www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Overdose - samoubistvo ili ne?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
toske012
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 190

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 08, 2006 1:19 pm    Naslov poruke: Overdose - samoubistvo ili ne? Na vrh strane Na dno strane

...zanima me sta mislite o tome da li je smrt usled prekomerene upotrebe narkotika (overdose, golden bullet, i sl.) samoubistvo?

... svi smo se mi verujem sreli sa takvom situacijom, da nam je neko od rodjaka, prijatelja, poznanika overio... da li je to saoubistvo, jer ne verujem da je bilo ko od njih namerno hteo da uzme preveliku kolicinu i da okonca sebi zivot... naravno da postoje situacije gde osoba namerno uzme preveliku dozu npr. heroina, da bi time olaksala sebi muke i skratila zivot; ali to je nesto sasvim drugo...

...jos jedna stvar, posto crkava osudjuje saomubistvo kao najveci greh, da li bi na sahranama tih ljudi trebali popovi da sluze ...


 
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 14, 2006 10:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmm, zanimljivo pitanje. Jer osoba koja se predozirala nije planirala da se ubije, nego jednostavno se preracunala. A s druge strane svjesno se dozira znajuci da ce ipak kad tad da umre od toga.
To po meni nije samoubojstvo. To je vise psihicka bolest, od koje je ipak osoba na kraju umrla.... Wink

_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 14, 2006 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samoubistvo iz nehata
 
Zoii
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Feb 2006
Poruke: 110
Mesto: Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 14, 2006 2:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo sta sam ja cula na jednom predavanju i tsta kazu nasi najbolji psiholozi:
Predoziranje cesto i ne mora biti bas to sto imenuje ta rec. NAime, za pojacan efekat ili smrt niej potrebno uzeti vise kolicine narkotika nego obicno, jec odlucujucu ulogu igra i mesto gde se to obavlja. Ukoliko se to cini u okruzenju na koje narkoman nije navikao, ukoliko je ono znatno drugcije od msta gde se obicno ranije drogirao, efekat ce biti pojacan i izazvati smrt. Tako da csto i minimalna doza moze biti fatalna.
Anyway, slazem se da je to samoubistvo iz nehata.

_________________
Smile
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 14, 2006 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma jeste samoubistvo iz nehata, ali malo vise procenata bi ja prebacio na samoubistvo.

Eeeeeej bre, pa znas sta ti cini to g0BH0, a ti hoces jos i jos. Neka i treba tako.

Manje narkomana vise droge za nas Wink (ovo je ne ukusna sala)

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
stevasrs
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 21 Jan 2004
Poruke: 305
Mesto: Zarkovo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 8:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samoubistvo sigurno nije...ali u svakom slucaju ne treba zaliti nekoga ko je na taj nacin okoncao ma ko bio...Ne da ne bi trebao pop da bude na sahrani...vec niko ne bi trebao da prisustvuje sahrani takvih ljudi...
 
ufo1
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 21 Maj 2005
Poruke: 1307
Mesto: zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 12:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni je samoubojstvo...
A što se tiče toga da je to nejveći grijeh to se slažem,jer se svi ljudi mogu promijenit,i mogu prebrodit ma u kakvoj se situaciji našli...-a oni koji počine samoubojstvo to ne žele...
Ljudi koji čine samoubojstva su jednostavno slabići-po meni...
Trebao bi bit svećenik na pogrebu jer svaki je čovjek ipak samo čovjek...

_________________
 
crobutton
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 18 Feb 2006
Poruke: 21
Mesto: Varaždin

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 2:01 am    Naslov poruke: ! Na vrh strane Na dno strane

samoubojstvo je ako to učiniš dobrovoljno, svjestan da će te "doza" ubiti,
ali nije samoubojstvo ako to učiniš u stanju kad si već na dnu i samo istražuješ svoje granice jer ti je ostalo osnovno ljudsko pitanje - KUDA! toliko si igubljen u svojim "brijama" da tom pridodaješ veći smisao i gubiš se od stvarnosti - a za to ti treba droga! da bi što dulje ostao o tom svijetu treba ti sve više i više droge dok ne prekoračiš granicu tijela!

primjer - BOB MarleY je u travi pronašao vjeru, boga i glazbu prije svega! al nije imao vremena (radi raka) da istraži dubinu svojih mišljenja!

eto ako tko ima komentar neka se javi!

ovo je jako dobra tema! svaka čast! Laughing

_________________
Alo veseli ljudi!
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 3:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa mislim da može da se smatra kao samoubistvo, jer ipak, ako je neko već narkoman on sigurno zna kakve su posledice od prekomernog uzimanja narkotika, a kad se to desi, uglavnom je učinjeno dobrovoljno.

_________________
 
Bogoljub G. Karic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 25 Feb 2006
Poruke: 62
Mesto: Majka Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 25, 2006 2:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja ako se drogiram, ne znachi da zelim da se ubijem. Ako bi overdoz bio tretiran kao samoubistvo, onda i pogibija u sudaru je samoubistvo.

ipak u kolima za volanom nije samoubica nego vozach, dok je za iglom narkoman a ne samoubica. I jedan i drugi mogu da poginu, pitanje je samo koliko su pazljivi u onome shto rade.

_________________
Lanac i katanac.
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 25, 2006 10:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa jeste, Bogoljube, dobro si se sjetio ovih pijanih vozaca.
I to je po mom misljenju samoubistvo bez predumisljaja, tj. iz nehata.
Acciones libera in causa
 
LAV_62
strašan lav
strašan lav





Datum registracije: 18 Nov 2004
Poruke: 3044

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 28, 2006 9:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samoubistvo u svakom slucaju,namerno ili nenamerno..svesno ili nesvesno ali ipak je to samoubistvo...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Overdose - samoubistvo ili ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon