www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

delfini
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Životinjsko carstvo ~
::  
Autor Poruka
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 5:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

perakojot013
hehehehe, meni je to san od kad znam za sebe!Ja sam bukvalno-zaljubljenik u ove male divne prepametne "zivotinj"!Mada, meni oni nikad nece biti zivotinje. Nikako ne mogu da poredim psa sa njima. Pas je klasicna zivotinja, u odnosu na delfine.
Ovako-delfini spavaju skoro kao ljudi!
Oni ne mogu da provedu vise od 15 minuta pod vodom. ostale ribe, naravno mogu da provedu ce zivot pod vodom, bez da izrone, dok delfini kada bi ih, na primer, uhvatili u mrezu i drzali ispod vode duze od 15 minuta-udavili bi se kao ljudi. oni disu na rupicu na glavi. Tako da je njima spavanje slicno ljudskom, a opet malcice razlicito. Elem, oni ne mogu da kontroslisu disanje kao mi kad zaspimo, zato spavaju tako sto iskljuce jednu polovinu mozga. Plutaju po vodi, kao da odmaraju, a ustvari spavaju. Sa jednim okom otvorenim. Dok jedna polovina mozga odmara, druga je zaduzena da vodi racuna da se ne zaustavi disanje. Pa posle tu polovinu koja je "spavala" ukljucuje, a druga koja je "dezurala" iskljucuje i onda odmara nju. Jako zanimljivo. Oni spavaju 8 sati dnevno. To je ono sto najnovija istrazivanja tvrde!
Inace, njihova "disajna" rupa im je jako osetljivo mesto. Opkoljena jemnogim nervima, jako su osetljivi na taj deo, pa ukoliko ikada ispunite sebi san da plivate sa njima-nemojte ih dodirivati blizu rupe, jer ih to plasi i ne vole to uopste. Zanimljivo je naravno, kao sto jue neko od mojih predhodnika rekao, da su delfini jedina ziva bica pored ljudi, koja imaju sexsualni kontakt SAMO iz ZADOVOLJSTVA! Ne postoji sezona parenja i ne rade to ponekom "prirodnom rasporedu", vec jednostavno rade to kad im volja i sa uzivanjem.
Mnogo je prica (istinitih) i svedopcanstava o njihovoj inteligenciji. Mnogo je takodje prica, gde su spaseni mnogi zivoti-zahvaljujuci njima!
Svakako, daleko najinteligentnija zivotinja! I definitivno: daaaaaaaaaaaleko ispred svih ostalih, moja omiljena! Wink



_________________


 
perakojot013
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 27 Okt 2005
Poruke: 535

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala knknpnkn.
Nisam znala za tu cinjenicu sa disanjem.
Neverovatno koliko su slicni ljudima.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e moja draga, mnogo je stvari koje mi nemamo pojma o njima! A opet ih obozavamo! Very Happy
Predivna stvorenja! Very Happy
Pozdrav svim pravim ljubiteljima ovih divnih stvorenja! Wink

_________________


 
kiki1979
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 13 Mar 2006
Poruke: 184
Mesto: Bec

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 23, 2006 10:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cini mi se da delfin uvijek ima osmjeh na licu i toliko su mi dragi
 
cica20
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 01 Mar 2006
Poruke: 265

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 30, 2006 2:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni su oni predivni mada bih se sigurno uplasila kad bih se nasla sa njima u vodi
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 30, 2006 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zamalo da me srce ne strefi kad sam jednog ugledo kako izranja iz vode, ja konto ajkula Shocked

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
skondic
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 09, 2006 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da mnogi od nas su gledali film Flipper. Bio sam osuševljen. Al je bilo davno.
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 25, 2006 12:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="Erdal82"]Zamalo da me srce ne strefi kad sam jednog ugledo kako izranja iz vode, ja konto ajkula :shock:[/quote]



vjerujem da bi i ja isto reagovao.

Neko veče sam gledao dokumentarac o delfinima, o njihovoj divljoj strani, ali sam na pola stao jer sam rekao da i dalje želim da imam ljepo mišljenje o delfinima a ne da mi dokumentarac kvari mišljenje. Malo su i napasni i ratoborni ponekad.

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
tv
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 428

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 25, 2006 12:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

delfini su predivni... uvijek mi je bio san da plivam sa njima
 
nedag
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 30 Okt 2004
Poruke: 95

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 28, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je greska da je pas najbolji covekov prijatelj!!! Delfini su zakon! Very Happy
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 28, 2006 6:44 pm    Naslov poruke: Re: Jedini koji nas razumeju......delfini..... Na vrh strane Na dno strane

OdbojkAsicAAA je napisao/la sledeće:
Pitanje najboljeg covekovog prijatelja bi trebalo dobro da se analizira...klasicni stereotipi da je pas covekov nabolji prijatelj.... Question mislim da vise ne vaze....naucno je dokazano da su delfini po broju i gradji hromozoma najslicniji ljudima i zato razumeju 90% naseg govora iako ne znaju da ga interpretiraju....oni poseduju posebne elektromagnetne talase pomocu kojih medjusobno komuniciraju,koji se prenose kroz vodu....isti ti talasi veoma su znacajni za covekov nervni sistem,veoma povoljno deluju na njega....samo petnaest minuta plivanja sa ovim lepotanima,deluje kao 6 sati relaksacione masaze....oni sve osete...zato ako nemate dobre namere,pobeci ce u morske dubine brzinom i do 300 km/h koju su sposobni da razviju.....a ako ste voljni da se igrate sa njima,nikada vas nece odbiti jer oni najvise vole da se druze sa ljudima....naravno samo sa onima koji ih vole....najnoviji eksperiment je lecenje dece koja boluju od celebralne paralize,terapijama koje se sastoje iskljucivo od igre sa delfinima....decak koji nije mogao da pomera ni ruke ni noge 7 godina,posle samo 6 meseci uspeo je sam da baci loptu delfinu i svakim danom se sve vise oporavlja.....zar nisu neverovatni.....a da li znate kako spavaju......???????
Hajde,da vas cujem......


To su najlepše i najplemenitije životinje. Malo je reći da ih obožavam...!!! Nemam reči... A, kako spavaju, pa spavaju sa jednim otvorenim okom, i uvek su na oprezu. A, jel' znate da se ribice više plaše delfina nego ajkula, i ako deluju tako nežno i milo, oni su veći proždrljivci od ajkula... Wink

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
maucetung
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 4360
Mesto: Sremski Karlovci

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Delfini su predivne zivotinje.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Životinjsko carstvo ~ -> delfini Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon