www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Svest o samom sebi
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 23, 2007 7:36 pm    Naslov poruke: Svest o samom sebi Na vrh strane Na dno strane

Da li smo mi onakvi kakvima se sami dozivljavamo, ili smo ustvari onakvi kakvima nas dozivljavaju drugi?

Koliko smo MI ustvari MI, a ne ocekivanja i iluzije nasih roditelja, prijatelja, sefova, partnera...?


 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 24, 2007 9:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

joj ja sam dugo bila iluzija ostalih,bila sam sve sto se ocekuje. i onda jednom kad sam htjela biti u samo jenoj stvari ono sto ja zelim svi su se digli i popljuvali me. to se desilo prije tri godine i od tad sam totalno svoja i boli me briga za ocekivanja drugih, nek sami ispunjavaju svoja ocekivanja a ja cu svoja i bok!

_________________
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 24, 2007 1:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bravo eliote,
vrata spoznaje se najteze otvaraju a cuce u nama,
neki ljudi se nece spoznati ni do kraja zivota.
malo je tesko priznati sebi svoju pamet ili neznanje,
verovatno u zelji da se covek sakrije od sebe samoga
pocne da glumi ono sto on nije u stvari.

"ja necu nista drugo,no samo da prozivim....."
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 29, 2007 1:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno smo onakvi kakvima sami sebe dozivljavamo.nitko ne zna moje pravo JA osim mene same.covjek cesto zbog okolnosti moze iskrivljeno nastupati il ga mogu iskrivljeno shvatiti, a to nije zapravo prava osobnost tog covjeka

_________________
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 29, 2007 3:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam sam svoj(moglo bi se reci da sam ja izrod u celoj porodici u poslednjih 300 godina) i moje JA nema roditeljski poruka jer sam ih se resio i odlucio sam da ne pratim scenrio nego da zivim svojom glavom...Smile
ja sam ja...to je sve sto mogu da kazem Smile

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 03, 2007 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Koliko smo MI ustvari MI, a ne ocekivanja i iluzije nasih roditelja, prijatelja, sefova, partnera...?


uh... ne znam jos jedan ovakav primerak Very Happy

mozda sam trebao da budem necije ocekivanje... ako nisam... zao mi je zbog toga... pomislim da su svi ljudi nekakvi unikati.... da li je stvarno tako?... tesko...
postao sam ono sto ni sam nisam ocekivao... ako me cenis i postujes ovakvog kakav jesam i kakav mogu da budem s vremnom... meni je to dovoljno. ni ja ne ocekujem mnogo od ljudi u svom okruzenju... i svaki put se iznenadim sta sve mogu Smile

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 03, 2007 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nazalost najteze je biti ono sto JESI! jer,kao jedinka, upravo si ti taj unkat! niko drugi nego ti!
a u strahu od "neprihvacenosti" "proizvanja" "odbacivanja" uklapamo se u neki sablon.
"JA" sam ja mozda ipak samo u nekim "malim" stvarima, nekim malim zeljama ili bolje reci "principima" kojih se drzim, mozda negde u globalu zelim da ostvarim snove svojih roditelja, jer mozda ipak ne znam gde zavrsavaju oni a gde pocninjem ja.
put je predamnom. jos mnoga raskrsca cekaju na moju odluku.
ako bog da, videcemo gde ce me to odvesti.
 
young_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 77
Mesto: Beograd

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 13, 2007 5:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sma znachi svoj JA Smile
znachi dok si dete roditelji te upucuju i vode te nekim putem posle sam birash kako cesh... ja sma svoj put odabrao i furam samo njime,kome smeta i ko mi se nadje na putu sam je kriv Smile

_________________
Kada zivot vise ne mozes ti da zoves svojim, i kada neko drugi sudbinu ti kroji, i kada tvoji snovi vise ne budu tvoji.. mali trachak nade uvek mora da postoji...
 
young_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 77
Mesto: Beograd

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 13, 2007 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SmashingPumpkin je napisao/la sledeće:
ja sam sam svoj(moglo bi se reci da sam ja izrod u celoj porodici u poslednjih 300 godina) i moje JA nema roditeljski poruka jer sam ih se resio i odlucio sam da ne pratim scenrio nego da zivim svojom glavom...Smile
ja sam ja...to je sve sto mogu da kazem Smile


poshtovanje Very Happy samo svojom glavom... pa kroz zid KROZ ZID sha ces Wink hehe znash makar da si svoj shef

_________________
Kada zivot vise ne mozes ti da zoves svojim, i kada neko drugi sudbinu ti kroji, i kada tvoji snovi vise ne budu tvoji.. mali trachak nade uvek mora da postoji...
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 12, 2011 8:33 pm    Naslov poruke: Re: Svest o samom sebi Na vrh strane Na dno strane

Eliot je sreda je napisao/la sledeće:
Da li smo mi onakvi kakvima se sami dozivljavamo, ili smo ustvari onakvi kakvima nas dozivljavaju drugi?

Koliko smo MI ustvari MI, a ne ocekivanja i iluzije nasih roditelja, prijatelja, sefova, partnera...?



Ne može mene niko bolje poznavati osim Boga i same mene, pa tek onda moja majka i ostali.
Mi smo ono što osećamo da jesmo.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 4:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ponekad se pitam da li se poznajem onako kako mislim i želim, naravno da me moji roditelji i prijatelji najmanje poznaju jer im ja ne dopuštam to uvijek, ali me uprkos svemu i dalje vole. Da li ja volim samo sebe, tu je već bio razdor, radi raznih grijeha, prošlosti i svega šreživljenog. ali poslije jedne knjige, uspjela sam da neke stvari dovedem do savršenstva (dobro sad, to se tako samo kaže) , ali mogu vam reći da je izuzetna upravo za ovu temu. Kada budem imala malo više vremena i kada budem odmornija, morat ću prenijeti tek dio riječi iste knjige.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 30, 2011 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:
nazalost najteze je biti ono sto JESI! jer,kao jedinka, upravo si ti taj unkat! niko drugi nego ti!
a u strahu od "neprihvacenosti" "proizvanja" "odbacivanja" uklapamo se u neki sablon.
"JA" sam ja mozda ipak samo u nekim "malim" stvarima, nekim malim zeljama ili bolje reci "principima" kojih se drzim, mozda negde u globalu zelim da ostvarim snove svojih roditelja, jer mozda ipak ne znam gde zavrsavaju oni a gde pocninjem ja.
put je predamnom. jos mnoga raskrsca cekaju na moju odluku.
ako bog da, videcemo gde ce me to odvesti.


Jako lepo rečeno, i apsolutno nemam što ni oduzeti ni dodati.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Svest o samom sebi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon