www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Raj i pakao-verujete li u zivot posle smrti?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 21, 2007 10:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ako neko veruje u ovo, gore navedeno, taj verovatno i veruje u boga ili sta vec. Ja se nemopu pohvaliti da sam neki vernik, zato sto i nisam.
U skoli nas uce da je ljudska rasa nastala od majmuna i da je zemlja nastala od velikog praska, medjutim. A, po bibliji, kuranu... je vec drugacija stvar. Sukobljavaju se religija i nauka. I onda posto jos od malih nogu cujem naucna objasnjenja za nastanak ljudi, planete... kako ja da verujem u boga, a ako neverujem u boga, onda ni neverujem u zagrobni zivot.



ewo ovo kao da sam ja rekla... samo sto sam ja puno gresila ali dobro.. valjda cu se popraviti... Wink



_________________

~ Banetova Žena ~
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 13, 2007 2:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:


Ali se trudim da ipak kod Boga zasluzim dobro na ovom svijetu kako bi me Bog sacuvao pakla i vatre na onome svijetu


E moj crni biseru, drugarice moja... Ali i djavo ima svoju aritmetiku.
On upravo takve vreba i želi da vidi u svojim redovima. Sećaš li se onoga u
"Karamazovima"( a ko je boje od Ruja opisao stanje ljudske duše) kad Ivan pita djavola....
--Da li si iskušavao ikada one koji žive u pustinji i hrane se skakavcima i ceo život provode u molitvi?
--- Ništa drugo i ne radim. Čitav svet bih dao za jednu takvu dušu, to je zvezda koja vredi čitavo sazveždje.


Poenta je u tome da ko veruje u Boga, automatski mora da veruje i da pakao postoji. Biblija se ne može shvatiti ako ne verujemo u postojanje Djavola i pakla.
Doduše, na pakao ne treba gledati kao na neku lokaciju koja se nalazi na tom i tom mestu, već na stanje duha.
Na primer, tip koji je nedavno u Banovcima masakrirao priznaje da je bio u nekom stanju ludila, u psihičkom haosu. To nije ništa drugo nego pakao.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 15, 2007 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi upotrebljavaju mastu kako bi izbegli surovu istinu. To i nije tako lose, ali je ipak zabluda. A ta surova istina je da posle smrti nema nicega. Ni raja, ni pakla, ni reinkarnacije. Telo istruli a sva ona iskustva i dogadjaji koje si stekao tokom zivota jednostavno nestanu.
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 16, 2007 1:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Ljudi upotrebljavaju mastu kako bi izbegli surovu istinu. To i nije tako lose, ali je ipak zabluda. A ta surova istina je da posle smrti nema nicega. Ni raja, ni pakla, ni reinkarnacije. Telo istruli a sva ona iskustva i dogadjaji koje si stekao tokom zivota jednostavno nestanu.


upravo tako... ne postoji to, ja ne razumem ljude koji vjeruju...

_________________

~ Banetova Žena ~
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 16, 2007 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

krstili su me kao malu, u duhu pravoslavca, mada da sam se ja pitala ne bih, mislim da sam u dusi ateista i da roditelji treba da sacekaju da deca sama odluce sta i kako ce biti kad porastu...


elem....ne verujem u zivot posle smrti, nekako sam takva da moram da vidim, cujem, dodirnem prvo pa tek onda da kazem, e to jeste tako....smatram da je to izmisljeno radi onih koji ostaju zivi na ovom svetu, da ne bi mnogo patili za izgubljenim bicima...

sta ostaje posle nas, samo prah i pepeo, i to je surova cinjenica....sta je dusa, dusa moze biti isto kao srce, ili mozak, jer to jeste sve proizvedeno iz glave.....dusa ne postoji...a telo istrune....

zato zelim da zivim i uzivam u ovom zivotu u kojem sam sad, jer znam da vise prilika nemam

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
ice_baby_ice
>Полицајац<
<b>>Полицајац<</b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Jul 2007
Poruke: 1796
Mesto: Svuda po malo...

spain.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 16, 2007 1:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li verujem u zivot posle smrti????????????? naravno da DA. a sto se tice raja i pakla, znam da cu da idem u pakao Mr. Green Mr. Green Mr. Green ........ ipak mislim da moj potpis vam sve govori Wink Wink Wink

_________________
UDRI NARODNA M I L I C I J O ! ! !
 
durlanac
.::=Vitez Ljubavi=::.
<b>.::=Vitez Ljubavi=::.</b>



Godine: 36

Datum registracije: 25 Nov 2006
Poruke: 3150
Mesto: Srbija do Tokia, Durlan do Kalchu!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 17, 2007 6:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dokazite mi da Bog postoji....

i da uopste postoji taj vash zivot posle zivota
 
BulatCar
::The Dark Knight::
<b>::The Dark Knight::</b>



Godine: 35

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 10451
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 5:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za sve one koji potpisuju zastavu srbije ispod imena a govore da nema boga...
zasto govorite o pravoslavlju, a bezite od njega?
koliko vam se puta desilo nesto lose, pa pitate gde je sad bog?
koliko je mrznje na ovom svetu i medju ljudima?
zasto ne vlada anarhija?
verujete u tarot, zvezde, karte a ne verujete svome bliznjem?
ako se pogresi da li treba jos vise ici u greh ili se vratiti na pravi put?
zasto ljudi uzimaju narkotike? lazan osecaj srece? sta je sreca?
pakao i raj postoje ali ne u obliku za koje je vecina cula...
da li je neko cuo za ocenas, simbol vere?
srbi vratite se svojoj veri...

_________________
~Duo de la muerte~
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 8:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pakao i raj ne moraju da budu posle smrti...
pogledajte planetu zemlju... prava borba izmedju vojske raja i pakla..
pakao i raj nas okruzuju!

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verujem samo u ono što vidim i što mogu da dodirnem! Sve ostalo, čisto je sujeverje! Zašto bih živela ovozemaljski život kao pripremu za tamo neki "život posle smrti"?! Život mi je dat ovde, jedan i jedini, moja duša i telo čine jedinstvo, i samo tako mogu delati, tj. živeti! Duša bez tela... Rolling Eyes
Dakle, živim život ovde i sada, i dajem sve od sebe da on bude što prijatniji i ispunjeniji! Very Happy

_________________
 
alfa_omega_alfa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 30 Sep 2007
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh kakvo pitanje.Naravno treba verovati samo da bi neko nekom to obijasnio hahaha uzalud verujte i ne trudite se da shvatite kako je i sta je: pa videcemo Wink
To se desilo ima dokaza u pocetku bese svima neverovatno ali prihvatise veru eto do dana danasnjeg ja licno ne bih mogao da krivim one koje ne veruju razumem tesko je dosta stvarno pa nesto sto nisi video i jos znas da je prepricavano prepisivano ka zna da li je neki <<detalj>> izmenjen.Pitam se sta sa onima koji su se rodili u nekim nazadnim drzavama i uopste za vreme svog zivota ne bivaju upoznati jel im lokalna vera kaze<<ko se usudi da veruje u nesto drugo bice strasno kaznjen>> (u tom stilu)dete se od malena uci veri i obicajima gde je rodjeno,stvarno su ovi stari zakomplikovali stvari,sto se vera tice sad kao pitas koja je prava ali strahopostovanje prema tvojoj veri ti neda da se pitas cekaj sta sa sa drugim verama da li se i one zasnivaju na istini hm.. da li postoje ocevidci cuda koje se desilo i usmerilo nas na pravi put.Ja sam hriscanin da sam negde drugde rodjen kozna,razumete.
Sto se tice duhova imao sam slika koje su neki ljudi slikali prijatelje rodbinu itd.Tu se moglo videti likovi kao dim tj. duh umrlih osoba koje su oni kasnije prepoznali,objasnjenje ..... pa dajte svom psu da vam odgonetne kako radi tv prijemnik da vam iscrta kola sklopove i da on to potpuno razume....E pa mozda smo i mi toliko sposobni da razumemo kako??? zasto???? to sve je tako.Svaki covek koga zanima kako radi tv ali stvarno ga zanima naucice verujte nije tesko ili bilo koju oblast jer je dovoljno inteligentan za to ali pas svakako nije tako moze da se desi da mi smo prosto u nemogucnosti da shvatimo sve to.Kada je Ajnstajn otkrio teoriju relativiteta predvidjena je katastrofa svemira crne rupe koje mogu zarobiti male mase svetlost pa i duh moze biti od tako nekakvog materijala i ko zna za sve ovo mozgace mozgace i mozgace ali nece daleko dogurati kao sto mozda i pas za tv ce otkriti da ga mora zaobici kad je tv na putu i a kamoli kako radi u detalje.Danas se dosta zna o svemiru jer ako se neko pita postoje duhovi naucnici znatizeljnici ce se pitati kako od cega su navikli smo na materijalnu sredinu da li i oni kao i svetlost mogu da se krecu velikim brzinama sta sta.
Pre nedelju dana umlla mi je dosta dobra drugarica stalno mislim na nju eto bila mi je mnogo draga imala je 27 godina.Bila je udata i druzio sam se sa muzem i njom,imao sam nadu da ce se mozda desiti neko cudo da vidim nesto duha nesto cudan znak,znate kada vam neko nesto znaci i desi se nesto.Cesto tako sedim i razmisljam o problemima sveta,jer da bi ste znali kako to radi (ja sam to uvek voleo) morate znati fiziku razumeti koliko se to moze Ajnstajnovu teoriju relativiteta i sva ta fizicka stanja polja(svetlost,crne rupe,itd itd).Verovatno sam gresan sto mislim o ovome i sto se pitam da li je istina i sta je istina ne sumnjam u moc boziju gde ovi materijalni fizicki zakoni mogu vaziti a i ne moraju bog je svemoguc.Nadam se u globalu da ce imati razumavanja za sve nas bez obzira na versku ispovest boju koze i druge stvari jer coveku na ovom svetu nije nimalo lako nimalo,kada sagledate to je tako,valjda ce imati sazaljenja oprostaja za sve nas.
Zamislite kakav bi svet bio kada bi smo se postovali,volim vas sve i postujem sve uradite isto bice svima bolje.Pozdrav za sve sa ovog foruma smarao <<jesam>> ali to je moje misljenje jer jednostavno volim ceo ljudski rod,svi smo mi dobri ljudi i to mozemo biti.

_________________
znam dobro sta neznam,a i sta znam neznam da li znam dobro
 
dollar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 12

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 5:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

alfa_omega_alfa je napisao/la sledeće:
ja licno ne bih mogao da krivim one koje ne veruju razumem tesko je dosta stvarno pa nesto sto nisi video i jos znas da je prepricavano prepisivano ka zna da li je neki <<detalj>> izmenjen.

Ne radi se o izmenjenim detaljima, radi se o celom predanju (ogradjujem se na hriscanstvo i Bibliju). Pocev od stvaranja sveta pa preko potopa itd..
I ne radi se o tome da li je nesto 'vidjeno' ili ne, radi se o tome sto je nemoguce.

A duhovi Smile
Kakve oni imaju veze sa temom? Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Raj i pakao-verujete li u zivot posle smrti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon