezim se kada cujem za neku novu bolest, a ova je i vise nego strasna!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Europom hara nova spolna bolest LGV!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon