www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zablude u ljubavi
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 3:21 pm    Naslov poruke: Zablude u ljubavi Na vrh strane Na dno strane

Dr Zoran Milivojevic je u svojo knjizi -Formule ljubavi- dosta pisao o zabludama koje imamo na temu ljubavi. Kada sam bila u srednjoj skoli sam prvi put procitala sam bila potpuno odusevljena. Navescu neke teze koje za koje se tvrdi da su bas zablude u ljubavi i koje nam smetaju da ostvarimo kvalitetan odnos.

Prava ljubav se stalno oseca
U pravoj ljubavi nema konflikta i svadje
Prava ljubav uvek pocinje zaljubljivanjem
Samo jednom se voli
Prava ljubav traje do kraja zivota
Prava ljubav je bezuslovna
Prava ljubav ce voljenu osobu potpuno izmeniti
Prava ljubav je potpuno predavanje drugome
Telepatija je cesta u pravoj ljubavi
Prava ljubav je potpuna ravnopravnost
Prava ljubav ne postoji
Sto je veca ljubav, veca je i ljubomora
Vredi samo onaj koji je voljen

Da li ste sebe negde prepoznali? Kako vi vidite ove tvrdnje? Sa cim se slazete, a sa cim ne? Eto...pricajte o ljubavi Very Happy



_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 7:47 pm    Naslov poruke: Re: Zablude u ljubavi Na vrh strane Na dno strane

carpe diem je napisao/la sledeće:

Prava ljubav se stalno oseca


Ne mora da znači... Nekad se "istripuješ" i tada ne osećaš ljubav, nego nesigurnost koja ti ne dozvoljava da veruješ u tu "pravu ljubav".

carpe diem je napisao/la sledeće:
U pravoj ljubavi nema konflikta i svadje


Nije tačno jer veza u kojoj je sve OK, u kojoj nema novina, "slatkog mučenja" Very Happy vremenom izgubi na značenju i sve postane monotono.

carpe diem je napisao/la sledeće:
Prava ljubav uvek pocinje zaljubljivanjem


Ne bih mogla da odgovorim na ovo pitanje iz prostog razloga jer nikad nikog nisam volela (nikad nisam imala taj tip veze), mada mislim da veza počinje zaljubljivanjem jer kad upoznaš neku osobu, ona te privuče svojim vrlinama, manama... Postepeno se zaljubiš u sve nedostatke i sve lepo... Vremenom kad se ta veze prenese na "viši nivo", počinju da se javljaju emocije koje se više ne svode na "tinejdžersku zabludu i glupoću"... U ljubavi je sve "kristalno jasno".
Kad bolje razmislim, glasam za to da ljubav počinje zaljubljivanjem! Very Happy

carpe diem je napisao/la sledeće:
Samo jednom se voli


Voli se onoliko puta koliko sretneš osobu koja te ispunjava. E, sad... Ako sretneš takvu osobu samo jednom u životu, onda se samo jednom voli.
Ali dosta ljudi sretne svoju "pravu ljubav" u tinejdžerskim danima, ali ne ostanu sa tom osobom do kraja života. Po tom pravilu, ljudi bi sa svojih 17 - 18 dina preživeli svoju jedinu i pravu ljubav i više nikad ne bi osećali ono što su osetili pre i njihov ljubavni život bi se završio tu...

carpe diem je napisao/la sledeće:
Prava ljubav traje do kraja zivota


Sve ima svoj početak, sredinu i kraj. Taj kraj u ljubavi ne mora da se desi nečijom smrću već jednostavno dođe do "prekida filma" i zasićenosti partnerom.

carpe diem je napisao/la sledeće:
Prava ljubav je bezuslovna


Ne slažem se! Nisam za norme, za uslove, za granice; ali ipak, realno gledajući sve ima ono "ali", "ako" i sl.

carpe diem je napisao/la sledeće:
Prava ljubav ce voljenu osobu potpuno izmeniti


Ne slažem se!
Prava ljubav osobu neće potpuno izmeniti, samo će joj pružiti nova iskustva, saznanja... Zar se "prava ljubav" ne svodi na potpuno prihvatanje partnera onakvog kakav jeste bez želje za promenom, tj. oblikovanje partnerovih mana, stavova, ponašanja... prema svojim željama?!

carpe diem je napisao/la sledeće:
Prava ljubav je potpuno predavanje drugome


I da i ne.
Treba se "potpuno" predati svom partneru samo ako je ljubav prava, iskrena, obostrana, poptuna...
Uvek, bilo gde i bilo kad treba zadržati svoje JA koje niko i ništa ne može da poruši - niko, nijedna osoba, nijedan događaj, nijedan osećaj.

carpe diem je napisao/la sledeće:
Telepatija je cesta u pravoj ljubavi


Telepatija je česta kad poznaješ partnera k'o "svoj džep". To se dešava kako u ljubavi, tako i u prijateljstvu . "Prava ljubav" treba da se prvenstveno zasniva na pravom, iskrenom prijateljstvu. Kad nekoga upoznaš dovoljno dobro, kad ga znaš k'o samog sebe, komuniciraćeš sa njim "telepatski" bez obzira da li se radi o ljubavi ili ne.

carpe diem je napisao/la sledeće:
Prava ljubav je potpuna ravnopravnost


Zavisi...
Ako se radi o šovinizmu, onda da, jer da bi se partner osetio je istinski voljen ne bi trebao da se oseti ugroženim partnerom i njegovom "nadmoću".

carpe diem je napisao/la sledeće:
Prava ljubav ne postoji


Sve je relativno, isto tako je i "prava ljubav" relativna.

carpe diem je napisao/la sledeće:
Sto je veca ljubav, veca je i ljubomora


Netačno!
Ako je ljubav veća, onda je poverenje, sigurnost u partnera veće i tu nema mesta ljubomori.
Rekla sam već da se ljubav zasniva na prijateljstvu, a na čemu se zasniva prijateljstvo?! Prijateljstvo se zasniva na poverenju, tako da ljubomora, pogotovo ako je "u porastu" već nije normalna.

carpe diem je napisao/la sledeće:
Vredi samo onaj koji je voljen


Ne slažem se...
Neko nije voljen jer ne zna da voli, a kako bi bio voljen moraš da voliš...
Neko u životu nikad nije dobio priliku da voli, da bude voljen iako je možda najbolja osoba u celom Univerzumu.

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation



Poslednja prepravka: EGO! datum Uto Jan 16, 2007 7:53 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 7:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo nije za psihologiju, vec za "Ljubav i prijateljstvo". Selim je tamo gde treba. Wink

_________________


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
U pravoj ljubavi nema konflikta i svadje

Zabluda Smile Ne postoje 2 osobe koje nece kad tad doci do sukoba zelja i misljenja. Dobra komunikacija je jedan od osnova svake dobre veze. Ako u tom sukobu misljenja se ne povede razgovor koji sam po sebi moze preci u raspravu, znaci da jedan nije branio svoje stavove vec je popustio i progutao knedlu. Tako jednom, drugi, osmi put i postace nezadovojan.

Citat:
Prava ljubav uvek pocinje zaljubljivanjem

Zabluda iz mog licnog iskustva. Decka sam vremenom zavolela i do kraja volela pravom ljubavi, a nisam na pocetku bila zaljubljena, nisam imala leptirice, nisu mi klecala kolena, znojili dlanovi i nista od toga...

Citat:
Samo jednom se voli

Ne. Svaka ljubav je razlicita, ali vremenom se i mi menjamo. Sa 15 godina sam se zaljubljivala u decka jer je lep, jer je pazljiv prema meni, jer je uradio neki gest totalno drugaciji od drugih. Volela sam njega, ali volela sam i onog drugog decka koji je imao neki drugi kvalitet...I to je bila ljubav...Sada deluje smesno, ali u tom trenutku to je bila ljubav mog zivota! Kasnije sam dozivljavala nesto ozbiljnije, volela sam nekog zbog njegovih prednosti/mana, zbog toga sto on jeste. Onda sam upoznala nesto jos dublje, tada vec znala sta volim vise, a sta manje...A i to je bila ljubav, samo drugacija

I sve su one bile "prave" i "kao nikad do sad" i "najvece"...a sve prethodne su u tom trenutku delovale budalasto Wink

Citat:
Prava ljubav ce voljenu osobu potpuno izmeniti

Mozda...Desava se...ali ljudi ne bi trebali da dozvole da ih promeni. Ljubav treba da je dopunjava. Ako je promeni, onda ta osoba vise nece biti ono u sta se njen partner zaljubio i sta je zavoleo.

Citat:
Prava ljubav traje do kraja zivota

Opet zavisi...do nekog kraja sigurno traje...Kraja zivota, kraja te ljubavi a pocetka neke druge, kraja mogucnosti da se uspostavi kompromis, ravnoteza, razumevanje...

Citat:
Prava ljubav je potpuno predavanje drugome

Samo svoja na prvom mestu! Uvek i zauvek! A prava ljubav je davanje jednog dela sebe drugome.

Citat:
Prava ljubav je bezuslovna

Nije. Ako nekog volim, to ne znaci i da obozavam bubasvabe u njegovom stanu. Volim njega, ali takodje mogu da postoje i neke stvari koje ne prihvatam vezano za njega.

Citat:
Prava ljubav ne postoji

Postoji za onog ko veruje u nju. Wink

Citat:
Sto je veca ljubav, veca je i ljubomora

Ovde se u potpunosti slazem sa EGO!
Ljubomora mi je pre sebicnost da se ta ljubav zadrzi za sebe nego dokaz ljubavi.


Citat:
Prava ljubav je potpuna ravnopravnost

Hmmm...pa jeste na neki nacin. Ali ravnopravnost zasnovana na zjednickim odlukama i dogovorima. Ja cu ovo, ti ces ovo, naprave se ravnopravne aktivnosti gde se slazemo da je to najbolja "zlatna" redina i svi srecni i zadovoljni...

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moram da kazem da bas uzivam u odgovorima pametnih cura Very Happy Very Happy Very Happy divne ste!

Evo pokusacu za neke tvrdnje da prepricam sta Zoran Milivojevic kaze...

Citat:
Prava ljubav se stalno oseca

Ljubav nije samo osecanje. ljubav treba shvatiti kao fenomen koji se prostire u 3 dimenzije: dimenziji osecanja, ponasanja i odnosa. kada neko tumaci ljubav samo kao osecanje on pravi logicku gresku, kao kada bi pokusao da drvo objasni samo njegovim korenjem

Ljubav se ne moze osecati stalno. Zabluda da se ljubav moze osecati stalno zasnovana je na jednoj opstijoj zabludi: da mi uvek osecamo neko osecanje, odnosno da stalno osecamo neku emociju. Tacno je da mi neprekidno nesto osecamo, ali to sto osecamo nisu osecanja ili emocije, vec oseti ili senzacije. Za razliku od oseta, osecanja se osecaju samo u nekim situacijama, a to su one situacije koje mi opazamo kao nama bitne. Dodatni razlog za mesanje oseta i osecanja je u tome sto su oseti i komponente svake emocije.

antiteze:
osecanja se osecaju povremeno, u situacijama koje procenjujemo kao bitne
samo se oseti mogu stalno osecati
oseti nisu isto sto i osecanja
ljubav nije osecanje, vec odnos nastao na osnovu osecanja

Citat:

Telepatija je cesta u pravoj ljubavi


Citanje misli. Ako zanemarimo telepatijuna koju se partneri pozivaju dolazimo u carstvo neverbalne komunikacije. Osnovno komunikacijsko pravilo glasi: kada se dve osobe nadju u zajednickom komunikacijskom polju ne mogu a da ne komuniciraju. kada 2 voljena bica cute, one samo zivo komuniciraju na neverbalnom nivou. svaki par razvije sistem kodova koji odredjenim neverbalnim signalima daju definisano znacenje. to je unutrasnji sistem razmene neverbalnih signala koji oba partnera umeju svesno ili intuitivno tacno da desifruju. Medjutim, neverbalna komunikacija nikada ne moze zameniti preciznost verbalne komunikacije. Reci nam omogucavaju da saopstavamo apstraktna znacenja. Sve dok nam neko recima ne opise sta misli i kako se oseca, mi ne mozemo znati sta on dozivljava.
Posto uvek postoji mogucnost da smo neciji spontani pokret pogresno protumaciji kao odredjenu neverbalnu poruku ili da smo stvarnu neverbalnu poruku sasvim pogresno protumacili, jedini nacin na koji mozemo proveriti nase zapazanje jeste da drugu osobu direktno pitamo. Dakle, neverbalni signal predstavlja samo orjentir

antiteze:
nema bliskosti bez direktnog trazenja
medjusobno razumevanje je posledica razgovora
nemojte traziti da vam neko cita misli
neko vam moze dobro citati misli iako vas ne voli
ono sto se dobije kada se trazi vrednije je od onog sto se dobije kada se ne trazi

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zabluda u ljubavi ima jako puno... Sama zabluda je kada kažu da ljubav ima pravila i da u ljubavi treba imati taktičnost... Greška... Treba biti iskren i voleti iskreno, jedino tada možeš da očekuješ pravu i iskrenu ljubav... Sad će mnogi reći da su to radili i da su zbog toga patili jer su bili povredjeni... Jeste, i ja sam, ali to nije razlog da prestanete da verujete u ljubav i da počnete da se svetite osobama koje za to nisu krive, jer vas je, možda neko, drugi povredio... Samo treba ići srcem... Jer ja se ne slažem sa dr. Zoranom Milivojevićem kada kaže da prava ljubav ne postoji... Postoji, i uvek dodje samo ona odredjuje trenutak kada će to učiniti...

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Zablude u ljubavi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon