www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Španski jezik?
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 3:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Danas sam počela sa učenjem ovog divnog jezika... konačno! Imam dosta predznanja, ali želim da ga oblikujem onako kako treba Smile


_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
sexy seka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 10 Avg 2008
Poruke: 175
Mesto: ....europa....

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 24, 2008 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam kad sam bila mala uvijek gledala one mexičke serije,
a kako nisam znala čitati, morala sam slušati, pa sam tako dosta i naučila..
a moj jedan prijatelj je živio u argentini pa sam dosta naučila i od njega...

_________________
Visoka i iskvarcana
kosa duga, ispeglana
pola grada ona pali
jer joj ništa baš ne fali

Ona premija je prava
zgodna riba, boli glava
dugi nokti, kosa plava
nasminkana i kad spava
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 06, 2008 2:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam mnogo toga naučila iz serija..Znam solidno da govorim španski,
mada bi volela da počnem da učim ovaj jezik..
Htela sam kao mala ali od obaveza nisam stigla..Ima vremena Wink
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 06, 2008 2:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nada más fácil, he aprendido español cuando yo tenía 14 años, ahora yo lo uso a menudo Mr. Green

Nikada u skoli nisam ucio spanski ali jbg uticaj okoline i moja zelja da naucim ovaj jezik su mi pomogli...sada sam ponosan sto znam da nesto zborim na ovom jeziku Mr. Green

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
lukadr
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 55

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 20, 2008 8:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa previse koristis ''yo'',nema potrebe Razz
 
Principeza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 16 Nov 2008
Poruke: 6

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 16, 2008 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prosto, obozavam ovaj jezik!
razumem,skoro sve..
Ali da pisem, onako, vrlo malo.
 
marko.romakov
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Apr 2013
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 30, 2013 4:11 pm    Naslov poruke: Subjunctivo y accento Na vrh strane Na dno strane

Ljudi,subjenktiv se koristi za zelje i mogucnosti.Pritom,to nije vreme,nego nacin Wink

No pudo ne znaci,ja mislim,nista,bez akcenta na o,sto je nastavak za proslo vreme.Prosla vremena mi ne idu bas najbolje,ali ono...ok su!

Inperfekat je vreme za nesvrsene glagole,a preterit za svrsene,tako da bi

la conicia(sa akcentom na i) bilo poznavao sam je,a la conoci(sa akcentom na i) bilo upoznao sam je Wink POZZ Very Happy

Inace,ako se rec zavrsava na a/e/i/o/u/n/s,onda je akcentovan pretposlednji slog,a ako se zavrsava na suglasnik,osim na n/s,onda je poslednji.DIFTONG,TRIFTONG i HIJAT ne znam :// Razz pozz Very Happy
 
---X---GIRL
[●Sancta ஐ Sapientia●]
<b>[●Sancta ஐ Sapientia●]</b>



Godine: 31

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 16644

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 01, 2015 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prelep jezik, ja ga studiram vec 3 godine i baš sam ga zavolela. Nije sve samo u jeziku, već i u upoznavanju kulture tih naroda, budući da se španski ne govori samo u Španiji.
A što se tiče subjunktiva, glagolskog načina, ja ne znam ko nije imao problema sa njim, budući da ne postoji baš pravi ekvivalent u našem jeziku. Sve u svemu divan jezik. New Spiral

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Španski jezik? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon