www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows Vista
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 05, 2007 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vista cijedi baterije na prijenosnicima

Neki od Microsoftovih korisnika nisu zadovoljni trajanjem baterija prijenosnih računala koja imaju instaliran operacijski sustav Windows Vista. John Wozniak, poznati tehnolog tvrtke Hewlett Packard kaže da imaju dosta dodatnog posla kako bi prilagodili Windows Vistu korištenjem u prijenosnim računalima. Naime, Vista bi trebala imati poboljšane aplikacije za upravljanje napajanjem koje bi trebale olakšati korisnicima produljenje trajanja baterije. Problem se javio u Aero Glass sučelju koje čini Vistu ugodniju oku i korisniku. Kada je Aero Glass isključen, trajanje baterije jednako je ili nešto dulje nego na Windows XP operacijskom sustavu, no kada je uključen, trajanje baterije daleko je kraće nego na Windows XP-u. HP neće koristiti aplikacije za upravljanje napajanjem, nego će razviti vlastitu aplikaciju koja bi trebala poboljšati rad Viste i produljiti trajanje baterije.

http://www.ict.hr/



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 05, 2007 8:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PC industrija razočarana Windows Vistom

Predsjednik Acera, Gianfranco Lanci, prvi je od velikih proizvođača javno „napao“ Microsoft zbog njihovog novog operativnog sustava Vista. Lanci je rekao da je PC industrija razočarana Vistom jer je sustav prepun problema i da korisnicima i tvrtkama ne daje razloga za kupovinu novog računala. Smatra da je najveći problem stabilnost. Navodi da mnogi poslovni korisnici izričito traže instalaciju Windows XP operativnog sustava na svoja nova računala. Tvtka Acer je četvrti najveći proizvođač PC-a, a ispred se nalaze HP, Dell i Lenovo.

ict.hr

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 05, 2007 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Porast korištenja Viste, Mac OS X stagnira

Broj online korisnika Windows Vista operacijskog sustava raste iz mjeseca u mjesec, dok prvi i glavni konkurentski sustav Mac OS X ( skojim su često Vistu uspoređivali) jedva da ima neke pomake odnosno povećanja. Prema izvješću tvrtke Net Applications u lipnju ove godine Vista je imala udio od 4.52% svih sustava koje korisnici koriste, od siječnja kada je taj udio bio samo 0.18%. Dok je stanje kod Appleovog Mac OS X sustava 6.22% u siječnju poraslo na samo 6.46% u svibnju i palo na 6% u lipnju. Ako se nastavi ovakav uzlazni trend Viste, do kraja kolovoza bi trebala prešišati Mac OS X.

ict.hr

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 06, 2007 4:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Testirao detaljno, i sve shto imam da kazem je dovidjenjce! Smile
Ako vec moram windozu, drzim se XP-a i 2000(ne 2003).
Inache, SUSe, Kubuntu, Mandrake, pa dalje... Wink
Ponekad i drugi sistemi, ali Linux mi radi to shto treba...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Blazeme
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 148
Mesto: Pljevlja

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 18, 2007 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ovako, ukusi su različiti a evo nekog mog mišljenja:
Windows Vista - prednosti u odnosu na XP:
- Ima više integrisanih drajvera
- Izgleda mnogo ljepše
- Više opcija
- Mnogo veća sigurnost
- DirectX 10
------------------------------------------------
Prednost XP-a u ondnosu na vistu:
- Jednostavniji interfejs i lakše se snalaziti
- Jeftiniji
-----------------------------------------------
Vistine mane:
- Cjena (definitivno)
- Zahtjevnost (ništa bez bar 1 gb rama i procesorom do bola)
Meni je sad ovaj komp na visiti i moram priznati da sam baš zadovoljan...
P.S. Prije nego što sam instalirao vistu, bio sam na XP-u i ma koji OS da sam instalirao, uvijek sam se vraćao na XP. Sad je isti slučaj sa Vistom.
Tako da mi se dešavalo i po 5 reinstalacija sistema na dan.
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 20, 2007 3:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

- Ima više integrisanih drajvera

Chak i bespotrebnih, pa je zato mnogo veca.
Citat:

- Izgleda mnogo ljepše

Shto je poprilichno nebitna stvar, a uz to je takav izgled moguce postici i na winxp uz mnogo manji utroshak sistemskih resursa.
Citat:

- Više opcija

Nijednu bitnu nisam video, a pogotovo ne neku koju je nemoguce dodati na xp.
Voleo bih da znam koje su...
Citat:

- Mnogo veća sigurnost

Na nedovrshenom sistemu?!?!?!?
Citat:

- DirectX 10

Za sad...
Ista je pricha bila da za Win98 nece biti razvijan D3D, pa to nije bio sluchaj...
Mada, to samo vreme moze pokazati...

Prednost XP-a u ondnosu na vistu:
- Jednostavniji interfejs i lakše se snalaziti
- Jeftiniji
-----------------------------------------------
Vistine mane:
- Cjena (definitivno)
- Zahtjevnost (ništa bez bar 1 gb rama i procesorom do bola)
Meni je sad ovaj komp na visiti i moram priznati da sam baš zadovoljan...
P.S. Prije nego što sam instalirao vistu, bio sam na XP-u i ma koji OS da sam instalirao, uvijek sam se vraćao na XP. Sad je isti slučaj sa Vistom.
Tako da mi se dešavalo i po 5 reinstalacija sistema na dan.
[/quote]

Pored mana koje si naveo, i josh mnogih drugih koje postoje, tu je josh jedan dodatak na takozvanu prednost o vecoj bazi drajvera.
Iako vista ima sama po sebi vecu bazu drivera od XP-a, postoji i chesta nekompatibilnost Viste sa postojecim driverima za XP.
Sa starijima ne postoji kompatibilnost...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 20, 2007 5:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mi smo trebali prijeci sa svim klijent kompjuterima na Vista OS ali to je srecom odgdjeno do daljnjega te ostajemo na XP/2000/2003 Server mix-u do daljnjega...
Srecom!
Mane Viste su vec gore nabrojane ali treba tome jos dodati da je za iole kakav veci sistem Vista totalan promasaj, bar za sada...

Za svaku relevantnu usporedbu Viste i XP-a treba pricekati da dosta vode jos protekne Savom... Mozda nakon SP1 ili SP2 Mr. Green za Vistu... (koju godinu...)

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 20, 2007 7:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bash tako!
Za sada je neupotrebljiva za neki ozbiljniji posao.
Prosechnom korisniku je svejedno koji je sistem u pitanju.
Bitno je da je lepo i shareno, da tu ima puno shta da se klikce, da ima pasians, moze da se slusha muzikam gledaju filmovi i ponekad otkuca neshto u Wordu.
Vista to sve ima! Very Happy

XP je i bez SP-a bio poprilichno upotrebljiv... Smile
Shto se spiska mana tiche, lako ga mogu proshiriti... Wink

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Blazeme
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 148
Mesto: Pljevlja

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 25, 2007 4:45 pm    Naslov poruke: Sve o... Windows Vista Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav svima!
Evo, odlučio sam da svima objasnim i napišem review što se viste tiče.

Vista Ultimate operativni sistem koristim već jedno 15 dana, i za to vrijeme istražio sam neke bar najosnovnije opcije ovoga OS-a.
Na početku, odmah da kažem - Vista me je impresionirala (a svi koji me znaju, znaju da me nije lako impresionirati).

Anyway, svi znate da je najbitnija (ajd, ok, među najbitnijim) stvar kod Viste - novi design.

Evo kako izgleda moj desktop na ovom OS-u:



Aero Pack sa polu-transparentnim prozorima, raznim efektima i sličnim stvarima, čini ovaj OS - FENOMENALNIM i NAJLJEPŠIM !

Do skoro, tačnije, dok nisam instalirao Vistu, bio sam 100% "navučen" na XP. Kad god bih instalirao linux ili drugi OS, želja bi me "vukla" da se vratim na XP.
Mislio sam da će se to desiti sa vistom - da ću se razočarati i vratiti na XP.
Međutim, desilo se skroz suprotno - "navukao" sam se na Vistu Very Happy.

Stvar koja me je oduševila je mjenjanje prozora. Pogledajte sliku ispod i vidjećete o čemu pričam:



Cool, zar ne?

Sve ove slike koje gledate, snimljene su u JPG formatu, i to kroz Paint ?!
Svi se sjećamo da kad otvorite paint u XP-u i snimite sliku u jpg, ona izgubi kvalitet.
To se u visti ne dešava!

Takođe, vista ima svoj alat za pravljenje screenova.
Doduše, nisam ga previše koristio.

Što se tiče igara, vista ima određeni ranking hardvera . Provjeri koji ranking igra koju ste instalirali zahtjeva i koji vi imate.
Ima podršku za DirectX 10.
I što se tiče igara, najbolje je to što svaku igru koju instalirate stavlja u Games Explorer.
Tako sad ne morate da pravite posebne foldere za igre.

Za one koji vistu koriste da ostavljaju svoje važne podatke, mogu da spavaju bez brige - Vista je izuzetno sigurna. Ima windows defender, firewall i još mnogo toga!

Ako volite da slušate muziku, gledate filmove ili nešto slično, ne brinite - Vista sadrži i Windows Media Player 11 koji je odličan!
Zaboravite skinove - pređite na vistu!

Internet explorer 7 koji dolazi uz vistu, je takođe siguran. Ne dozvoljava vršenje nekog skripta bez vaše dozvole i slično.

Vista takođe vas pita kad pokrećete neki program da li ste sigurni i da li želite da dozvolite tom programu da mjenja nešto i uopšte - da se pokrene.

Sve u svemu, vistu odlukuju:
+ Sigurnost
+ Odličan design
+ Napredne funkcije
- Visoki hardware-ski zahtjevi
- Visoka cjena




[Edit by aureliano: Tema o Visti vec POSTOJI, nema potrebe pokretati drugu!!! Pravilnik
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 26, 2007 2:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vista sigurna? Pa da kad me smori da 1000000000000 puta kliknem ALLOW da iskopiram jedan fajl iz foldera A koji je od Usera A u folder B user-a B....

Izgled? Pa sa style XP mozete postici skoro identican izgled. PAINT? Cekaj jel se salis ili to jos uvek koristis? Za mene OS koji me za svaku glupost pita da li sam siguran da zelim to da uradim - UOPSTE NIJE SIGURAN. To u onom fazonu "Do you want to self-destruct your mainbord? It may be security risk!" - YES!

XP je idalje ispred Viste i bice... dokle god neko u Microsoftu ne sedne i napravi NORMALAN OS. Zato ljudi traze XP. Ne zbog jednostavnosti i izgleda nego zato sto je kvalitetniji od Viste.


P.S. Vista - propala investicija!
 
to je to
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 53

Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 776
Mesto: B E O G R A D

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 26, 2007 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na moju veliku radost pre neki dan pazarim laptop i posto sa njim stigla i vista Home Premium
pomislih da sam postigao nesto ali...

Da lepo izgleda nemam zamerku pogotovo na laptopu sa WXGA CrystalBrite ekranima nekako zraci ali probleme mi zadaje sto za svaki program te uvek nesto dodatno pita, konkretno posle dva dana mi je prestao da radi internet Explorer i nista mu ne mogu, nemogu da podesim lokalnu mrezu koju imam sa drugarima.
Sto rece Mr.Bond bas smara..
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 27, 2007 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zvuk koči mrežu u Visti?

Širom svijeta još od predstavljanja Viste javljaju se pritužbe na loše mrežne performanse. Tek nedavno došlo se do saznanja da na to utječe reprodukcija zvuka u Visti.

Na forumu 2CPU pojavio se thread u kojem je detaljno objašnjen problem. Došlo se do zaključka da na performanse mreže utječe reprodukcija zvuka jer performanse rastu dok zvuk ne radi. Mrežne performanse se narušavaju čak dok je zvuk na pauzi.

Korisnici su prijavili da se problem vjerojatno krije u servisu SuperFetch. Jedan je korisnik foruma objavio da je prije gašenja tog servisa postizao 50 megabita, dok je nakon gašenja dobivao brzine od 180 do 200 megabita. Zaključak je da SuperFetch servis na neinteligentni način pokušava spremiti datoteku u cache dok se datoteka još prenosi i na taj način hard disk postaje usko grlo prijenosa.

bug.hr

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows Vista Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 4 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon