www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta je pravedno i pojam pravde?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
macak90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Okt 2007
Poruke: 9

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pravde za sad nema pa zato je moramo sami sebi stvarat

 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 2:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pravda .... tezak i subjektivan pojam Smile)

Zato sam ja odavno resio da je pravedno sve sto meni odgovara - jer da je drugacije onda to za mene ne bi bila pravda Very Happy A kao sto rekoh - to je subjektivna stvar
 
lolcina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Sep 2007
Poruke: 21
Mesto: USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 07, 2007 2:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

đavolče je napisao/la sledeće:
pravda vise ne postoji,svako gleda svoj interes i bas ga briga za druge!

Ovdje je sve receno i nema se puno toga dodati Very Happy

_________________
 
shadowman77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 166

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 12:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne smisao pravde je voljeti istinu. I biti uvijek na strani istine cak onda kada nije na tvojoj strani. Sama definija nauke jeste traganje za istinom. Postoji istina i laz dobro i zlo i covjek treba da se navikne na to jer iz istine proizilaze sve vrline a iz lazi sve mane.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 1:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pravda ili pravedni postupak je sve ono što čoveka učini da se oseća bolje i duševno i fizički,da oštećen u nekom sporu oseti olakšanje i bezbrižnost posle ispravke njemu učinjene nepravde,tj. štete,a da onaj koji je učinio štetu uvidi svoje greške,oseti pokajanje i duševno olakšanje i shvati da to isto ne uradi ponovo.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pravedno je ono što je iskreno i u skladu sa moralima

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 27, 2008 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pojam pravednosti se menjao kroz istoriju mnogo puta...
Al' uvek je pravedno islo uz moralno, odnosno pravednost uz moralnost...

Imam ja jos jedno pitanje: KAKO PRAVEDNO POSTUPATI PREMA NEPRAVEDNSTI???

npr. Ako je nepravedno ubit, da li je pravedno uraditi to isto onome ko je ubio??? (nebitno koja je kazna, dogod ona utice na otudjivanje ljudskih prava)

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Sta je pravedno i pojam pravde? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon