www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

sexualni odnosi mentalno nedovoljno razvijenih osoba
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 8:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kiki, ja se u mnogim stvarima slazem sa onim sto si ti rekla. samo sam htela da kazem EGO da se da ta deca ne muce, da nisu potpuno nesposobna i da postoje stvari koje sami mogu da uradu, oni nisu ti koji su nesrecni.

postoje dobri primeri iz sveta gde su neka od te dece smestena u neke stambene zajednice. gde se briga o njima svodi na posete socijalnog radnika mozda jednom nedeljno. mislim da bi uz odgovarajuci sistem mnogi od njih mogli da se osamostale, nadju posao uz neku podrsku (sto je opet bolje i za njih i za njihove roditelje).

Ja ni sama nisam sigurna sto se tice toga da oni imaju decu. verujem da postoje parovi (iako malobrojni, istina) koji bi mogli da imaju decu, pogotovo ako imaju porodicu voljnu da ih podrzi u tome.

ocemu si jos pricala? Da o njihovom napredovanju...tacno je da oni intelektualno stagniraju ili cak propadaju posle nekog doba ali postoji prostor u socijalnoj i emotivnoj inteligenciji gde mogu da se prave pomaci. Poslednje 2 godine radim sa mnro starijim od 27 godina. njihovi roditelji sada nam pricaju kako su bili u cudu kada su videli promene na svojoj deci. Najlepsi mi je primer devojke/zene koja je jako malo koristila mimiku kada sam je prvi put upoznala. lice joj je gotovo bilo nepomicno. sada joj facijalna ekspresija prati verbalnu komunikaciju. znaci, da postoji nacin da oni i dalje mogu da poboljsavaju kvalitet zivota.

I jedno pitanje za tebe. Znam da si protiv abortusa... ali da li bi razmislila o njemu da znas da ce tvoje dete biti mentalno ometeno? da li bi uopste pristala da zasnujes porodicu sa osobom koja u svojoj porodici ima istoriju mentalne ometenosti (sanse su vece od 50 posto da se to ponovi radjanjem novog deteta)?



_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veruj mi-razmisljala o tome nisam! Kada sam se udavala za svog muza-nisam znala da li ima istoriju u porodici. E sad, sta bi bilo, kad bi bilo-rekoh vec na par tema-nisam dobra u takvim procenama. Mogu ti sada tvrditi jedno, a uraditi nesto peto Confused Ne znam! Niti smem da razmisljam o tome.
A sto se tice prvog pitanja-za*eb Very Happy pazi ovako:
za odgoj te dece treba mnoooooooogo zivaca, mnogo snage, mnogo podrske.......MNOGO JAKO SRCE. Ja, koja odem kod te drugarice, vratim se od nje, kao da sam u logoru bila nedelju dana. Samo mi se place, osecam neverovatan i neopisiv bol u grudima (i nije fraza, ma koliko to tako i smesno zvucalo, vec nesto sto stvarno doslovno BOLI).......nemam srce da gledam to. Osecam bes zbog nepravde nanete tom detetu, bol sto ne mogu da pomognem, bol zbog mnogo stvari, koje ne bih ovde da pricam! E sad, sta se desava. Ta prijateljica ima jos jedno dete. Blizanac brat te preslatke devojcice. Normalno, ekstra inteligentno dete.......e to dete, itekako trpi posledice njene bolesti! Detinjstvo mu je prilicno grozno. Drugovi mu vise ne dolaze u kucu, jer ona vristi, ne da im da se igraju, neretko je jako agresivna, jaka kao crna zemlja.......ne moze da uci-opet od njenih vristanja (koja su jeziva), gleda njeno udaranje glavom u zid, gleda je kako krvnicki udara majku, jer joj ova ne da da udara glavom u zid.........Drugarica mi je debelo zagazila u bulimiju, na tabletama za smirenje je vise od pola dana, jer-niko od nas, ne moze ni da pretpostavi, kako je tesko biti u njenoj kozi! Sto sam to ispricala-kad pogledam sebe, koliko sam ja slabog srca za te stvari (nikada ne bih mogla da radim sa takvom decom, jer mislim da bi mi srce prepuklo vrlo brzo)-nisam sigurna da bih mogla to da izdrzim! Ne daj Boze, da ikada to dozivim!
da li sam za abortus u tim slucajevima-da. Sto na temi o abortusima i pise. To dete, ne samo da bi unistilo zivot i majci, ocu, vec i bratu, sestri....... Ta moja drugarica vise nije dobra majka ni zdravom detetu! Smatram da nije fer prema tom drugom detetu! Eto, to je razlog, sto bih verovatno abortirala, jer takvo dete usvojiti niko nece, dok ono koje ce biti zdravo-red je onih koji cekaju, da mu pruze zivot, koji majka ne zeli da mu pruzi. A ako vec dodjes u tu groznu situaciju da biras da li ces zivot upropastiti i sebi i drugom detetu i suprugu i svima u porodici, ili ces dete, koje je ioanko osudjeno na zivot bez zivota-neka mi Bog oprosti, ali u takvim situacijama jesam za abortus!

ps. Da li znas, da ta deca umiru obicno ranije! Prilicno mladi. Cerka te moje drugarice je tacno na 7. rodjendan, dobila prvi epilepticni napad! Slatka je kao med, ne lici uopste na dete koje ima sindrom, iako je ponekad sva nasmejana, peva, igra-90% njenog dana, prvede vegetirajuci, urlajuci, udarajuci........na sve to-tj. na sve poremecaje koje ima (a ima ih par, vrlo cudno i jedinostveno u svetu)+autisticna je! Nisi ni svesna, kakav je to pakao za sve oko nje! Crying or Very sad


carpe diem je napisao/la sledeće:
kiki, ja se u mnogim stvarima slazem sa onim sto si ti rekla. samo sam htela da kazem EGO da se da ta deca ne muce, da nisu potpuno nesposobna i da postoje stvari koje sami mogu da uradu, oni nisu ti koji su nesrecni.

Nisu nesrecna. Ali nisu ni srecna, u velikom broju slucajeva. Lakse ometeni u razvoju-jesu. Tezi-nisu. Tezi nisu ni srecni, ni nesrecni. Ali nenamerno i ne svojom greskom, cine nesrecnim sve ljude oko sebe! Tuga! Tuga! Tuga! Crying or Very sad

eh da, zaboravih daa kazem i ovo:
DIVIM ti se (najiskrenije i od srca), jer radis sa tom decom. Divim se tvojoj snazi da ih gledas takve! Divim se svim ljudima, koji imaju tako jako srce, da mogu da rade sa njima, da provode vreme sa njima, a da ostanu posle toga normalni. rekoh vec, ja odem kod te drugarice i posle pola sata sedenja tamo-tu bol, potresenost.....osecam narednih nekoliko dana (bez preterivanja)! Svaka cast na tvom dobovoljnom radu sa njima! Wink

_________________


 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
DIVIM ti se (najiskrenije i od srca), jer radis sa tom decom. Divim se tvojoj snazi da ih gledas takve!


hvala, pretpostavljam. ali meni ne samo da nije tesko to da radim nego mi je uzivanje. kada sam radila u jednom domu sa malom decom koja su napustena mi je bilo tesko i puno sam plakala jer ta deca su bukvalno vristala i plakala kada bi volonteri odlazili kuci. bilo mi je strasno jer sam gledala kako ih tuku i kako su izranjavani i prljavi... kako se raduju cokoladi...strasno!
sada radim samo u dnevnom boravku, sa ljudima koji imaju porodice koje ih vole i prihvataju. tamo se okupljaju svaki dan i druze. svako prepodne su volonteri sa njima. oko 2 idu kuci i onda oko 5 ponovo dolaze i prave zurke. da kucnem u drvu nemaju vecih problema sa zdravljem i nemamo situacije sa vriskom ili udaranjem. imam jednog momka sa elementima autizma ali nikada nije pravio neke vece probleme. nekada ponavlja neka pitanja suvise puta (npr. jel sam ja dobar decak ili jel da da je zeljko bebek lep covek...mnogo je sladak!). Ono sto hocu da ti kazem je da mi ne treba snaga. posle nekog vremena prestanes da vidis ono sta sve oni nemaju i ne mogu nego uzivas u onome sto mogu i tada nisam vise tuzna . ja vise ne idem tamo da bi ja njima pomogla. idem tamo jer uzivam da se smejem i igram i plesem i grlim sa njima. oni mene uvek oraspoloze. znaju i kada me momak nasekira i kada sam polozila ispit. iako, naravno da imas pravo da ja ne mogu da osetim teret koji njihovi roditelji nose. iskreno, verujem da bi polovina njih vec davno umrla ako bi znala da ce se neko brinuti o njihovom detetu nakon njihove smrti.
Ali poenta je da niti sam ja posebno jaka i dobra (mada je vrlo laskavo Smile ) niti je tesko biti sa njima nekoliko sati. pravo je uzivanje. mislim da ljudi treba da se lece od depresije tako sto ce dolaziti na njihove zurke. prvo kada udjes vidis da su svi nasmejani, pa ti kazu kako si lep, pa se sa svima grlis, sa svima se volis, nema zadnjih namera...

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma stoji sve to sto ti kazes! I slazem s es a tobom. Sa detetom (nije dete, ali meni jeste Very Happy ) kakav je Milan-uzivanje mi je biti svaki minut. I samo onaj ko provodi vreme sa tom decom-zna o cemu mi pricamo sad ovde. Ali, sa druge strane imas ovog malog andjelka! Koje ne zna nista! Crying or Very sad Ne zna da se raduje. Sta god ti da uradis-ne vredi. Ne razume. Ne mozes da je zaustavis da se udara! Ne mozes da je zadrzis da ne tresne glavom o zid, da dobije potres mozga! Ne smes da je ostavis ni za sekund samu! Nemas puno stvari u kojima mozes da uzivas i kojima mozes da se nasmejes! ne da nemas puno-vec su ocajno retke. Ma uzas, sad kad samo pomislim na to, place mi se!
Milan je druga prica! On jeste autistican, ali razume! Sto kazes ti za tog decka-on ponavlja nesto 100 puta i meni to ne smeta, stavrno mi je slatko! Obraduje se kao kuce, kad mu nesto, bilo sta doneses! Ona-ne reaguje! Mozes joj dati zvezdu sa neba, nista joj ne znaci! Confused
Zato sam ti rekla-jesi jaka. Tako nesto gledati-mene boli! I nije mi cilj da laskam, samo da iskreno pisem, ono sto osecam! Svaka cast za to! Wink

_________________


 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 1:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ko smo mi da odlucujemo o tome.?Osudjujemo ili pravdamo.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 4:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

foryou10 je napisao/la sledeće:
Ko smo mi da odlucujemo o tome.?Osudjujemo ili pravdamo.


Ma upravo tako je! Tko smo mi da odlučujemo o tome? Bog ih je stvorio takve kakvi jesu, dao im život takav kakav jest... Nije na meni da ikome branim da voli, ima dijete, ima porodicu. To je njegovo bogom dano pravo, a ja sam samo čovjek, smrtnik, grešnik...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

osudjivanje i pravdanje...
svako svoje misljenje izlaze jednostavno.

_________________
www.ONE.org
 
Nikola_BG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 96

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kakva tema?!

Pa mislim da to nije dobro,zbog cega ne znam,ali ipak ne mozete da im zabranite da osete svu srcu ovog sveta!

_________________
Volim narodnjake
 
cimlia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 61

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 2:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U slucaju trudnoce, bilo bi dobro,da su pod konstantnim nadzorom ginekologa
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 11, 2007 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja znam za jedan takav par.....normalno zive zajedno i dobro funkcionisu,imaju redovne odnose....to je po meni ok posto su na istom nivou i boze moj i oni imaju pravo na ljubav,ali ipak ne bi trebali da decu prave jer ipak i normalnim potpuno zdravim osobama je tesko biti roditelj,a kamoli njima....mada uvek se predomislim kad pogledam film ,Ja sam Sem,....Razz

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 12, 2007 8:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čitajući neke postove ovdje, pitam se "Šta je vama????" ... ne jer če i djeca biti zaostala... pa dobro ljudi, a šta da se vama ne daj Bože desi, da vam se rodi dijete koje je zaostalo? prosto ne mogu da povjerujem, koliko ste neki protiv u folu zbog djece, pa jeste li ikad na to pomislili. čovjek dobije osječaj da takva dijeca nisu poželjna...

da ne zalutam previše, nemam ništa protiv, ako su sposobni bar malo da vode život neka žive i nek rađaju. prošlo je hvala bogu doba, kad su ti ljudi vrijedili za nevažne, čak se jih ubijalo (hitler i mazga), doduše, nisu jim ni danas ruže na putu, al je ipak bolje...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> sexualni odnosi mentalno nedovoljno razvijenih osoba Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon