www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Španski jezik?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 3:24 am    Naslov poruke: Španski jezik? Na vrh strane Na dno strane

Ova tema se isključivo odnosi na ljude koi znaju, odnosno uče španski jezik.
Nek' ovo bude tema gde ćemo pomagati jedno drugome oko nekih stvari koje ne znamo...

na primer, meni su teški akcenti. Nemam problema sa pisanjem, ali akcenti... Rolling Eyes



_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 3:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja spanski ucim dve i po godine i nisam bas zadovoljna svojim znanjem...nadam se da cu ga uspeti malo dovesti u red u najskorije vreme...

@EGO: mozes li malo konkretnije pitanje da postavis? sta ti je problem u vezi akcentovanja?

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 3:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Problem mi je da primenim pravila. Znam ih, ali jednostavno... To mi stvara velike probleme. Npr., iz diktata dobijem loše ocene jer gubim poene jer ne napišem akcenat gde treba. Znam neke akcente napamet, ali...

Kojih ti problemčića imaš sa španskim?

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 3:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni akcenti nikada nisu bili problem...nekako sam to najlakse savladala...desi mi se da recimo prilikom promene nekih glagola po vremenima promasim akcenat i to u sustini jeste veca greska jer se kompletan smisao moze izgubiti, ali mi se takve stvari jako retko desavaju...meni je subjunktiv veliki problem jer jednostavno nemam vremena da ucim spanski onoliko koliko bi trebalo...to bi recimo bio moj najveci problem, a tu mi niko ne moze pomoci...nazalost

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 3:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno, meni je subjunktiv jedan od najmanjih problema kao i sva vremena. Nemam problema pri promeni i sl. Ali zato akcenti... Rolling Eyes

Kako ti ide pisanje? Govor? Fraze?

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I meni je subjontiv najveci problem Evil or Very Mad I u spanskom i u francuskom!
Prosto ne znam kad da ga upotrebim! Znam onih osnovnih par konstrukcija kada se uvek koristi, ali da samostalno u govoru dodjem do zakljucka da treba upotrebiti subjontiv i jos i da ga upotrebim..nema sanse! Valjda zato sto uvek trazim neku paralelu sa srpskim Confused

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, znam. To je najgore kad počnem da upoređujem španski i srpski... Pogotovo prošla vremena... Užas! Rolling Eyes Evil or Very Mad

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Holcicka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jan 2007
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 28, 2007 11:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

yo te amo...
nunca te olvidare...
no pudo vivir sin ti Embarassed
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 01, 2007 6:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Holcicka je napisao/la sledeće:

no pudo vivir sin ti Embarassed


Piše se: "no pUEdo vivir sin ti". Wink

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
bosna girl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 29 Nov 2006
Poruke: 14
Mesto: kod wiesbadena

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 01, 2007 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja ucim spanski.. i meni je jedan od najlaksi jezika, koji sam ikad ucila!!!! Very Happy
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 04, 2007 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EGO! je napisao/la sledeće:
Holcicka je napisao/la sledeće:

no pudo vivir sin ti Embarassed


Piše se: "no pUEdo vivir sin ti". Wink


ja koliko znam, a oni koji sa spanskim bolje stoje od mene ce me ispraviti ako nisam u pravu, i jedno i drugo je pravilno...'pudo' je indefinido (odnosno vreme koje je slicno aoristu u srpskom) od 'poder' tako da je znacenje ove dve recenice potpuno razlicito...

'No puedo vivir sin ti.' znaci 'Ne mogu da zivim bez tebe.'

'No pudo vivir sin ti.' znaci 'Nije mogao/mogla da zivi bez tebe.'

razlika je u vremenu kao i u licima...ali, ponavljam, moj spanski i nije bas sjajan tako da dozvoljavam da nisam u pravu Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 2:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slažem se, ali obrati pažnju na prethodne rečenice:

"yo te amo...
nunca te olvidare...
no pudo vivir sin ti"

"amo" - prezent tako da glagol "poder" ne može da se stavi u prošlo vreme. Wink

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Španski jezik? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon