www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hristov trn
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~
::  
Autor Poruka
ZOZEFINA
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 45

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 2340
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 16, 2005 10:51 pm    Naslov poruke: Hristov trn Na vrh strane Na dno strane

Treba mi pomoc! Kupila pre neki dan Hristov trn ali nemam pojma koliko trebam da ga zalivam i kako da ga negujem!
Verujem da ga neko ima pa neka mi udeli par saveta.

Hvala vam unapred



_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala. Praznina, strasna praznina u glavi i grudima ispunjavala je moje trulo telo
***************************
Ovo je mesto gde sve stvarno prestaje gde mali deo mene krije se, secam se nekada nesto sam zelela i nekud sam krenula
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2005 7:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da ćeš ovde naći ono što te zanima!

http://www.domaci.de/viewtopic.php?t=8567

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
ZOZEFINA
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 45

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 2340
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2005 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nije to to, nemam ja Hoyu ili ti Hristov venac, ima njih od vrsta
Ovo sam nasla na netu:

-HOYA---htistov venac
-PASIFLORA--htistov cvet
-EUPHORBIA--htistov trn

e ja imam ovo trece mada mi se i vostani cvet svidja moracu i njega da nabavim.

U svakom slucaju hvala

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala. Praznina, strasna praznina u glavi i grudima ispunjavala je moje trulo telo
***************************
Ovo je mesto gde sve stvarno prestaje gde mali deo mene krije se, secam se nekada nesto sam zelela i nekud sam krenula
 
ZOZEFINA
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 45

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 2340
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2005 11:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo nasla i sliku samo sto ga mnogo mesaju sa hristovim vencem

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala. Praznina, strasna praznina u glavi i grudima ispunjavala je moje trulo telo
***************************
Ovo je mesto gde sve stvarno prestaje gde mali deo mene krije se, secam se nekada nesto sam zelela i nekud sam krenula
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 18, 2005 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E, kad turiš i sliku, drugi je to padež Mr. Green
Ja imam tu biljku, ali je zovem prosto "trnić",
zato nisam znala da je po imenu prepoznam Laughing

Obzirom da je imam nekoliko godina, i da je vrlo uspešno negujem,
reću ću ti kako ja to radim:
pre svega, kako su meni rekli, biljka je iz porodice kaktusa,
tako da zahteva umereno toplu okolinu i retko zalivanje.
Držim je leti na terasi, ali nikad ne izlažem direktno sunčevim zracima, a zimi dovoljno blizu do prozora (oko 50 cm), ali daleko od radijatora.
I zimi i leti zalijem je jednom u 10-ak dana, sipam oko 200 ml vode (čak i ne sipam vodu u tanjirić ispod saksije, nego odozgo).Veoma retko, a to znači jednom u 4-5 meseci joj u vodu za zalivanje dodam neko tečno đubrivo.
Prošle godine je preko leta imala izdanke duge (ili bolje reći visoke) i preko 40 cm, pa ih je ovog proleća, pred iznošenje napolje, moja mama isekla, da bi rasli novi, i zaista to biljci nije ništa smetalo, jer je prekrasno i listala i cvetala nežno roze cvetovima i ovog leta.
Sad od tih listića pravi trnove, a u sobu sam je , zbog hladnih jutara i noći, unela juče.

Nadam se da će i tvoja biljka biti raskošno lepa!
Srećno!

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
ZOZEFINA
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 45

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 2340
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 18, 2005 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E hvala ti puno na pomoci, a tek jutros sam spazila da imam i hoyu, strasno, nisam ni znala da je imam ali je jos malecka, ali saveti ce koristiti!

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala. Praznina, strasna praznina u glavi i grudima ispunjavala je moje trulo telo
***************************
Ovo je mesto gde sve stvarno prestaje gde mali deo mene krije se, secam se nekada nesto sam zelela i nekud sam krenula
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 18, 2006 11:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam sasvim suprotna iskustva sa Hristovim trnom.

Dobila sam ga na poklon i zalijevam ga bas obilno i super napreduje. Very Happy
Zene koja mi ga je poklonila (imala je jedan veliki 'zbunic' i vise malih od kojih je jedan dala meni) pokazala mi je odmah kako ga zalijeva - zalila ga je toliko vodom (odozgo) da je voda curila kroz rupe na dnu saksije. Kad se saksija ocjedila zamotala je u foliju i poklonila mi je.
Rekla je da je tako zalijevam jednom sedmicno.

Ja je zalijevam od pocetka marta svaki dan (u podlozak i jos malo odozgo), a ranije sam je zalijevala 1-2 puta sedmicno obilnije.
Dobila sam je krajem decembra, imala je 4 cvjetica. Do sad je porasla, ima 2 nove male grancice i ima oko 25-30 cvjetica.
Od kad sam je dobila stalno cvjeta, jedni cvjetici prolaze, ali radjaju se novi.

Doduse, moram napomenuti da je moja biljka zimovala u toploj prostoriji, na prozoru iznad radijatora. Mozda joj je zbog toga godila voda.
Znam da se sukulentne biljke koje inace prezimljavaju na nekih 10 stepeni celzijusa i bez zalijevanja dok su u zimskom snu, ako ostaju prezimiti u toploj sobi (oko 20 stepeni) zalijevaju jednom sedmicno ili jednom u deset dana.
Mozda se nasa iskustva razlikuju bas zbog razlicite temperature prostorije u kojoj biljka boravi.

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
maucetung
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 4360
Mesto: Sremski Karlovci

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 11:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni stagnira iz godine u godinu,ne cvete ne vene,čudo zivo
 
sweselj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2
Mesto: Tivat

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 28, 2006 12:12 am    Naslov poruke: Re: Hristov trn Na vrh strane Na dno strane

ZOZEFINA je napisao/la sledeće:
Treba mi pomoc! Kupila pre neki dan Hristov trn ali nemam pojma koliko trebam da ga zalivam i kako da ga negujem!
Verujem da ga neko ima pa neka mi udeli par saveta.

Hvala vam unapred



stavi ga u prostoriju gde ima dosta svetlosti i nemoj mu sipati mnogo vode jer on ti je kao jedna vrsta kaktusa, a ako pocnu listovi da mu opadaju ne plasi se mora tako jer znaju i svi da otpadnu ali opet izlista
 
ljubica1105
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 21 Jan 2006
Poruke: 328
Mesto: BENKOVAC

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 23, 2007 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neznam ja nista o toj biljci Sad
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~ -> Hristov trn Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon