www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

prica o ebigejl
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

ko je po vasem misljenju najpozitivniji u ovoj prici
Ebigejl
18%
 18%  [ 4 ]
Mama
22%
 22%  [ 5 ]
Sinbad
13%
 13%  [ 3 ]
Tom
22%
 22%  [ 5 ]
Dzon
22%
 22%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 22

Autor Poruka
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 2:57 pm    Naslov poruke: prica o ebigejl Na vrh strane Na dno strane

ovo je jedna aktivnost koju jako volim da igram sa decom kada drzim radionice i zelim da ih konfrotiram sa razlicitim vrednostima koje svi imamo. ne postoji tacno resenje. cilj je obicno da pokusamo da dodjemo do zajednickog resenja, naucimo nesto novo o sebi i drugima. ova prica moze da se koristi i za psihologiju za testiranje moralnog razvoja.

treba da odlucite ko je u prici bio najbolji, a ko najgori. kako ide vasa lestvica? Dajte i objasnjenje za vasu lestvicu!

Ebigejl voli Toma koji zivi sa druge strane reke. Poplava je unistila sve mostove kojima se ide preko reke, preostao je samo jedan camac. Ebigejl je zamolila Sinbada, vlasnika camca, da je prevede preko reke. Sinbad je pristao ali je za uzvrat trazio da Ebigejl spava sa njim.

Ebigejl nije znala sta da uradi pa je otrcala svojoj majci da je pita sta da uradi. Majka joj je rekla da ne zeli da se uplice u njen zivot. U svom ocajanju, Ebigejl pristaje da spava sa Sinbadom, koji ju je nakon toga prevezao preko reke. Stigavsi na drugu stranu, Ebigejl je potrcala prema Tomu i radosno ga zagrlila, a potom ispricala sve sto se dogodilo. Kada je to cuo Tom ju je nabusito odgurnuo od sebe, a nakon toga Ebigejl odlazi.

Nedaleko od Tomove kuce, Ebigejl srece Dzona, Tomovog najboljeg prijatelja, kome je ispricala sve sto se desilo. Dzon prebije Toma za sve sto je ucinio Ebigejl i potom odlazi sa njom.



_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

simpaticna pricica.....

sada bih pokusala da ukratko analiziram likove:

pre svega Ebigejl, koja mi je nekako polovicno simpaticna, spremna je da se bori za ljubav ali je to uradila na pogresan nacin....
Mama, koja je ispala totalno fer, i ije se mesala u odluku, makar to bila njena kcer jer, ne volim roditelje koje su zapovednicki i zastitnicki nastrojeni prema deci, sve u smislu da ne bi pogresili.....svako i treba da gresi, da bi znao kako i sta dalje...
Tom, koji je na kraju ispao totalni gad ...postavlja se pitanje dali ga je Ebigejl dovoljno upoznala da bi se tako zrtvovala za njega....ocito nije....mada i razumem njega, njegovu ljubomoru i nesposobnost da oprosti
Dzon, dasa i po Wink heroj price...
Sinbad...ne vredi ni trositi reci o njemu....dno dna....



dakle, moaj lestvica ide ovako

Dzon, Mama, Ebigejl, Tom, Sinbad

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Keva je xtra odreagovala jer ju je pustila da odluči sama, da izabere sama šta će da uradi, jer ako pogreši - snosiće posledice zbog nečega što je ONA sama odlučila/uradila.

John je isto OK lik jer se poneo kao pravi muškarac. Stao je na stranu pravde....

Toma delimično razumem jer je bio povređen, ali je ispao skot Evil or Very Mad jer nije shvatio koliko se Ebigejl žrtvovala za njega.

Ebigejl... Pa, i jeste dobro postupila, i nije... Nije mogla da prepliva reku? Very Happy Šalu na stranu, slažem se sa njenim delom, ali ipak mislim da nije trebala to da uradi jer niko nije vredan toga da ona proda svoje telo.

Sinbad je ispao tipični muški skot koji ne vredi ni jedan delić sadržaja septičke jame!

Keva, John, Ebigejl, Tom, Sinbad. Wink

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mama pa John pa Abigail pa Tom pa Sinbad. Tako...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 12:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A zasto Tom nije probao da dodje do Ebigejl?

Mama
John
Ebigejl
Sinbad
Tom

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 12:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo... mog razmisljanja...menja se svaki put kada ponovo procitam pricu Very Happy
Na prvom mestu stavljam mamu jer je dovoljno verovala da njeno dete ume da donese pravu odluku i ostavila joj je dovoljno slobode...
Onda ide Ebigejl...neke njene odluke bi mogla dovesti u pitanje ali je bila dovoljno hrabra i odlucna da sve uradi za ljubav
Dzon-samo zato sto ne podrzavam nasilje
Tom-bezlican samoziv, bez ikakve empatije
I na kraju Sinbad... iskoriscavanje, ucena...

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Podseca me na onu staru: Dok se dvojica svadjaju, treci koristi.
Bilo bi zanimljivo da te osobe imaju i neku starost, vishe bi govorilo o njima.
Onda ovako:
mama -->> neutralna, dozvoljava svojoj kcerci da greshi, tj. da shvati.
Ebigejl -->> lakoverna shto se tiche ljubavi, trchi glavom kroz zid, ipak verna svojim nastojanjima/osecanjima.
Sinbad -->> ima svoje interese i zna kako da ih shtiti. Ako neko neshto ne zheli - ne mora.
Dzon -->> moglo bi se reci pravichan, inache mi se nasilje ne dopada.
Tom -->> ne prashta, po meni najveci greh.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 3:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1. Dzon Arrow pravdoljubiv i pravi "dasa", ali ne znam bas koliko jepravi drug! Zna se da pravi prijatelji ne reaguju tako! Very Happy
2. Sinbad Arrow tu se slazem sa kolegom Barabom. On ima svoje interese i njih stiti. Nije slagao, ili pokusao da iznudi taj seks, a nije ni rekao da nece nista, pa naknadno trazio. Znaci-dao je svoju ponudu, ona prihvatila i ko joj je tu kriv!? Rolling Eyes
3. Mama Arrow ma koliko pozitivno bilo to sto se "Nije mesala", cerki nije ni pokusala da pomogne pri donosenju odluke, a zato roditelji postoje! A njeno misljenje je bilo zeljeno, jer je cerka vec sama pitala za njega! Znaci,nije dobro odigrala ulogu majke, vec slucajnog prolaznika! Narediti ili bez da te iko pita za misljenje-je jedno, a reci detetu svoje misljenje kada ga DETE od roditelja TRAZI-sasvim drugo i u psihologiji postovan i pozeljan stav roditelja! Ali ona je odlucila da se "ne mesa", iako je cerka zatrazila njeno misljenje!
4. Ebigejl Arrow ona ocigledno tog Toma nije poznavala, cim nije ocekivala ovakvu reakciju! Prodati telo zbog nekoga koga ne poznajes-ne zasluzuje postovanje! Nezrelo i nepromisljeno! Wink
5. Tom Arrow ja bih Toma najradije stavila sa Ebigejl. On nije nesto cudno strasno uradio! Nije on trazio od nje da spava sa Sinbadom, pa je ostavio onda nakon toga! Tada bi bio skot! Ona je sama odlucila! Da li zbog osecaja "duga" on treba da ostane sa njom?! Bezveze! To je sada, kao da moj muz ubije coveka, da bi meni obezbedio novac za neku hitnu stvar! I ja to da podrzim, jer je to uradio "meni za ljubav"!


Radili smo mi ovaj "test" (samo sa drugacijim imenima) sa profesorkom pedagoske na fakultetu, iz "razonode", ne za potrebe vezbi! I dosta, dosta diskutovali o stavovima!Pocetni stav je vecini bio: mama, Ebigejl, Dzon, Sinbad i Tom. Posle par dana diskutovanja na ovu temu i njenog "ciscenja" (sa psiholoske strane) situacije, posle DUBLJEG razmisljanja studenata, svi ti (koji su redjali iznad navedenim redom) su promenili misljenje! Zanimljiva provera svojih razmisljanja. Na prvu loptu-lagan testic, ali ustvari test o kome treba dublje razmisliti! Wink
Nije slucajno napisano da je Ebigejl otisla kod mama i trazila joj misljenje! Ima to neku svoju svrhu u testu! Wink

ps.
po misljenju moje profesorke, mama i ton su isti-oboje su izdali osobu koja ih je volela! Wink

_________________


 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
ps.
po misljenju moje profesorke, mama i ton su isti-oboje su izdali osobu koja ih je volela! Wink


Ne bih da diskreditujem nicije misljenje (pogotovo ne neke profesorice), ali cilj ove vezbe ne sme da bude naturanje nicijih vrednosti jer upravo treba jedni drugima da pokazemo da moze drugacije da se razmislja. ja sam isto puno puta menjala misljenje ali osecala bi se neodgovorno kada bi rekla da je bas to moje dobro pred razredom.
Rekla sam da se slicni testovi primenjuju za odredjenje stupnja moralnog razvoja ali ono sto se ocenjuje nije odgovor ko je najbolji, a ko najgori vec obrazlozenje koje se daje uz bilo koji odgovor.

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 5:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i mi smo radili ovakve stvari na faxu...i to bas dosta njih...dopadaju mi je vezbe ovog tipa jer zaista se mozes malo dublje udubiti u problematiku morala i motivacije putem njih...pogotovo kad su tu dobri profesori ili asistenti koji vode raspravu u pravom smeru...ja se ne bih izjasnjavala o tome ko je po meni u ovoj situaciji najbolje postupio jer prilikom svakog citanja manjam ugao gledanja, a samim tim i poredak koji bi trebalo izneti...uostalom, to i jeste poenta, zar ne? Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1.Tom, covek nije ni kriv ni duzan sto se ova kresnula sa skeledzijom, reaguje kao svaki normalan covek koji sazna da ljubav njegovog zivota prodaje svoje telo da bi ispunila neku svoju zelju.
2.Mama, po meni nebitan lik u celoj prici, zna se koliko se mame slusaju, Ebigejl bi i onako uradila po svome.
3. Dzon i Ebigejl, prosto ne znam koje mi se od ovo dvoje vise ne dopada. Da li ova sto prodaje svoje dostojanstvo ili ovaj sto dize ruku na najboljeg druga zbog devojke!
4.Skeledzija, glavni krivac za sve, magarcina koja koristi praznoglavost jedne devojke... Ne volim ljude koji vole da iskoristavaju...
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 6:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baš me zanima...

Zar to često menjanje mišljenja nije znak nazrelosti, nedolučnosti?

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> prica o ebigejl Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon