www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

wireless connection
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
dzepina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Jan 2007
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 12:31 am    Naslov poruke: wireless connection Na vrh strane Na dno strane

cini mi se da sam jako davno video na ovom forumu opis kako da se napravi svoj wireless conection preko normalne antene tako i da komsije do dva km mogu da imaju i koje sve uradjaje moras da imas da bi to moga napraviti.

ako neko zna i moze da postuje bio bi mu veoma zahvalan zato sto me to muci jos od davnina i imam zelju to da napravim


 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 1:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam bas siguran da tako nesto ovde postoji... ali da pokusam ukratko da ti objasnim...

Prvo, treba vam jedan glavi AP (pristupna tacka) na koju cete se svi konektovati... a tu ti od opreme treba sledece:

- jedan p2 racunar na 300-400Mhz sa bar 32mb rama i 100+mb hdd (moze i 16mb rama i 32mb hdd ali gde to danas naci:))... pozeljno je da bude brand masina posto vecina njih ima opciju kada nestane struja i dodje da se upali sama, a to je jako bitno i da ima PCI v.2.3 jer ti bez toga WLAN kartica nece raditi ali to moze da se preradi, vazno je da je napajanje ATX tipa...

- jedna WLAN PCI kartica na koju ce biti prikljucena sektor ili omni antena recimo

- kabal sa konektorima od kartice do antene

- jedna sektor ili omni antena

Sto se cene tice... ovo gore napisano priblizno kosta oko... 35 eur za komp, 25eur za karticu, 10eur za kabal i 50eur za antenu (sektor... omni je oko 100eur)... znaci 120eur ukupno... pod oslovom da imate to gde da postavite i da imate struju... a ako nemate, onda morate da napravite stub i dovucete struju... bitno je da to bude postavljeno na najvecoj mogucoj visini...

I onda svakom od vas treba po jedan komplet u kome je antena, kabal i wlan kartica... a to izadje najmanje 50eur po kompletu plus 300-400 dinara vise za PTT troskove npr...

Na tom AP-u se instalira MikroTik Router OS koji je po meni najbolji za te stvari i lepo se konfigurise...

Posle toga kada se svi konektujete mozete da se igrate, saljete medjusobno fajlove i slicno tome... a brzina je, ako mreza radi u b rezimu realno oko 2 do 2.5mbit/s, a ako je u g onda moze da izvuce i do 10-ak mbit/s...

Poredjenja radi, film od 700mb u b standardu moze da se posalje i primi za 50-60 minuta Smile

Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogao Smile

Poz

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
dzepina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Jan 2007
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 4:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala ti puno pomogao si i dosta nego sam hteo da pitam jos nesto

ovako ja imam router imam i wireless karticu jel bi ja mogao od routera da spojim kabal do antene koja bi stajala na krovu i dali mi treba neki pojacivac za signal ili tako nest a ostali da se konektuju sa karticom na router
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pojacavac je u wifi svetu strogo zabranjen zato sto ce samo napraviti velike smetnje u signalu, najvazniji su ti dobri kablovi i antene, snaga nije presudna...

Zaboravio sam da ti napisem i drugu varijantu, a to je da mozes da kupis AP kao uredjaj, cena mu je od nekih 50eur pa na gore i radi na 12V... ali njegove mogucnosti su dosta ogranicene... ali to vama ne igra neku veliku ulogu posto bi to bila samo obicna wlan mreza...

Ako AP postavljas kod tebe, onda ti mozes da spustis mrezni kabal do tvog kompjutera i tako ustedis jedan wifi komplet Smile

Poz

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
dzepina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Jan 2007
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 12:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

znaci to bi nesto ovako izgledalo

od Access Point idem gablom do antene koja ce biti na krovu onda onda iz modema idem u AP iz AP jednim network kablom do kompa i to bi onda to bilo sa moje strane.ovi koji hoce da se konektuju na AP morace da imaju Wireless card i normalno sifru i security.

A sad koji mi je najbolji kabal da idem od AP do antene dal da koristim onaj ko sto se koristi za TV

ako nisam u pravu slobodno me ispravi ja mislim da bi to trebalo nesto tako da ide
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovako, AP mora da ti se nalazi blizu antene da bi kabal do nje bio sto kraci posto se na kablu gubi signal... tako da je pozeljno da imas metar-dva kabla od AP-a do antene max... a koristi se kabal od 50 oma... imas fabricke da kupis sa konektorima, a ako hoces da budzis onda mozes i obican kabal za TV od 75 oma ali ne preporucujem ti to...

Dalje, od AP-a do tebe ako ce on biti na tvojoj kuci preko mreze ide mrezni kabal ali ukrsteni ako ces kabal direktno da ukljucis u tvoj kompjuter tj. mreznu karticu... a ako hoces u neki switch, onda ide obican mrezni bez ukrstanja...

Ostali korisnici se 'kace' na tvoju antenu tako sto im preko AP-a dozvolis pristup njihovom wlan kartici preko MAC adrese recimo, to je sasvim dovoljno za vas sto se sigurnosti tice...

Eto, to ti je to... izvini sto odgovor kasni, u guzvi sam...

Poz

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
dzepina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Jan 2007
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 4:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala ti puno nenad car si majke mi
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 12:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema na cemu, nije mi tesko da pomognem kad mogu i koliko znam Smile

Samo guraj i javi sta si uradio...

Poz

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> wireless connection Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon