www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Raj i pakao-verujete li u zivot posle smrti?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 3:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da verujem jer sam pravoslavac


_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
dj-death
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 32

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 16, 2007 6:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjerujem naravno
 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 16, 2007 7:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Molila bih vas da zaobilazite sture postove tipa : "Verujem, naravno". Uglavnom se ocekuje da vase misljenje i obrazlozite i tako doprinesete ovoj temi.

Hvala
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 17, 2007 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa verujem da postoji nesto...Ali bas da je raj ili pakao, nisam sigurna...Nisu ljudi bas toliko mocni da i to pogode.... Shocked
 
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verujem u dve stvari:
prva - da telesni zivot nije vecan (starimo svakim danom)
druga- dusevni zivot je po meni vecan i neunistiv (to me odrzava)

_________________
sudbina ili hir

 
Zoka74
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Dec 2006
Poruke: 129
Mesto: Offenbach

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 1:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjerujem u boga i vjerujem da zivot poslje smrti postoji.
Dali se rastavlja na raj i pakao nebi znala ali tu postoji jos neka treca sila u to vjerujem.
 
milann89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 19 Mar 2007
Poruke: 106
Mesto: Zajechar over the Rainbow!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 10:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne verujem direktno u Boga, malo mi je sve to na kraju krajeva izmisljeno, ali podrzavam da zapovesti. Covek mora da zivi po nekim nacelima a ako mu podela na pakao i raj pomaze onda samo napred. mislim da ima necega, mislim da covek to nije niti ce da otkrije. napred vernici samo ne preterujte sa ubedjenjima. sta ce biti kada se na kraju nadjete u beskrajnom tunelu a ostavili ste gomilu stvari koje niste uradili jer su bile pomalo gresne (priznajmo, neke stvari su preterane-seci ruku, vadi oko itd) zivite ljudi kako zelite ali znajte, ovo vam je poslednja prilika da zivite a da se toga secate!
p.s. i drugi ljudi zasluzuju da zive pa im se ne mesajte
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 13, 2007 5:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heh,religija je oduvijek bila `najmanje los` ali najzastupljeniji nacin uticanja na necija shvatanja i ponasanje.
Ja cu otici u pakao Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
Tha_A
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 13 Dec 2006
Poruke: 365

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 13, 2007 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pisao sam vec jednom u slicnoj temi... nema veze, opet cu..
Ja nisam bas toliko siguran u taj zivot poslije smrti. Znanost nam kaze da se nase tijelo raspada kad umremo. A sad, sto ´mnogi spominju dusu. Ja sebi odmah postavim pitanje " Koja dusa?" Moze li mi tko definirati dusu? Unutar naseg tijela su stanice, tkiva, organi. Pa neki kaze da je dusa ono sto osjecamo, sta ja znam. E sad, ne znam laze li me profesorica iz anatomije, ali ona me je naucila da limbicki sustav bijele mozdane tvari upravlja, odnosno uskladjuje emocije. Dakle, u velikom mozgu su sredista za emocije. Uskladjuje nase ponasanje, reakcije, vegetativne funkcije oraginzma, znaci sve.
Ja ionako ne vjerujem sve sto mi pise u nekoj knjizi. Vjerujem u Boga kao neku silu, nesti vise, nesto... Ali u covjeka koji sjedi na svom prijestolju negdje gore.. Ne hvala.
I ti kriteriji po kojima se odredjuje je li covjek kao zasluzio raj ili pakao... Ma dajte, hocete mi reci da covjek koji ne vjeruje u Boga, a istinski je dobar, milostiv, pomaze ljudima, ne misli nikomu lose... Da ce taj covjek kao dospjeti u pakao? jer je ipak nevjernik?! Nemojte se uvrijediti, ali meni je to totalno glupo...
A najludje su mi price ljudi koji su dozivjeli klinicku smrt, te tuneli, te ovo, te ono..
Ne znam, iskreno govoreci i cisto logicki govoreci, ne vjerujem u raj ili pakao.

_________________
 
Sale_MB
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 181
Mesto: Subotica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 10:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako neko veruje u ovo, gore navedeno, taj verovatno i veruje u boga ili sta vec. Ja se nemopu pohvaliti da sam neki vernik, zato sto i nisam.
U skoli nas uce da je ljudska rasa nastala od majmuna i da je zemlja nastala od velikog praska, medjutim. A, po bibliji, kuranu... je vec drugacija stvar. Sukobljavaju se religija i nauka. I onda posto jos od malih nogu cujem naucna objasnjenja za nastanak ljudi, planete... kako ja da verujem u boga, a ako neverujem u boga, onda ni neverujem u zagrobni zivot. Mislim da sa dobar covek i nisam puno gresio.

Gde god da odem posle, nemame vise.

_________________
1000 grobara
i huligana
svoj zivot dace
za partizana
za sampione
drzave cele
za crno-bele
za crno-bele!!!
 
d.U.nj.A
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Avg 2007
Poruke: 15
Mesto: soba

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 20, 2007 5:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verujem u zivot posle smrt,u raj i pakao,po Bibliji bog oprasta grehove ako se pokajes i iz loseg predjes u dobrog coveka i time iskupis svoje grehe,po tome vecina ljudi ide u raj
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 21, 2007 2:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pravoslavne sam vere,stoga verujem u Boga, verujem u njegovo spasenje, samim tim se nekako uklapa i to da verujem u raj (i pakao).
Ne gledam na to kao na neko konkretno mesto-poziciju-lokaciju vec kao neko stanje duha.
A zivot posle (mozda to pak ovde nije tema,ali ajd) se pomnje i u astrologiji,znate ono kad vam kazu: "u proslom zivotu ste bili vladar, s toga ... "..
mozda ipak ima tu nesto. mozda.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Raj i pakao-verujete li u zivot posle smrti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 3 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon