www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

trekologija
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 12, 2007 10:46 pm    Naslov poruke: trekologija Na vrh strane Na dno strane

Bas sam pregledao ovaj forum i ustanovio sam da nema ove teme.
A mene ovakve stvari posebno zanimaju i znam gotovo sve o njima.
Ako ima mojih istomisljenika volio bih da ovdje popricamo o tim tmama.
Prvenstveno mislim na one futuristice izume i razne svemirske nepoznanice ostale vrste(koje mozda zive u svemiru)
Bas kao jedna temo o Star Treku

Evo ja bih rado zapoceo jednu raspravu o recimo warp pogonu.
Molio bih vas da npaisete sta mislite o tome a ako vam nesto nije jasno slobodno pitajte Wink


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 12, 2007 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo za pocetak ja uopste ne znam sta je warp pogon Embarassed Confused

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 12, 2007 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je pogon kojim se brodovi sluze da bi putovali brze od svjetlosti.
Ali posto se prema ajnstajnu nemoze putovati brze od svejtlosti oni to zapravo i ne cine nego takvi pogonski sustavi samo savijaju lokalni svemira dakle onaj koji se nalazi oko broda tj. guraju brod u potprostor i takvim savijanjem prostora brod putuje daleko brze od svjetlosti.
Ali to je samo teorija iako u nasi kazu da rade na razvijanju takvog pogona.

A ako vas zanima kako radi evo:
Dakle svaki warp sposoban brod ima:
Warp jezgru-centar broda u kejem se odvija materijsko-antimaterijska reakcija koja stvara warp polje.
Jezgra se napaja sagorijevanjem deuterija(ako neznate sta je deuterij-trazite objasnjene u slijedecoj temi)
U warp jezgri dolazi do stvaranje plazme koja je veoma nestabilna pa se zbog toga koriste dilitijevi kristali da bi stabilizivali reakciju i dobivena plazma dolazi do warp zavojnica koje ju salju u nosace motora koji tjeraju brod u potprostor. Nosaci motora su obicno pravljeni u parovima po 2 ili 4 zbog lakesg kontrolisanaj smjera u potprostoru.

[Edit by Gertruda: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 5:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cuo sam negdje za to, medjutim kako se ne interesujem previse za te stvari ostalo je na ''cuo sam''....mislim da je to korisna stvar ali ipak ne toliko potrebna sada...u dalekoj buducnosti da

Mene jedino interesuje kako ti tako mlad puno znas o tome, jer sam primijetio da si i na drugoj temi pisao nesto o ovom, kako da nazovem, buducem izumu!!!
Jesil' nasao ovo negdje na internetu ili je tvoje znanje.....divno da imamo pametne mladje ljude na koje izgleda i mozemo racunati...ko zna, mozda se ovdje negdje na forumu krije i buduci Nobelovac Wink
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 3:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jucer sam gledala nesto tipa toga na tv- naime radnja se desava u ne tako dalekoj 2012. godini kada u svemir vise nece slati ljude da istrazuju vec robote kojima je cilj da se zavuku u svaku supljinu na nekom planetu i da donesu na Zemlju uzorke kako bi se nauka sirila i prenosila izume.

Mene to ne privlaci iako NF volim ali osjetilo se sada a i prije se davalo do znanja da se priroda ne smije toliko uznemiravati jer dolazi do prepokreta i pobune prirode.
E sada kako ce sve to djelovati na Zemlju i svemir oko nje ne znam...ali kako ljudi podjose u istrazivanje svemira tako se svakakve katastrofe pocese desavati na zemlji.

U svakom slucaju lijepo je procitati nesto novo i prosiriti svoje znaje o necemu ali za sve postoje granice.Sretno u daljim istrazivanjima Enstain hehehe

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 27, 2007 11:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naden je napisao/la sledeće:
Cuo sam negdje za to, medjutim kako se ne interesujem previse za te stvari ostalo je na ''cuo sam''....mislim da je to korisna stvar ali ipak ne toliko potrebna sada...u dalekoj buducnosti da

Mene jedino interesuje kako ti tako mlad puno znas o tome, jer sam primijetio da si i na drugoj temi pisao nesto o ovom, kako da nazovem, buducem izumu!!!
Jesil' nasao ovo negdje na internetu ili je tvoje znanje.....divno da imamo pametne mladje ljude na koje izgleda i mozemo racunati...ko zna, mozda se ovdje negdje na forumu krije i buduci Nobelovac Wink


Pa to me zanima pa tako da znam puno toga.
(kako kazu onih beskorisnih informacija-koje nam 90% u zivotu nece trebati)
 
merjadok
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 26 Jan 2007
Poruke: 72

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 8:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da Ajnštajnova opšta teorija neće biti večno održiva, uostalom to je on i sam rekao. Teško je shvatiti i zamisliti dilataciju vremena i konačnost brzine, a tek zaobilaženje te teorije... Daleko je čovečanstvo od warp-a
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zvezdane staze su najbolja serija koje sam gledao i enterprajz a ne ovi samo pustaju ove latinske sapunice da se ljudi pate jos vise
a sto se tice vorpa tu mislim da ce biti u funkciji za nekih 50 god jer postoje cestice koje su brze od svetlosti to je tesla i dokazao samo je umro pa nije dovrsio taj eksperiment

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 8:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bravo prijatelju. Evo jednog istomisljenika-pustite sapunice i gledajte nesto sto bi vam moglo i koristiti.
A za warp-NASA vec razvija neke pogone koji u teoriji nose brod brze od svjetlosti.
Ali nisu smislili kako da ih opskrljavaju energijom i kako da naprave brod koji je dovoljno izdrzljiv da podnese sva naprezanja takve brzine... Wink Wink
 
Trfac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 04 Feb 2007
Poruke: 85

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 8:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

warp pogon ostaje u zvjezdanim stazama,
sto se tice zvjezdanih staza to jeste najbolja serija koju sam gledao,ali tesko je vjerovatno da ce se nesto slicno dogoditi u stvarnosti jer covjek nije ovladao nuklearnim silama tako dobro da bi imao dovoljno jak izvor energije koji bi bio dovoljan za ostvarivanje brzine svjetlosti,
mislim, ako se nesto i desi bice to kasno posle naseg vremena.
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 8:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U teoriji bi se mogao koristiti deuterij(za one koji neznaju sta je neka pitaju pa cu odg u slijedecim postovima da ne pisom to sad)
Jer kao sto je poznato u fuzijskom reaktoru izgaranjem jednog grama deuterija nastaje ista kolicina energije koja bi nastala izgaranjem 7000 litara benzina.Iz jednog kubičnog kilometra može se proizvesti tolika kolicina deuterija da zadovolji energetske potrebe na Zemlji u narednih par stotina godina.
Alo posto fuzijski reaktor trosi vise energije nego sto je proizvodi to je za sad nemoguce.
U Francuskoj postoji jedan projekt ITER u sklopu kojega se gradi jedan reaktor koji daje vise energije nego sto je trosi.
Reaktor ce biti gotov tek 2015. godine.

(A warp kao pogon bilo gdje da trazis predvidja se da ce mo ga imati 2063. godine.
Cak i u Zvjezdanim Stazama ako si gledao onu epizodu kad posada Vojagera pomaze Zeframu Cochranu da lanisra svoj brod koji je warp sposoban jer ga je borg pokusao omesti.)




grbiclazar je napisao/la sledeće:
bla bla treba mi kredita za pesmu


Ja mislim da bi se ovakvi postupci trebali najstrozije kaznjavati.
Ovo je klasican SPAM.
Neznam bas koliko ti je to pametno.
Mogao si bar nesto pametnije da napises da malo bar pokusas prikriti svoje najere spama.
Ali kako hoces-na kraju odluka je ipak tvoja



[Edit by Eliot je sreda: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

drone je napisao/la sledeće:
grbiclazar je napisao/la sledeće:
bla bla treba mi kredita za pesmu


Ja mislim da bi se ovakvi postupci trebali najstrozije kaznjavati.
Ovo je klasican SPAM.
Neznam bas koliko ti je to pametno.
Mogao si bar nesto pametnije da napises da malo bar pokusas prikriti svoje najere spama.
Ali kako hoces-na kraju odluka je ipak tvoja

Vec je sankcionisano..., nije mu bilo neshto pametno... Confused
A sada idemo dalje sa temom... Izvolite... Very Happy

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> trekologija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon